Polecane posty

masa24    2344

dzwoniliscie gdzies po oddzialach i pytalisie o punkty?

ja dzwonilem z ciekawosci troche po polsce to w jednym woj, tam gdzie o dziwo srednia wojewodzka jest wysoka

pani powiedziala ze 17 pkt , to nie moge byc zbyt spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

dzwoniliscie gdzies po oddzialach i pytalisie o punkty?

ja dzwonilem z ciekawosci troche po polsce to w jednym woj, tam gdzie o dziwo srednia wojewodzka jest wysoka

pani powiedziala ze 17 pkt , to nie moge byc zbyt spokojny

 

 

a jakie info w innych województw? bo akurat to jedno nie musi byc wyznacznikiem calej Polski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

niby nie , ale zawsze jaksi wyznacznik, punkt zaczepienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

 

tjaaa. PSL - gardzę tym ugrupowaniem. KNP - "Do europarlamentu idzie po to, żeby obalać Unię za unijne pieniądze. Demokracja jest głupia, lud ciemny, a kobieta powinna być własnością mężczyzny" - Janusz Korwin-Mikke.

Przepraszam za spam, obalać ue dążąc do czegoś na kształt ewg, bo na chwilę obecną wyjście jest niemożliwe. Demokracja jest głupia to inna sprawa, ważne jest to, że nasza ordynacja nie jest zgodna z tą "demokracja" patrz finansowanie partii czy próg 5%. Lud nie ciemny a więcej głupich pratne poglądy pana Korwina, a KNP to nie tylko Korwin. Wiele kobiet go popiera, trzeba go posłuchać a nie wyciagać z kontekstu. Dużo, ba sądze, że większość popiera to co głosi, bo ma pomysł na zmiany i głosi to od zawsze. Nie jest chorągiewką na wietrze. A prywatne poglądy Prezesa nawet cześć członków KNP ma gdzieś. Zmienić trzeba, nie warto głosować na kogoś z tej bandy pispopslsldtr itd. bo to Ci sami ludzie. Byli zrobili a teraz won! czerwona kartka.

 

W agencjach mają takie informację? Z tego co zauważyłem to z tej infolinii ciężko czegoś się dowiedzieć, informacje są nawet błędne ale w oddziałach regionalnych jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mam jeszcze możliwość dorzucenia trochę ziemi od rodziny, agencja nie będzie robić problemów, jak ta ziemia będzie 100km od gospodarstwa, inny powiat i województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legalne, co nie znaczy że uczciwe.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Śmiało dopisuj, ja wczoraj dopisałem też ziemie. Tylko śpiesz się bo do 10 przyjmują poprawki.

Mam pytanie związane z ESU. Otóż mam na stracie 6 ESU babka która robiła mi wniosek powiedziała że w roku 4/5 będę musiał mieć wyższe ESU. Jednak wczoraj powiedziała że się to się najprawdopodobniej zmieniło i teraz przez te 5lat w każdym roku muszę utrzymać ESU na poziomie uzyskanego przy składaniu wniosku na MR. Czy wiecie coś więcej na ten temat?

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jak robi wniosek to niech najpierw przeczyta ze zrozumieniem rozporzadzenie kretynka pierd...

jak ja nie lubie jak ktos bierze kase a jest zwyklym glabem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

pewnie ze wystarczy utrzymac esu.... progresu nie musi byc wcale, byle tylko nie spasc w dol, ja tez pisalem ze przez 5 lat esu bd na tym samym poziomie... po co sobie robic problemy z podwyzszaniem esu jak to nie jest konieczne... wiadomo i tak bedzie wyzsze na przestrzeni 5 lat jak sie dobrze gospodarzy... ale bez sensu sobie stawiac wymagania takie we wiosku jak to nie jest liczone do punktacji itp

 

i popieram zdanie kolegi ze ta osoba kotra ci wypelniala wniosek wie mniej niz my...... paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

witam!

 

Czy w tej edycji MR obowiązuje zasada doboru maszyn? byłem wezwany do agencji i każdy sprzet jaki chciałem kupić był wedlug nich za duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

pewnie ze wystarczy utrzymac esu.... progresu nie musi byc wcale, byle tylko nie spasc w dol, ja tez pisalem ze przez 5 lat esu bd na tym samym poziomie... po co sobie robic problemy z podwyzszaniem esu jak to nie jest konieczne... wiadomo i tak bedzie wyzsze na przestrzeni 5 lat jak sie dobrze gospodarzy... ale bez sensu sobie stawiac wymagania takie we wiosku jak to nie jest liczone do punktacji itp

 

i popieram zdanie kolegi ze ta osoba kotra ci wypelniala wniosek wie mniej niz my...... paranoja

a jak zechcesz złożyć ma MGR i ci zabraknie do 15000 euro produkcji

 

Słyszałem dziś (mam nadzieję że plotkę) iż mają zmienić zasady naliczania punktów od areału i wszystkich liczyć od średniej krajowej 10.42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

To z tego co rozumiem przez 5lat rok w rok musi być utrzymany poziom ESU lub wyższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie zaistniała dziwna sytuacja. Wniosek mam złożony na 17 ha ( obrabiany areał prawie 3 krotnie wyższy) . We wniosku wpisałem pług 4 skibowy, agregat 5,2 i opryskiwacz 2000 l , co dziwne, przyszło mi teraz wezwanie do wyjaśnienia racjonalności zakupu pługa 4 skibowego. Niby mieli nie zwracać uwagi na wielkość maszyn a tu proszę. Jednak dziwi mnie czemu uczepili się akurat pługa skoro nic się nie mieści w ich normach . I teraz takie pytanie, mogę wpisać pług 3 skibowy, kupić go w wersji 3+ i dokupić ostatni korpus za swoje pieniądze? i potem w razie kontroli odkręcić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

a jak zechcesz złożyć ma MGR i ci zabraknie do 15000 euro produkcji

 

Słyszałem dziś (mam nadzieję że plotkę) iż mają zmienić zasady naliczania punktów od areału i wszystkich liczyć od średniej krajowej 10.42.

 

Nie zmienią zasad w trakcie gry. Lud by im tego nie wybaczył:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

zawsze mozesz kupic tak jak wpomiałeś ze kupujesz 3+ i diler dodaje ci gratis(cena za 3+ troszke wyzsza i jest 4skib) dodatkowa skibe a cena jest za 3+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

http://www.arimr.gov...007-2013.html

 

o MR nic niestety nie wspomnieli, czyli tym samym wszystko pozostaje jak było wcześniej ustalone ,,Agencja ma do rozdzielenia wśród ubiegających się o tą pomoc około 800 mln zł"...

 

Zmiana podziału środków w PROW 2007-2013

 

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał 30 czerwca rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, które wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

W działaniach "Modernizacja gospodarstw rolnych" i "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" uchylono limity wojewódzkie do przyznania pomocy.

W działaniach "Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi" oraz "Odnowa i rozwój wsi" zaproponowano zmianę wysokości limitów do przyznania pomocy w poszczególnych kopertach wojewódzkich bez zmiany budżetu działania. Niewykorzystane przez niektóre województwa środki przesunięto do tych województw, które zgłosiły zapotrzebowanie.

W działaniu "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" dokonano podziału na województwa kwoty 7 142 209 euro przeznaczonej na priorytet infrastruktura szerokopasmowego Internetu na obszarach wiejskich oraz kwoty 23 250 000 euro na pozostałe rodzaje operacji.

 

 

no właśnie - 30.06 była okazja przesunąć coś na MR, a tu figa z makiem!

 

EDIT

 

przenosząc te ponad 30 mln EUR z działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej"

na MR = 1260 dodatkowych beneficjentów MR + 7800 = 9060 - zawsze coś.

 

internet na wsi, kto chce ten ma.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak sie wezmie MR zalozmy ze bym dostal a pozniej jakbym chcial jeszcze jakeis maszyny kupic to moglbym na PROW zlozyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusek98    0

Witam czy aneks o zmianę maszyn mogę złożyć w dowolnym czasie czy jest na to jakiś określony termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Do kiedy można robić zmianę wniosku bo ja słyszałem że do 13 lipca??

Edytowano przez siwy93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

witam!

 

Czy w tej edycji MR obowiązuje zasada doboru maszyn? byłem wezwany do agencji i każdy sprzet jaki chciałem kupić był wedlug nich za duzy

 

dokładnie maszyny muszą odpowiadać i być proporcjonalne do powierzchni gospodarstwa sam się dziś o tym przekonałem.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

siwy 93 napisał

Do kiedy można robić zmianę wniosku bo ja słyszałem że do 13 lipca??

 

Kolejność przysługiwania pomocy jest ustalana na podstawie danych

zawartych we wniosku o przyznanie pomocy oraz dołączonych do

niego dokumentach. Dokonanie przez wnioskodawcę zmian we

wniosku o przyznanie pomocy po upływie 20 dni od dnia zakończenia

terminu składania wniosków o przyznanie pomocy nie ma wpływu na

kolejność przysługiwania pomocy.

 

Z tego zapisu wynika że do 13 lipca zmiany dokonane we wnioskach będą wpływały na pkt. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj