Polecane posty

Gość   
Gość

Unexpected# to trafiłeś na jakąś uczciwą babkę. Bo tu co znajomi robili sobie wnioski to koleś kasował po 2000 tys za przepisanie nr działek oraz struktury upraw którą to sam beneficjent musiał sobie ułożyć, ale już nie podpowiedział o dopisywaniu działek. To co mu kazali to wpisał i nic więcej - w sumie działanie oczywiste ale za te 2000 tys mógł wykazać się większą elokwencją.

 

wericjusz@ drążysz dziurę w kamieniu. Koleś nie ja sam nad tym siedziałem i już wszystko co możliwe jest rozpracowane na czynniki pierwsze.

Max za wykształcenie dostawałeś jeżeli w dniu złożenia wniosku, lub do 30 dni od upływu zakończenia naboru przedłożyłeś świadectwo kwalifikacji zawodowych (np. świadectwo technikum rolniczego) i na tej podstawie naliczają punkty. Jeżeli świadectwa nie było pt. zero.

 

Nie no cieszy mnie że jesteś tak dociekliwy i będziesz starał się znaleźć haka na moją rację. Ale niestety takie były zasady, każdy mógł w ten sposób robić więc teraz miej pretensje do samego siebie że nie korzystałeś z furtek i dostaniesz mało pt.

 

Jednego już musiałem pocieszać żeby mu żyłka nie pękła z nerw to i ciebie pocieszę. My też nie korzystaliśmy z żadnych furtek bo pola będziemy mieć swojego aż nadto. Choć pt. będą tylko za pole, bo powiat bogaty a i szkoły rolniczej u żony brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Koledzy wszyscy jesteśmy tutaj prawdziwymi rolnikami, nie miejsce i czas by skakać sobie do gardeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ja tam mógłbym coś jeszcze dorzucić ziemi, ale szkoda zachodu, mam koło 17 punktów, żeby nie 8% bezrobocia to by było sporo więcej, jak nie w tym naborze to w następnym, a może coś pieniędzy dorzucą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

i to jest zdrowe podejscie

niestety na tym forum panuje ogromna zawisc

az przykro patrzec

wiekszosc jest zazdrosna. jak ktorys jest obrotniejszy to juz jest wyzywany od cwaniakow i zlodziei i oczywiscie ma zrezygnowac zeby nie zmniejszac szansy prawdziwym rolnikom

i jak ktos tu madrze napisal

jak myslicie, czemu premia bedzie wyplacana dopiero w kwietniu? zeby chlop nie zapomnial ze premie zalatwil mu rzad i zeby chlopina odwdzieczyl sie w wyborach

to cale gadanie o przesuwaniu pieniedzy, szukaniu srodkow zeby dla wszystkich starczylo to tez pieprzenie pod publiczke

ja mam cicha nadzieje ze za rok, w zniwa przed wyborami ,wszelkie teorie o popycie i podazy szlak trafi i jakims cudem cena za zboze i rzepak bedzie godziwa:) zeby chlop odwdzieczyl sie glosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

wericjusz@ drążysz dziurę w kamieniu. Koleś nie ja sam nad tym siedziałem i już wszystko co możliwe jest rozpracowane na czynniki pierwsze.

Max za wykształcenie dostawałeś jeżeli w dniu złożenia wniosku, lub do 30 dni od upływu zakończenia naboru przedłożyłeś świadectwo kwalifikacji zawodowych (np. świadectwo technikum rolniczego) i na tej podstawie naliczają punkty. Jeżeli świadectwa nie było pt. zero.

 

Nie no cieszy mnie że jesteś tak dociekliwy i będziesz starał się znaleźć haka na moją rację. Ale niestety takie były zasady, każdy mógł w ten sposób robić więc teraz miej pretensje do samego siebie że nie korzystałeś z furtek i dostaniesz mało pt.

 

 

 

Mnie nie musisz pocieszać. Te ~17pkt. powinno wystarczyć. Zwłaszcza, że nie są tylko za ziemię.

NIe szukam na Ciebie żadnych haków. Nie rozumiem tylko czemu wdrażasz jakieś mongolskie teorie w temacie punktów za ziemię???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

i to jest zdrowe podejscie

niestety na tym forum panuje ogromna zawisc

az przykro patrzec

wiekszosc jest zazdrosna. jak ktorys jest obrotniejszy to juz jest wyzywany od cwaniakow i zlodziei i oczywiscie ma zrezygnowac zeby nie zmniejszac szansy prawdziwym rolnikom

i jak ktos tu madrze napisal

jak myslicie, czemu premia bedzie wyplacana dopiero w kwietniu? zeby chlop nie zapomnial ze premie zalatwil mu rzad i zeby chlopina odwdzieczyl sie w wyborach

to cale gadanie o przesuwaniu pieniedzy, szukaniu srodkow zeby dla wszystkich starczylo to tez pieprzenie pod publiczke

ja mam cicha nadzieje ze za rok, w zniwa przed wyborami ,wszelkie teorie o popycie i podazy szlak trafi i jakims cudem cena za zboze i rzepak bedzie godziwa:) zeby chlop odwdzieczyl sie glosem

Premia ma być dopiero w kwietniu wypłacana? skąd takie info ? :) Myślałem że to zależy od tego jak szybko się przejmie gospodarstwo i złoży wniosek o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

w tym że pierwszeństwo będą mieć osoby które posiadają więcej ziemi, jest trochę prawdy. W rozporządzeniu jest zapis że w przypadku beneficjentów z tą samą liczbą pkt. decydująca jest powierzchnia tworzonego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stronie arimr jest info o 23 434. Skąd taka różnica?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Cyfry na klawiaturze mu się pogrzmociły pewnie. Inna sprawa to, że Pawelol - nie strasz :D

 

Koledzy przychodzą do was jakieś wezwania o poprawki? Bo ostatnio cisza o tym na forum

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie nie musisz pocieszać. Te ~17pkt. powinno wystarczyć. Zwłaszcza, że nie są tylko za ziemię.

NIe szukam na Ciebie żadnych haków. Nie rozumiem tylko czemu wdrażasz jakieś mongolskie teorie w temacie punktów za ziemię???

Pokaż w którym miejscu ta teoria jest mongolska. Który zapis nie pozwala wykonać mojej mongolskiej teorii, lub psuje jej szyk. Nie wiesz nic na ten temat a biadolisz.

 

instas kolejność złożenia wniosku. Przy tej samej liczba punktów u dwóch osób czynnikiem decydującym o miejscu na liście będzie czas złożenia wniosku. Kto pierwszy ten lepszy.

 

To że kasa ma być wypłacana w kwietniu mówili w agrobiznesie, oraz jakiś przedstawiciel rządu na jakieś konferencji. Jednak nie są to oficjalne słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
"W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Jeśli dwóch lub więcej wnioskodawców uzyskało taką samą liczbę punktów, o kolejności przyznania pomocy decyduje powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie, począwszy od największej.

 

W przypadku wnioskodawców, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów i wskazali w biznesplanie gospodarstwa o identycznej powierzchni użytków rolnych, pomoc przyznaje się w kolejności złożenia poprawnego i kompletnego wniosku o przyznanie pomocy"

 

Najpierw wielkość użytków rolnych, potem czas złożenia. Jeśli ktoś ma 20,50 ha użytków rolnych i złożył ostatniego dnia, a my mamy 20,45 ha użytków rolnych i złożyliśmy pierwszego dnia naboru, to pierwszy w kolejce po MR jest ten co ma 20,50.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Pokaż w którym miejscu ta teoria jest mongolska. Który zapis nie pozwala wykonać mojej mongolskiej teorii, lub psuje jej szyk. Nie wiesz nic na ten temat a biadolisz.

 

instas kolejność złożenia wniosku. Przy tej samej liczba punktów u dwóch osób czynnikiem decydującym o miejscu na liście będzie czas złożenia wniosku. Kto pierwszy ten lepszy.

 

To że kasa ma być wypłacana w kwietniu mówili w agrobiznesie, oraz jakiś przedstawiciel rządu na jakieś konferencji. Jednak nie są to oficjalne słowa.

Jesteś w głębokim błędzie, jeżeli uważasz że czas złożenia wniosku ma jakikolwiek wpływ na przyznanie pomocy. Proponuję przeczytać całość rozporządzenia, aktualnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ARiMR przysyła wogóle jakieś powiadomienie źe,wniosek byl poprawnie napisany,bez poprawek? Bo czekam juź dobry miesiąć i nic nie dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś w głębokim błędzie, jeżeli uważasz że czas złożenia wniosku ma jakikolwiek wpływ na przyznanie pomocy. Proponuję przeczytać całość rozporządzenia, aktualnego.

Aktualne to kiedy? Teraz jakieś nowe wyszło czy chodzi ci o to które było kilka dni przed naborem na str. ARiMR.

Bo jeśli o to ,,nowe-stare'' czyli za 2014 rok to nie jestem w błędzie. Spójrz nawet na potwierdzenie złożenia wniosku. Jest tam data i GODZINA.

Nie jestem pewien tylko tego o czym ty wspomniałeś. Nie jestem pewien czy powierzchnia pola będzie decydująca przy tej samej liczbie pt. Być może ona też, ale nie będę się wypowiadał na ten temat bo tego nie wiem. W każdym bądź razie czas złożenia wniosku jest na 100 % decydujący przy tej samej liczbie pt.

 

Widzisz ja jak czegoś nie wiem to przynajmniej nie plotę bzdur i mówię otwarcie że nie jestem pewien. A Ty upierasz się, że moje zdanie jest nie prawdą. Zrozumiał bym gdyby nasze teorie kolidowały ze sobą a ty upierał byś się przy swojej, ale nie lepiej kłócić się z drugim aby tylko wyszło że on nie ma racji, nawet wtedy gdy obaj może ją mamy.

 

cyt.

W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Jeśli dwóch lub więcej wnioskodawców uzyskało taką samą liczbę punktów, o kolejności przyznania pomocy decyduje powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie, począwszy od największej.

W przypadku wnioskodawców, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów i wskazali w biznesplanie gospodarstwa o identycznej powierzchni użytków rolnych, pomoc przyznaje się w kolejności złożenia poprawnego i kompletnego wniosku o przyznanie pomocy.

 

Widzisz, wyszło że obaj mamy rację a ty bezpodstawnie na mnie napadasz. Ja nie zarzuciłem Ci że się mylisz tylko dopisałem że kolejność złożenia wniosku ma znaczenie. Weź koleś pomyśl nad swoim zachowaniem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

i to jest zdrowe podejscie

niestety na tym forum panuje ogromna zawisc

az przykro patrzec

wiekszosc jest zazdrosna. jak ktorys jest obrotniejszy to juz jest wyzywany od cwaniakow i zlodziei i oczywiscie ma zrezygnowac zeby nie zmniejszac szansy prawdziwym rolnikom

i jak ktos tu madrze napisal

jak myslicie, czemu premia bedzie wyplacana dopiero w kwietniu? zeby chlop nie zapomnial ze premie zalatwil mu rzad i zeby chlopina odwdzieczyl sie w wyborach

to cale gadanie o przesuwaniu pieniedzy, szukaniu srodkow zeby dla wszystkich starczylo to tez pieprzenie pod publiczke

ja mam cicha nadzieje ze za rok, w zniwa przed wyborami ,wszelkie teorie o popycie i podazy szlak trafi i jakims cudem cena za zboze i rzepak bedzie godziwa:) zeby chlop odwdzieczyl sie glosem

 

 

Pieniadze zostaną wypłacone do konca 2014r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Mi chodziło o to że drugą decydującą kwestią, poza punktacją jest powierzchnia gospodarstwa. Chciałem po prostu uświadomić Ciebie oraz być może innych użytkowników tego forum poszukujących wszelkich przydatnych faktów, że nie jest to bez znaczenia. I na nikogo nie napadam, wymieniam tylko spostrzeżenia i wszelkie istotne fakty.

 

Myślę że jakby w takim tonie pisane było to forum, byłoby super.

 

Jeszcze jedna kwestia, jeżeli używasz zaimków osobowych to używaj ich poprawnie. To tylko tak z szacunku do innych użytkowników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

A ja mam inne pytanie, "Młodym rolnikiem" zostaję w dniu otrzymania pozytywnej decyzji, czy po przejęciu gospodarstwa?? Bo od razu chcę wziąć kredyt i nie wiem, czy ojciec ma brać już na siebie, czy poczekać... Ale w sumie bank nie da kredytu na "ładne oczy", więc chyba dopiero po przejęciu gospodarstwa??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Przejąć gospodarstwo możesz w każdej chwili, jeżeli otrzymasz decyzję pozytywną rozpatrzenia wniosku składasz wniosek o płatność w styczniu 2015, w momencie składania wniosku o płatność masz mieć przejęte gospodarstwo zapisane w biznesplanie i ubezpieczenie w KRUS.

Także młodym rolnikiem bedziesz jeśli przejmiesz gospodarstwo a nie masz ukończonego 40roku życia, niezależnie czy otrzymasz pozytywna czy negatywną decyzję dotyczącą wsparcia.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Przejąć gospodarstwo możesz w każdej chwili, jeżeli otrzymasz decyzję pozytywną rozpatrzenia wniosku składasz wniosek o płatność w styczniu 2015, w momencie składania wniosku o płatność masz mieć przejęte gospodarstwo zapisane w biznesplanie i ubezpieczenie w KRUS.

Także młodym rolnikiem bedziesz jeśli przejmiesz gospodarstwo a nie masz ukończonego 40roku życia, niezależnie czy otrzymasz pozytywna czy negatywną decyzję dotyczącą wsparcia.

 

 

kto ci na opowiadał czegos takiego ze w styczniu wniosek o płatnosc. Wniosek o płatność składa sie jak sie jest na liscie na tak. i na przejecie jest 180 dni

Do konca roku ma byc premia wypłacona. rok bazowy 2014 a nie 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś w głębokim błędzie, jeżeli uważasz że czas złożenia wniosku ma jakikolwiek wpływ na przyznanie pomocy. Proponuję przeczytać całość rozporządzenia, aktualnego.

Tak, masz rację nie była to napaść tylko ,,grzeczne'' zwrócenie uwagi abym przeczytał rozporządzenie. Czyta hipokryzja, sam przeczytaj a dopiero później upominaj innych. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie zwracam nikomu uwagi gdy nie posiadam wystarczającej wiedzy w danej kwestii.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z poprawkami jest tak, że w województwach gdzie złożonych jest mniej wniosków wezwania przyjdą szybciej niż tam gdzie jest ich dużo. Prawdopodobnie w OR nie mają bardzo ludzi do weryfikacji dlatego tak to długo trwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj