Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Mam pytanie

Planuje zakup gruntów rolnych i najprawdopodobniej zrobię to na początku roku 2015, więc rokiem bazowym jest 2014 ? (tak mi powiedzieli w ODR)

I jeszcze druga sprawa, w tabele wpisuje koniczyna i lucerna zielonka, ale to będę dopiero miala po zakupie gruntu, a teraz ten grunt jest ugorem.

w ODR powiedzieli, że mam wpisać w tabeli ESU ugór, by bylo widać , że w bazowym roku mam zero ESU a w docelowym ponad 5.

Ale nie ma takiej możliwości, nie ma w tabeli ugór,

więc zrobiłam tak, że rok bazowy 2014 zostawiłam pusty a docelowy 5 esu.

w innej tabeli gdzie jest podział na wszytskie lata w 2014 jest pusto a w następnych są hektary koniczyny i lucerny.

 

Jeszcz pytanie odnoścnie dzierżaw, jeśli podpisze dzierżawe na 10 lat od osoby która składa wnioski o dopłaty, ja złożę dopiero pierwszy wniosek w maju 2015, to agencja może skontrolować mnie przed wypłatą środków, że nie prowadzę samodzielnie gospodarstwa skoro dopłaty są na inną osobę?

Mój znajomy miał kontrolę gospodarstwa przed wypłatą pieniędzy... skontrolowali czy faktycznie ma to co wpisał we wniosku i wyszło, że sam nie uprawia, kasy nie dostał.

z góry dziękuje za odpowiedź

 

1. Teraz nic nie wpisujesz bo jeszcze nie masz tej ziemi. Robisz stan faktyczny na dzień składania wniosku.

2. W momencie składania wniosku o płatność masz mieć tytuł prawny do działki a swój wniosek o dopłatę bezpośrednią będziesz składać najpóźniej 15 maja 2015 roku.

 

czy las liczy się do punktacji?

 

Nie kolego. Za łatwo by było :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Jeśli stopa bezrobocia wynosi 13,2 % to ile pkt dostanę ? (5,2 zarejestrowanych bezrobotnych) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWawer    0

 

Z tego co się orientuję to bezrobocie będzie liczone z powiatu w którym masz położone gospodarstwo tz. jeżeli większą część gruntów ornych masz położonych w województwie świętokrzyskim to z powiatu w tym województwie masz liczone bezrobocie.

 

Za grunty masz coś ok. 11 z groszem, natomiast z bezrobociem trzeba znać powiat.

 

Pozdrawiam

 

 

powiat jędrzejowski gdzie znajdują się grunty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halik08    0

witam mam Pytanie czy w programie mlody rolnik możliwe jest dostanie pomocy 100 tyś nie posiadajac gruntow na dzień skladania wniosku, tzn nie mam nic ale za 2 miesiace wydzierzawię od ojca 20 ha

 

czy jeżeli w biznasplanie zapiszę że wydzierżawiem za 3 miesiące 20 ha , a z roznych względów nie uda mi się to zrobić i zakupię 20 h to ma to jakieś znaczenie

 

czy jeżeli w biznasplanie zapiszę że wydzierżawiem za 3 miesiące 20 ha , a z roznych względów nie uda mi się to zrobić i zakupię 20 h to ma to jakieś znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jeśli stopa bezrobocia wynosi 13,2 % to ile pkt dostanę ? (5,2 zarejestrowanych bezrobotnych) ?

 

A na którym miejscu w woj jest Twój powiat?? Licząc od największego bezrobocia...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Osoby, którym naprawdę zależy na rozwijaniu gospodarstwa powinny dostać wszystkie, jedynie bardzo mnie boli fakt, o którym dowiedziałem się po telefonie do mojej firmy doradczej która robiła mi wniosek, iż tak od początku czerwca większość osób to już kombinatorzy, którzy składają wnioski chama bez większego zainteresowania tematem gospodarstwa tylko szansami na zgarnięcie 100tys., bardzo często nie osiągają wymaganej średniej wojewódzkiej(lubelskie), szczgólnie zostało podkreślone, w ostatnim czasie to tylko takie wnioski są składane " na siłę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

XTRO było trzeba się nie opier..... nos w ksiazki i do nauki a nie narzekać :P ja mam z wykształcenia 5/5 a jeszcze się uczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

witam mam Pytanie czy w programie mlody rolnik możliwe jest dostanie pomocy 100 tyś nie posiadajac gruntow na dzień skladania wniosku, tzn nie mam nic ale za 2 miesiace wydzierzawię od ojca 20 ha

 

czy jeżeli w biznasplanie zapiszę że wydzierżawiem za 3 miesiące 20 ha , a z roznych względów nie uda mi się to zrobić i zakupię 20 h to ma to jakieś znaczenie

 

czy jeżeli w biznasplanie zapiszę że wydzierżawiem za 3 miesiące 20 ha , a z roznych względów nie uda mi się to zrobić i zakupię 20 h to ma to jakieś znaczenie

 

Jakieś działki musisz rozpisać a czy je potem kupisz czy wydzierżawisz nie ma znaczenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Hmm, z tego co widzę to 20,88h (Lubelskie, pow.Chełmski)

 

da mi 15-16 pkt za pole, plus 5 za bezrobocie, no ale za wykształcenie 0 (średnie nie rolnicze).

 

Więc nie jest tak żle.. ;D

 

Moim celem jest zakup nowego ciągnika...

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy aby złożyć wniosek ale czy starczy na otrzymanie dofinansowania to inna bajka..

 

Dzwoniła dziś do mnie miła pani z AR i przekazała mi dwie wiadomości jedną dobrą i drugą złą. Dobra to taka że system naliczył mi 24,53 pkt, ta gorsza to taka że jednak kombajn o który wnioskowałem nie przejdzie na hektary poniżej 70h. Tak się jakoś szczęśliwie złożyło że jest okazja kupić od wujka kilka hektarów więc problem z głowy :)

Witam mam pytanie o jaki kombajn wnioskowałes ile km , bo mam ochote zmienic bizona i bede miał 70h z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Witam mam pytanie o jaki kombajn wnioskowałes ile km , bo mam ochote zmienic bizona i bede miał 70h z hakiem

 

Wnioskowałem o john deera 1470 205km mocy i 4,85 heder. Okazuje się że dostał bym go na powierzchnie min 66h przy dodaniu że wyposażony jest w szarpacz a pola są "pofałdowane". Koniec końców zdecydowałem się rozpisać pieniądze na zakup ziemi bo z tym nie ma żadnego problemu, nie obchodzą ich tabliczki znamionowe, hektary a może kombajn nie ma 205 a może 206 koni i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Do 17 czerwca 13 885. Do końca naboru pęknie 16 tys jak nic. Jak byłem wczoraj na szkoleniu w ramach nowego PROW to babka z łodzkiego arimr mówiła że 3/4 osób które składa wnioski jest bez wykształcenia. Jak myślicie 17,7x pkt starczy aby się załapać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

myślę, że nikt Ci nie odpowie na to... Moim zdaniem mocno reklamowane to było, i każdy kto miał okazję wydzierżawić 10ha to składał papiery. Ja mam 16,47pkt. Szczerze powiem, że jeszcze mam nadzieje, ale jeśli się nie uda to złoże za rok i wtedy napewno dostanę, dojdzie 5 pkt z wykształcenie a do tego, z powodu że za rok będzie trzeba mieć większośc ziemi na siebie oraz spełnić inne wymagania, to pewnie nawet 5tyś nie złoży:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryzon    0

Witam jestem nowy w tym temacie więc prosze o nakierowanie mnie. Chodzi mi oto czy mógłbym się strać na młodego rolnika ponieważ w najbliższym 2 miesiącach będe prawdopodobnie miał na siebie przepisaną ziemie (coś około 1h z kawałkiem, jeśli będzie brakować dostanę jeszcze 1h), dodam jeszcze że jestem jeszcze uczniem 3 klasy technikum (nie rolniczego) i czy mi przysługuje taka oto dotacja jestem prawdopodobne ubezpieczony w krusie (rodzice są bezrobotni) Pozdrawiam.

Edytowano przez Gryzon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam jestem nowy w tym temacie więc prosze o nakierowanie mnie. Chodzi mi oto czy mógłbym się strać na młodego rolnika ponieważ w najbliższym 2 miesiącach będe prawdopodobnie miał na siebie przepisaną ziemie (coś około 1h z kawałkiem, jeśli będzie brakować dostanę jeszcze 1h), dodam jeszcze że jestem jeszcze uczniem 3 klasy technikum (nie rolniczego) i czy mi przysługuje taka oto dotacja jestem prawdopodobne ubezpieczony w krusie (rodzice są bezrobotni) Pozdrawiam.

 

Skoro rodzice są bezrobotni to raczej nie jesteś ubezpieczony w krusie. I 1 ha na tą chwilę to mało.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a Ty freetaxi co sądzisz o punktacji?

Twoim osobistym zdaniem jaki będzie próg? poniżej 15 między 15-20 czy powyżej 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a Ty freetaxi co sądzisz o punktacji?

Twoim osobistym zdaniem jaki będzie próg? poniżej 15 między 15-20 czy powyżej 20?

 

Co tu debatować jak jeszcze nie skończył się nabór. Trudno powiedzieć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Jeżeli mają gospodarstwo, to nigdy nie będą bezrobotni. Rolnik jest co najwyżej poszukującym pracy. 1ha +1 ha, jest stanowczo za mało. Przez 5 lat musisz dobić do minimum 8,51ha. Jeżeli jesteś w woj. o większej średniej wojewódzkiej powierzchni gospodarstw rolnych niż średnia krajowa, to jak nie masz minimum 8,51 ha to masz bardzo nikłe szanse na premię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

A jeśli wniosek złożyłem 2go czerwca i byłem z korektą 11go to ile mam czasu na to, żeby dopisać ewentualną ziemię w celu podniesienia sobie ilości pktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Witam, składał już ktoś "Sprawozdanie z Realizacji Biznesplanu" i mógłby powiedzieć co trzeba wpisać w 2 pkt zakres zrealizowanych operacji?

Czy tam chodzi o to że trzeba napisać na co się wydało te 70 % pieniędzy? bo w instrukcji jest jakoś tak nie do końca jasno napisane jak to ma być.(dodam że w ramach inwestycji MR zakupiłem zgrabiarkę dwukaruzelową Samasz).

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Zrobiłem prosty arkusz do policzenia średniej pkt na tym forum. Wpisujcie w kolumnach ilość pkt, nick i przepiszcie numer z listy, pod którym wpisaliście swój wynik. Tylko żeby nie było błędów, bo kilku nie może w jednym czasie wypełniać tej rubryki. Każdy po uzupełnieniu zamieszcza plik spowrotem na forum i tak kolejno. Następny użytkownik pobiera ten ostatnio zapisany. No chyba że jest jakaś prostsza metoda np dostępu zdalnego do pliku (wtedy tylko jeden z użytkowników miałby dostęp) to niech ktoś to przeniesie w odpowiednie miejsce.

Średnia.xml

 

No i dobrze by było jakby każdy po wypełnieniu tabelek i podczas zamieszczania pliku spowrotem, pisał w tekście, numer na liście i średnią jaką policzyło, to może w ten sposób uniknęli byśmy błędów i ewentualnego powstania kilku plików.

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrobiłem prosty arkusz do policzenia średniej pkt na tym forum. Wpisujcie w kolumnach ilość pkt, nick i przepiszcie numer z listy, pod którym wpisaliście swój wynik. Tylko żeby nie było błędów, bo kilku nie może w jednym czasie wypełniać tej rubryki. Każdy po uzupełnieniu zamieszcza plik spowrotem na forum i tak kolejno. Następny użytkownik pobiera ten ostatnio zapisany. No chyba że jest jakaś prostsza metoda np dostępu zdalnego do pliku (wtedy tylko jeden z użytkowników miałby dostęp) to niech ktoś to przeniesie w odpowiednie miejsce.

Średnia.xml

 

No i dobrze by było jakby każdy po wypełnieniu tabelek i podczas zamieszczania pliku spowrotem, pisał w tekście, numer na liście i średnią jaką policzyło, to może w ten sposób uniknęli byśmy błędów i ewentualnego powstania kilku plików.

 

Ja mogę udostępnić serwer i subdomenę (adres strony) jeśli ktoś będzie to w stanie ogarnąć. Wtedy będzie chyba najprościej. Kontakt pw jak coś zapraszam.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Nie znam się na tym za bardzo :mellow:

Najlepiej może będzie jak każdy chętny napisze do mnie na pw ilość pktów a ja powiedzmy dwa razy dziennie wklepie do tabelki i przedstawię publicznie

Co wy na to?

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj