Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

A gdzie to jest napisane? Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię ( wiem, wiem nie znają się) ale babka mówiła że małżonek nie musi takich zaświadczeń przestawiać.

 

VII Informacja o załącznikach tam poczytać. Z instrukcji: "Wnioskodawcy pozostający w związku małżeńskim składają dotyczące małżonka dokumenty wymienione w pkt 13 i 14."

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Tu na forum jest sporo ludzi, którzy wiedzą więcej na ten temat niż ludzie tam pracujący. :) We wniosku na stronie trzeciej są załączniki i tam są wypisane papierki jakie musi dostarczyć małżonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VII Informacja o załącznikach tam poczytać. Z instrukcji: "Wnioskodawcy pozostający w związku małżeńskim składają dotyczące małżonka dokumenty wymienione w pkt 13 i 14."

 

 

Dzięki A już myślałem że mi koleś wymyśla jakieś niestworzone historie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

JEST pkt. nr 9 oświadczenie o nieprowadzeniu dziłalnosci rolniczej i tam jest pkt. o nie posiadaniu gospodarstwa pow. 1ha? przez małżonka

ewentualnie pytanie czy w momencie składania wniosku można złożyc a ewentualnie takie zaświadczenia odpowiednio wczesniej przygotować przez małżonka i w razie korekty dostarczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

JEST pkt. nr 9 oświadczenie o nieprowadzeniu dziłalnosci rolniczej i tam jest pkt. o nie posiadaniu gospodarstwa pow. 1ha? przez małżonka

ewentualnie pytanie czy w momencie składania wniosku można złożyc a ewentualnie takie zaświadczenia odpowiednio wczesniej przygotować przez małżonka i w razie korekty dostarczyć?

 

Na etapie weryfikacji wywali brak tego oświadczenia i trzeba będzie dostarczyć w ramach korekty.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

No to koledzy ja jestem z Kuj-Pom za 20 ha będę miał tylko 12 p6unktów + wykształcenie 4 punkty+ bezrobocie 3 punkty= 19 punktów tylko ale chory system oceny wprowadzili cała kasa pójdzie w większości do 7 województw masakra chory system oceniania :\

 

racja. Za 23 ha w zachodniopomorskim mam tylko 8.25 pkt i nikłe szanse na premie bo w sumie daje to 14 pkt

 

wszystko pójdzie w 7 województw

 

jakiś czas temu przewidywałem że będzie 18 tys wniosków, chyba o dużo się nie pomylę.

 

teraz przewiduję że 70% pieniędzy zostanie utopionych w uprzywilejowanych województwach (w 7, tych z najniższą średnią powierzchnią gospodarstwa)

pozostałe 9 województw dostanie 30%, a same zachodniopomorskie może 2 %

 

to jest niedopuszczalne.

 

swoją drogą... wie ktoś dlaczego punkty za bezrobocie obliczane są w skali województwa, zamiast kraju?? wyższe bezrobocie jest w województwach o większej średniej powierzchni gospodarstwa. Czy to kolejny sposób na skierowanie środków w te 7 województw, tworząc złudzenie, że nie o to chodzi?? bo na pewno nie służy to realnemu lokowaniu pieniędzy w biedniejsze rejony.

Jak już zdecydowali się na taką logikę, to moli pójść dalej i podzielić środki równo na województwa.

 

kończąc wyrażam swoją wielką nadzieję, że zostaną upublicznione szczegółowe dane na temat rozlokowania środków bo coś tu śmierdzi.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bardzo dobrze zrobili ten nabor bo dostaną województwa biedniejszy a nie bogate województwa dotowany przez zachód przy granicy niemieckiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

racja. Za 23 ha w zachodniopomorskim mam tylko 8.25 pkt i nikłe szanse na premie bo w sumie daje to 14 pkt

 

wszystko pójdzie w 7 województw

 

jakiś czas temu przewidywałem że będzie 18 tys wniosków, chyba o dużo się nie pomylę.

 

teraz przewiduję że 70% pieniędzy zostanie utopionych w uprzywilejowanych województwach (w 7, tych z najniższą średnią powierzchnią gospodarstwa)

pozostałe 9 województw dostanie 30%, a same zachodniopomorskie może 2 %

 

to jest niedopuszczalne.

 

swoją drogą... wie ktoś dlaczego punkty za bezrobocie obliczane są w skali województwa, zamiast kraju?? wyższe bezrobocie jest w województwach o większej średniej powierzchni gospodarstwa. Czy to kolejny sposób na skierowanie środków w te 7 województw, tworząc złudzenie, że nie o to chodzi?? bo na pewno nie służy to realnemu lokowaniu pieniędzy w biedniejsze rejony.

Jak już zdecydowali się na taką logikę, to moli pójść dalej i podzielić środki równo na województwa.

 

kończąc wyrażam swoją wielką nadzieję, że zostaną upublicznione szczegółowe dane na temat rozlokowania środków bo coś tu śmierdzi.

 

Bo ten ranking jest do D. Ja mam 18ha w mazowieckim ale co z tego jak za bezrobocie 0,2pkt. A inny koleś dostanie 5 pkt i jaka tu sprawiedliwość/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

ja mam prawie 31 ha w lubelskim, ale 0 pkt za wykształcenie ( wyższe nierolnicze) i pewnie 1 pkt za bezrobocie ( radzyński). Zobaczymy jak z tym wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

czy do wyliczania punktów za bezrobocie bierzemy pod uwagę również miasta czy tylko powiaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Witam.

 

Jedna kwestia której nie rozumiem - czy plan rozwoju gospodarstwa należy składać w dwóch wersjach ? elektronicznej i papierowej?

Z kolei 'elektroniczna' to e mail czy na nośniku danych ?

 

Ktoś odpowie?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

 

 

Co do zwiększenia puli to z ARiMR w Gdyni wyszło info że Unia nie zgodziła się na to.

 

A Może ktoś coś jednak słyszał.. może chodzi o środki na MGR, KE miała dać odpowiedź w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Mam pytanie odnośnie tabel 3.4, 3.5, 3.6 i 3.7. Czy jesli prowadzę chów trzody chlewnej to wypełniam tylko obrót stada I dla okresu bazwoego i dla okresu docelowego czyli tabele 3.4 i 3.5 a pozostałych tabel nie ruszam? Tak to rozumiem, ponieważ mam tylko jeden gatunek zwierząt i jedno stado obrotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam.

 

Jedna kwestia której nie rozumiem - czy plan rozwoju gospodarstwa należy składać w dwóch wersjach ? elektronicznej i papierowej?

Z kolei 'elektroniczna' to e mail czy na nośniku danych ?

 

Ktoś odpowie?

 

Możesz wypalić na płytkę i dostarczyć z wersją papierową podczas składania wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Z tego co wiem od osób które już składały to można tylko w papierowej:-) A w elektornicznej jesli się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

ja mam prawie 31 ha w lubelskim, ale 0 pkt za wykształcenie ( wyższe nierolnicze) i pewnie 1 pkt za bezrobocie ( radzyński). Zobaczymy jak z tym wyjdzie

 

jesteś w uprzywilejowanym województwie :) więc wyluzuj.

jak się nie mylę masz 16 pkt za 20 ha(czy 15 ha ?), ja mam 23 ha w zachodniopomorskim i tylko 8,25 pkt za to...

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

To które województwa są wg Was uprzywilejowane?

 

te które mają średnią powierzchnie gospodarstwa poniżej 10 ha

za te 10 ha można mieć już 10 pkt

i tam zostaną utopione wszystkie środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

W końcu to są ŚREDNIE powierzchnie. Jak zauważyłem to jesteś z zachodniopomorskiego. Tak samo jest Ci ciężko mieć 2x średnią województwa, czyli z 60 ha to i na lubelszczyźnie też ciężko jest mieć 20 ha. W obu przypadkach zdarzają się niektórzy co mają takie areały pod młodego rolnika. Może już nie szukajcie wszędzie spisków ;) jakieś kryteria musiały zostać obrane, gdzieś granica musiała być postawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

zawsze tak było jest i bedzie przykladowo jest dyskusja u nas tak sie miedzy sobą nieraz zgada o polskim rolnictwie tak ze np żuławy to mają dobrobyt a jak ktoś usłyszy zachodniopomorskie to wielu mówi z nimi to startu niema jak tam jeden to u nas cała wieś i ty szymon0 juz przestań bo i tak z tego twojego gadania nic nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

W końcu to są ŚREDNIE powierzchnie. Jak zauważyłem to jesteś z zachodniopomorskiego. Tak samo jest Ci ciężko mieć 2x średnią województwa, czyli z 60 ha to i na lubelszczyźnie też ciężko jest mieć 20 ha. W obu przypadkach zdarzają się niektórzy co mają takie areały pod młodego rolnika. Może już nie szukajcie wszędzie spisków ;) jakieś kryteria musiały zostać obrane, gdzieś granica musiała być postawiona.

 

tylko ile gospodarstw 60 ha jest w zachodniopomorskim, a ile 20 ha na Lubelszczyźnie ?

czym różni się gospodarstwo 20 ha w zachodniopomorskim i takie samo, o takiej samej produkcji i klasie ziemi na Lubelszczyźnie ? poza tym że w zachodniopomorskim jest większe bezrobocie? to ten sam rynek, te same ceny nawozów, ŚOR itd

różnią się TYLKO! tym że jedno ma 7.5 pkt(co je dyskwalifikuje na starcie w MR) a drugie 16 pkt za pow gospodarstwa(co razem z dodatkowymi pkt za bezrobocie i kwalifikacje zapewnia premię)

 

racja że te nasze gadanie tutaj nic nie da, i pieniądze trafią w lwiej części w 7 województw, co jest niedopuszczalne.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Czy to prawda że jak ktoś ma 5 pkt za bezrobocie to jest to wniosek priorytetowy ?

 

Nie. Jak go wyślesz priorytetem to wtedy jest priorytetowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj