Polecane posty

GHC24    0

Witam.

Robi się Pan żenujący.

Pisząc z kilku kont i tak Pan ludzi nie ogłupi - nawet przypisując mi treści, które nie zostały zamieszczone przeze mnie. To i tak nie pomniejszy mi liczby klientów, a jedynie mi Pan robi reklamę za co serdecznie dziękuję.

W dzisiejszych czasach rolnicy potrafią myśleć.

Poza tym nawet nie ma Pan pojęcia z czego wynika 3 lata i 9 miesięcy i kiedy to zostanie uznane - współczuję osobie której Pan to doradzi bo dość cięzko dokumentuje się zaistnienie siły wyższej.

Pozdrawiam i dobranoc

 

Witam.

Robi się Pan żenujący.

Pisząc z kilku kont i tak Pan ludzi nie ogłupi - nawet przypisując mi treści, które nie zostały zamieszczone przeze mnie. To i tak nie pomniejszy mi liczby klientów, a jedynie mi Pan robi reklamę za co serdecznie dziękuję.

W dzisiejszych czasach rolnicy potrafią myśleć.

Poza tym nawet nie ma Pan pojęcia z czego wynika 3 lata i 9 miesięcy i kiedy to zostanie uznane - współczuję osobie której Pan to doradzi bo dość cięzko dokumentuje się zaistnienie siły wyższej.

Pozdrawiam i dobranoc

 

Wypowiedż kierowana do pana multikontowca @freetaxi

 

Witam.

Robi się Pan żenujący.

Pisząc z kilku kont i tak Pan ludzi nie ogłupi - nawet przypisując mi treści, które nie zostały zamieszczone przeze mnie. To i tak nie pomniejszy mi liczby klientów, a jedynie mi Pan robi reklamę za co serdecznie dziękuję.

W dzisiejszych czasach rolnicy potrafią myśleć.

Poza tym nawet nie ma Pan pojęcia z czego wynika 3 lata i 9 miesięcy i kiedy to zostanie uznane - współczuję osobie której Pan to doradzi bo dość cięzko dokumentuje się zaistnienie siły wyższej.

Pozdrawiam i dobranoc

 

Wypowiedż kierowana do pana multikontowca @freetaxi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam,

 

musisz zrobić min. roczny kurs przyspieszony. Jeżeli tego nie zrobisz, na koniec programu, przy rozliczeniu zwindykują Cię z części przyznanej dotacji /uzyskanie wykształcenia rolniczego jest warunkiem obligatoryjnym/. Natomiast, jeśli masz wykształcenie min. średnie i udokumentujesz zaświadczeniem, że przez min. 5 lat od uzyskania pełnoletności byłej ubezpieczony w KRUS-ie przy rodzinie jako domownik, to uzyskasz za to dodatkowe punkty / ubezpieczenie takie liczone jest jako doświadczenie w rolnictwie/.

 

W razie jakochkolwiek pytań, proszę o kontakt na email paulina@ghc24.eu

 

 

 

ja jestem zwykłym rolnikiem i sam złożyłem wniosek dlatego mam jako taką wiedzę a pana wiedza jest żenująca widać to na powyższym przykładzie.

Sam mam podobną sytuację i nikt nie każe mi robić jakiegoś kursu poza tym za co dostane 4 pkt za samo średnie nierolnicze?

czy średnie nierolnicze i min. 3 lata staż w rolnictwie

  1. jeżeli wnioskodawca posiada:

    1. wykształcenie wyższe rolnicze albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem - przyznaje się 5 punktów,
    2. wykształcenie średnie rolnicze albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie - przyznaje się 4 punkty,
    3. wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe albo kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 5 - przyznaje się 3 punkty,
    4. kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 2 - przyznaje się 2 punkty,
    5. kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 4 - przyznaje się 1 punkt;

a co do pana @freetaxi to moim skromnym zdaniem odwala kawał dobrej roboty na forum razem z panem @Endriu42

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Witam.

Robi się Pan żenujący.

Pisząc z kilku kont i tak Pan ludzi nie ogłupi - nawet przypisując mi treści, które nie zostały zamieszczone przeze mnie. To i tak nie pomniejszy mi liczby klientów, a jedynie mi Pan robi reklamę za co serdecznie dziękuję.

W dzisiejszych czasach rolnicy potrafią myśleć.

Poza tym nawet nie ma Pan pojęcia z czego wynika 3 lata i 9 miesięcy i kiedy to zostanie uznane - współczuję osobie której Pan to doradzi bo dość cięzko dokumentuje się zaistnienie siły wyższej.

Pozdrawiam i dobranoc

 

Pozdrawiam Panią serdecznie i po raz kolejny polecam nie wprowadzać w błąd swoich potencjalnych klientów, dla których prawdą może być zapis:

 

Napisany 28 maj 2014 - 22:50

snapback.pngadamsus, o 28 maj 2014 - 21:06, powiedział:

 

Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

 

Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

 

 

Witam,

 

musisz zrobić min. roczny kurs przyspieszony. Jeżeli tego nie zrobisz, na koniec programu, przy rozliczeniu zwindykują Cię z części przyznanej dotacji /uzyskanie wykształcenia rolniczego jest warunkiem obligatoryjnym/. Natomiast, jeśli masz wykształcenie min. średnie i udokumentujesz zaświadczeniem, że przez min. 5 lat od uzyskania pełnoletności byłej ubezpieczony w KRUS-ie przy rodzinie jako domownik, to uzyskasz za to dodatkowe punkty / ubezpieczenie takie liczone jest jako doświadczenie w rolnictwie/.

 

W razie jakochkolwiek pytań, proszę o kontakt na email paulina@ghc24.eu

 

post: http://www.agrofoto....40#entry1376347

 

Zanim Pani weźmie się za wypełnianie wniosku i PRG, proszę przeczytać rozporządzenie i troszkę informacji na temat naboru. A szczególnie polecam zapoznanie się ze słownikiem ortografii. Jako główne PKD Pani działalności w ewidencji CEIDG znalazłem 69.10.Z Działalność prawnicza a zauważyłem u Pani błędy związane z poprawną polszczyzną (multikontowiec). Pozdrawiam i życzę miłych snów. I proszę zrobić poprawki tym 61 klientom. Szczegóły na zrzucie ekranu. Nie dyskutuję z Panią więcej. Szkoda mojego cennego czasu.

 

890da85ba3ae28e5m.png

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

A takie mam pytanie, jak przejdzie się weryfikacje, to decyzja o przyznaniu premii kiedy przyjdzie, no i ciekawe ile czasu po decyzji pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A takie mam pytanie, jak przejdzie się weryfikacje, to decyzja o przyznaniu premii kiedy przyjdzie, no i ciekawe ile czasu po decyzji pieniądze :)

 

Dyrektor oddziału regionalnego Agencji wydaje decyzję w sprawie przyznania pomocy w terminie 150 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)

Ehhh kurde ten temat woła o pomste do nieba, gdzie są moderatorzy ja się grzecznie pytam? Wolna amerykanka, każdy pisze to co chce i nikt nic nie kontroluje. I w dodatku zielone strzałki nie działają (przynajmniej mi )

 

Nie kwestionuje kompetencji "innych" użytkowników, ale ja jako zwykły "chłop" po przeczytaniu instrukcji wypełnienie PRG i rozporządzenia więcej się orientuje jak co nie którzy co oferują pomoc innym za kase... żenada..

 

Jeżeli ktoś szuka pomocy to szczerze polecam (tak jak już to pisałem wcześniej i nie tylko ja) kolege freetaxi, każdy się już chyba przekonała na forum, że kolega jest ogarnięty w temacie MR i chętnie pomaga innym na forum jak również gdy się zadzwoni do niego.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Witam potrzebuje porady

 

A czy jak podpisze umowę dzierżawy(żeby wziąć młodego ronika) z kimś to mogę przed zakończeniem umowy kupić to pole czy muszę czekać do zakończenia umowy ?

Czy to prawda że jesli ojeciec przepisze 11 ha to po 10 latach musi przepisać całe gospodarstwo ?(Tak powiedzieli mojemu koledze ojcu w agencji)

Czy można po złożeniu wniosku zamienić działkę gdy by była taka sytuacja na inną niż była wpisana?(chodzi mi ze ktos by się rozmyślił i chciałbym inną wpisać później )

Czy jak złoże wniosek i dostanę decyzje że została przyznana mi premia (a nie podpisze jeszcze umowy) czy mogę zrezygnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam potrzebuje porady

 

A czy jak podpisze umowę dzierżawy(żeby wziąć młodego ronika) z kimś to mogę przed zakończeniem umowy kupić to pole czy muszę czekać do zakończenia umowy ?

Czy to prawda że jesli ojeciec przepisze 11 ha to po 10 latach musi przepisać całe gospodarstwo ?(Tak powiedzieli mojemu koledze ojcu w agencji)

Czy można po złożeniu wniosku zamienić działkę gdy by była taka sytuacja na inną niż była wpisana?(chodzi mi ze ktos by się rozmyślił i chciałbym inną wpisać później )

Czy jak złoże wniosek i dostanę decyzje że została przyznana mi premia (a nie podpisze jeszcze umowy) czy mogę zrezygnować?

 

1. Możesz kupić to pole.

2. Głupot ojcu nagadali w tej Agencji. Nieprawda

3. Można ale będziesz musiał poszukać o tej samej powierzchni użytków rolnych lub większej

4. Umowy żadnej nie ma. Możesz zrezygnować nie składając wniosku o płatność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czy można poprawić powierzchnię działek jeśli pomyliło się cyfry a wniosek już złożony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

 

 

Cytat:

"To zmienia postać sprawy. Punkty za wykształcenie dostaniesz."

 

 

Czyli rozumiem ze nie bede musial uzupelniac wyksztalcenia? I ten punkt zobowiazania zostawiam niezakreslony? Czy taka sama sytuacja zachodzi dla kogos ze srednim i 4 latach krus jako domownik?

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czy można poprawić powierzchnię działek jeśli pomyliło się cyfry a wniosek już złożony?

 

A gdzie się pomyliłeś?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Czy można poprawić powierzchnię działek jeśli pomyliło się cyfry a wniosek już złożony?

możesz wysłać zmianę wniosku zaznaczasz taki kwadrat na 1 str.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cytat:

"To zmienia postać sprawy. Punkty za wykształcenie dostaniesz."

 

 

Czyli rozumiem ze nie bede musial uzupelniac wyksztalcenia? I ten punkt zobowiazania zostawiam niezakreslony? Czy taka sama sytuacja zachodzi dla kogos ze srednim i 4 latach krus jako domownik?

Dzieki i pozdrawiam

 

Średnie inne niż rolnicze plus 3 lata w Krusie jako domownik.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Ale ja chce złożyć wniosek tylko czy później mogę wycofać go jeśli zostanie on pozytywnie rozpatrzony czy wtedy juz nic nie mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Witam :) Mam takie małe pytanie. Dowiedziałem się przy składaniu na MR na 100tys. mogę wziąć maszyny nie większe niż jest to zapisane dla mojego gospodarstwa, czyli np będę miał gosp. ok 14 ha planowałem zakupić ciągnik 120 km lecz dla mojego gospodarstwa przypisuje sie ciągniki od 46do 60km a taki mały mi nie potrzebny. Czy ktoś z Was posiada dane albo link do jakiegos rozporządzenia jakie maszyny mogę wziąć na MR dla gospodarstwa ok 14 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam :) Mam takie małe pytanie. Dowiedziałem się przy składaniu na MR na 100tys. mogę wziąć maszyny nie większe niż jest to zapisane dla mojego gospodarstwa, czyli np będę miał gosp. ok 14 ha planowałem zakupić ciągnik 120 km lecz dla mojego gospodarstwa przypisuje sie ciągniki od 46do 60km a taki mały mi nie potrzebny. Czy ktoś z Was posiada dane albo link do jakiegos rozporządzenia jakie maszyny mogę wziąć na MR dla gospodarstwa ok 14 ha?

 

Nie spotkałem się we wcześniejszych naborach, żeby osoba weryfikująca kwestionowała takie rzeczy. Wpisz co uważasz. Potem ewentualnie zrobisz korektę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

Na jakiej stronie sprawdzacie stope bezrobocia w powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Ogólnie znajoma, która jest w agencji sprawdzała mi to i mówiła, że na tyle ziemii nie dostanę. W sumie wczesniej nie spotkałem sie z taka informacją, ale miała dokumenty gdzie dla danego przedziału jest dana moc ciągnika. Tyle, że ona wyjechała teraz, a w necie ani tutaj nie mogę znaleźć informacji czy tak rzeczywiscie jest i gdzie są jakies dane jakie maszyny można kupić. Własnie te poprawki najgorsze. Myślałem o kupnie np rozrzutnika ale zastanawiam sie czy 8 t nie było by za dużo lub pługa 4 skibowego obracanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Polecam użytkownika @freetaxi - zna się na rzeczy. Nie róbcie błędów i nie korzystajcie z usług pseudospecjalistów - szkoda czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ogólnie znajoma, która jest w agencji sprawdzała mi to i mówiła, że na tyle ziemii nie dostanę. W sumie wczesniej nie spotkałem sie z taka informacją, ale miała dokumenty gdzie dla danego przedziału jest dana moc ciągnika. Tyle, że ona wyjechała teraz, a w necie ani tutaj nie mogę znaleźć informacji czy tak rzeczywiscie jest i gdzie są jakies dane jakie maszyny można kupić. Własnie te poprawki najgorsze. Myślałem o kupnie np rozrzutnika ale zastanawiam sie czy 8 t nie było by za dużo lub pługa 4 skibowego obracanego.

 

Napisz póki co te maszyny, które chcesz zakupić. Jeśli osoba weryfikująca wniosek będzie miała jakieś zastrzeżenia na pewno podzieli się z Tobą wątpliwościami.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj