Polecane posty

mandolina    0

12,5 za ziemię, 5 za wykształcenie i z 0,8 za bezrobocie.

 

jak Ci to wyszło? bezrobocie u mnie to 1.04 pkt

5: 26 powiatów = 0.208

jestem na 6 mscu więc 5*0.28= 1.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

mam pytanie czy jeżeli wezmę w dzierżawę całość pola od znajomego to ta osoba traci prawo do ubezpieczenia w KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

mam pytanie czy jeżeli wezmę w dzierżawę całość pola od znajomego to ta osoba traci prawo do ubezpieczenia w KRUS?

 

Tak. Chyba, że zostawisz mu najlepiej 1 ha wtedy będzie kontynuował ubezpieczenie z mocy ustawy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Można być ubezpieczonym w krus dobrowolnie mając mniej niż 1ha przeliczeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudziek    9

Dziś złożyłem wniosek do arimr i przy podpisywaniu się napisałem złą datę bo napisałem 28 maja mogą byc z tym jakies problemy? I Kiedy przyjdzie decyzja czy dostalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można być ubezpieczonym w krus dobrowolnie mając mniej niż 1ha przeliczeniowy.

 

Też. Ale wtedy na wniosek :)

 

Dziś złożyłem wniosek do arimr i przy podpisywaniu się napisałem złą datę bo napisałem 28 maja mogą byc z tym jakies problemy? I Kiedy przyjdzie decyzja czy dostalem?

 

Nie będzie żadnych problemów. Na ogłoszenie list rankingowych jeszcze musisz troszkę poczekać :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulHertan    0

 

Tak. Chyba, że zostawisz mu najlepiej 1 ha wtedy będzie kontynuował ubezpieczenie z mocy ustawy.

 

 

a jeśli jest to rodzic , który wydzierżawia ziemię i ja chcę aby (mama) dalej była w krus. Mogę ją zarejestrować jako domownika etc?

 

Chcę ,aby w przyszłości skorzystała z programu na odejście od rolnictwa , ot co musi pozostać w krus.

 

A jeśli się zbędzie - ile ma czasu ,,aby zakupić ten min 1 ha. ? jaką przerwę może posiadać , by nie utracić praw.

 

@damianzbr

piwo u mnie masz, nie wpadłbym na tak cwany pomysł ;). Zrobię to tak, że wpiszę kilka maszyn za łączną wartość 70.000 PLN, a za rok przy MGR jak już wszystko będzie jasne zrobię korektę w biznesplanie. Jeśli jednak nie da się tego połączyć to kupi się te maszyny, które się wpisało pierwotnie i tyle w temacie.

 

 

a nie lepiej jeżeli nie będzie można łaczyć z MGR wydac te pieniądze na ziemię ??? Jeżeli nie jesteś na odpisie Vat , to wybulisz do cholery za maszynę ,a na ziemi Vatu nie płacisz!

Druga sprawa zawsze możesz później dobrać maszyn za 400 tys , więc kupisz se to o czym marzysz na pół zamiast walić całość!

 

@damianzbr

piwo u mnie masz, nie wpadłbym na tak cwany pomysł ;). Zrobię to tak, że wpiszę kilka maszyn za łączną wartość 70.000 PLN, a za rok przy MGR jak już wszystko będzie jasne zrobię korektę w biznesplanie. Jeśli jednak nie da się tego połączyć to kupi się te maszyny, które się wpisało pierwotnie i tyle w temacie.

 

 

a nie lepiej jeżeli nie będzie można łaczyć z MGR wydac te pieniądze na ziemię ??? Jeżeli nie jesteś na odpisie Vat , to wybulisz do cholery za maszynę ,a na ziemi Vatu nie płacisz!

Druga sprawa zawsze możesz później dobrać maszyn za 400 tys , więc kupisz se to o czym marzysz na pół zamiast walić całość!

 

@damianzbr

piwo u mnie masz, nie wpadłbym na tak cwany pomysł ;). Zrobię to tak, że wpiszę kilka maszyn za łączną wartość 70.000 PLN, a za rok przy MGR jak już wszystko będzie jasne zrobię korektę w biznesplanie. Jeśli jednak nie da się tego połączyć to kupi się te maszyny, które się wpisało pierwotnie i tyle w temacie.

 

 

a nie lepiej jeżeli nie będzie można łaczyć z MGR wydac te pieniądze na ziemię ??? Jeżeli nie jesteś na odpisie Vat , to wybulisz do cholery za maszynę ,a na ziemi Vatu nie płacisz!

Druga sprawa zawsze możesz później dobrać maszyn za 400 tys , więc kupisz se to o czym marzysz na pół zamiast walić całość!

 

Chłopy pomóżcie.

- czy jeśli składam MR i w docelowym biznes palnie osiągam w 5 roku 4 ESU ,ale w 1 roku mam dopływ gotówki i chcę zmienić zupełnie wartości dochodowe w gospodarstwie ,aby załapać się na inne programy pomocowe m.in. "zakup maszyn" ,aby wykorzystać nie 60 tys. a chapnąć 200 tys. Co o tym myślicie ,że za rok zrobię reformację biznes planu aby osiągać te min 6ESU.

skoro młody rolnik ma mieć 60% zwrotu , to może warto się siepnąć na głęboką wodę. Kredyty długo terminowe ,a w razie wpadki można zawsze w 6 rou sprzedać graty i wyjść +/- na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Tylko uważaj, bo jak się tak nachapiesz tu i ówdzie, to możesz złapać czkawkę, albo zrobi ci się "zwrot :-P Rolnictwo jest zależne od pogody i czynników zewnętrznych (niska cena, blokada na granicy, etc.).

Ale jak to mówią "nie ryzykujesz, nie pijesz szampana" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Czy umowa użyczenia ciągnika i maszyn od rodziców musi być potwierdzona notarialnie czy wystarczy sama napisana przez nas, nigdzie niepotwierdzana?

Edytowano przez marcin_rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

jak to w końcu jest z tymi budynkami bo ODR mówi co innego a koleżanka z powiatowego ARiMR co innego:

1. czy przy produkcji roslinnej muszę jakieś mieć?

2. jeśli tak to czy może być to forma użyczenia bądź dzierżawy od rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly28    0

Witam mam Pytanie.

Te 70% kwoty premi to ma być kwota brutto czy netto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

witam

jestem na etapie wypełniania strony: zobowiązania wnioskodawcy, i mam pytanie.

czy muszę zaznaczyć punkty:

 

9a) Zobowiązuję się do spełnienia w okresie do 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej wymaganych przepisami prawa standardow w zakresie higieny

i

9b) Zobowiązuję się do spełnienia w okresie do 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej wymaganych przepisami prawa standardow w zakresie ochrony środowiska

i

10c) zobowiązuję się do spełnienia wymaganych przepisami prawa standardow w zakresie ochrony srodowiska - do dnia uplywu 5 lat od dnia wyplaty pomocy.

 

czy jest to raczej dobrowolne i nie ma wplywu na wynik rozpatrywanego wniosku?

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam mam Pytanie.

Te 70% kwoty premi to ma być kwota brutto czy netto???

 

brutto

 

witam

jestem na etapie wypełniania strony: zobowiązania wnioskodawcy, i mam pytanie.

czy muszę zaznaczyć punkty:

 

9a) Zobowiązuję się do spełnienia w okresie do 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej wymaganych przepisami prawa standardow w zakresie higieny

i

9b) Zobowiązuję się do spełnienia w okresie do 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej wymaganych przepisami prawa standardow w zakresie ochrony środowiska

i

10c) zobowiązuję się do spełnienia wymaganych przepisami prawa standardow w zakresie ochrony srodowiska - do dnia uplywu 5 lat od dnia wyplaty pomocy.

 

czy jest to raczej dobrowolne i nie ma wplywu na wynik rozpatrywanego wniosku?

dzieki i pozdrawiam

 

Najpierw sobie sprawdź checklistę i zobacz co Ci wyjdzie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

czy do wniosku wpisuje się również działki ewidencyjne z lasem ? i wtedy do Inne całą powierzchnię czy wcale takich działek się nie wypisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

czy do wniosku wpisuje się również działki ewidencyjne z lasem ? i wtedy do Inne całą powierzchnię czy wcale takich działek się nie wypisuje?

 

A będziesz miał tytuł prawny na te działki z lasem? Bo jak na przykład będzie darowizną wszystko odpisywane to działkę z lasem także musisz ująć w oświadczeniu o działkach do przejęcia i wyzerować jako użytkowaną rolniczą ( o ile całość stanowi las oczywiście).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0
Napisano (edytowany)

Najpierw sobie sprawdź checklistę i zobacz co Ci wyjdzie.

 

dzieki za odpowiedz, wypełniałem wersję do druku, zrobiłem checkliste i tych pól nie muszę uzupełniać

 

co mnie dziwi to to że checklista wymaga zaznaczenia:

5) zobowiązuję się do uzupełnienia wykształcenia w ciągu 3 lat od doreczenia decyzji...

 

problem w tym że ja nie planuję się dalej kształcić, a dokument potwierdzajacy moje wykształcenie składam razem z wnioskiem, po decyzji niczego nie będę uzupełniał.

o co chodzi z tym punktem?

 

pozdrawiam

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris-str    0

Witam. Mam pytanie co do tabel 3.4-3.7.

Chodzi o to, że w pierwszym roku działalności rolniczej nie będę posiadał zwierząt, a więc okres od 2014 do 2014 pozostawię pusty. Lata 2015 do 2020 to już hodowla bydła (opasów mięsnych). Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy te tabele są wypełniane tylko w przypadku zwierząt, które mają cykl hodowlany krótszy niż 12 miesięcy? Byczki hoduje się około 20-24 miesiące. Dlatego pytam, ponieważ w instrukcji mowa jest o tuczu świń, brojlerach itp.

I o co chodzi z tymi stadami? "W arkuszu 3a przewidziano miejsce do sporządzenia rocznych obrotów 2 stad zwierząt dla okresu bazowego oraz okresu docelowego". Moja hodowla to jedynie byki, w takim wypadku uzupełniam tylko jeden wiersz dla okresu docelowego? Czy rozbijam moją hodowlę na cielęta, byczki oraz opasy? (Bo faktycznie tak będzie, aby utrzymać przepływ gotówki). Ja będę miał jedno stado, więc dodatkowe tabela 3.6 i3.7 mnie nie dotyczą tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

dzieki za odpowiedz, wypełniałem wersję do druku, zrobiłem checkliste i tych pól nie muszę uzupełniać

 

co mnie dziwi to to że checklista wymaga zaznaczenia:

5) zobowiązuję się do uzupełnienia wykształcenia w ciągu 3 lat od doreczenia decyzji...

 

problem w tym że ja nie planuję się dalej kształcić, a dokument potwierdzajacy moje wykształcenie składam razem z wnioskiem, po decyzji niczego nie będę uzupełniał.

o co chodzi z tym punktem?

 

pozdrawiam

 

A kolega jakie ma wykształcenie teraz?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

 

A będziesz miał tytuł prawny na te działki z lasem? Bo jak na przykład będzie darowizną wszystko odpisywane to działkę z lasem także musisz ująć w oświadczeniu o działkach do przejęcia i wyzerować jako użytkowaną rolniczą ( o ile całość stanowi las oczywiście).

 

nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji dotyczącej lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji dotyczącej lasu

 

1. Czy gospodarstwo przejmiesz w ramach darowizny, dzierżawy?

2. Czy cała działka ewidencyjna to las? Czy są tam jakieś użytki rolne?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam. Mam pytanie co do tabel 3.4-3.7.

Chodzi o to, że w pierwszym roku działalności rolniczej nie będę posiadał zwierząt, a więc okres od 2014 do 2014 pozostawię pusty. Lata 2015 do 2020 to już hodowla bydła (opasów mięsnych). Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy te tabele są wypełniane tylko w przypadku zwierząt, które mają cykl hodowlany krótszy niż 12 miesięcy? Byczki hoduje się około 20-24 miesiące. Dlatego pytam, ponieważ w instrukcji mowa jest o tuczu świń, brojlerach itp.

I o co chodzi z tymi stadami? "W arkuszu 3a przewidziano miejsce do sporządzenia rocznych obrotów 2 stad zwierząt dla okresu bazowego oraz okresu docelowego". Moja hodowla to jedynie byki, w takim wypadku uzupełniam tylko jeden wiersz dla okresu docelowego? Czy rozbijam moją hodowlę na cielęta, byczki oraz opasy? (Bo faktycznie tak będzie, aby utrzymać przepływ gotówki). Ja będę miał jedno stado, więc dodatkowe tabela 3.6 i3.7 mnie nie dotyczą tak?

tabele 3.1 zawsze wypełniasz jak masz zwierzęta wpisując stan na koniec każdego roku. Jeżeli występują znaczne wahania w pogłowiu zwierząt w ciągu roku ze względu na charakter produkcji to robisz obroty stada i do tab 3.1 wpisujesz stany średnioroczne.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

 

1. Czy gospodarstwo przejmiesz w ramach darowizny, dzierżawy?

2. Czy cała działka ewidencyjna to las? Czy są tam jakieś użytki rolne?

 

darowizna, tylko i wyłącznie las - całą działka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

darowizna, tylko i wyłącznie las - całą działka

 

To w użytkach rolnych piszesz 0 a w inne przenosisz różnicę powierzchnia ewidencyjna minus użuytki rolne.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ile punktów w lubelskim dostane za 8.5 hektara

3470 wniosków do 29 maja... do soboty pewnie będzie koło 4500 wniosków.

 

lubelskie ma 7,5ha średniej czyli i tak przez 3 lata musisz wskoczyć na 10,42ha. Dostaniesz koło 10,5pkt

Kolego w Lubelskim za śr.wojewódzka 7,5ha jest 5pkt a za krajową czyli te 10.42ha bodaj 10pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj