Polecane posty

lesbycool    13
Napisano (edytowany)

freetaxi to jutro jade do szkoły po zaświadczenie jakie technikum kończyłem a czy później musze im dostarczyć jeszcze dyplom potwierdzający kwalfikacje zawodowe jako technik rolnik czy już nie bo pisze go dopiero 24 czerwca zanim przyjdzie to bedzie śierpień ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

freetaxi to jutro jade do szkoły po zaświadczenie jakie technikum kończyłem a czy później musze im dostarczyć jeszcze dyplom potwierdzający kwalfikacje zawodowe jako technik rolnik czy już nie bo pisze go dopiero 24 czerwca zanim przyjdzie to bedzie śierpień ?

 

Wykształcenie masz rolnicze więc nie musisz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ok wielkie dzieki freetaxi bardzo mi pomogłeś bo myślałem że musi być świadectwo i dyplom potwierdzający kwalfikacje zawodowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Jezeli ktos planowal cesjce umowy dzierzawy z ANR z czlonka rodziny na siebie to troche sytuacja sie skomplikowala. ANR rezygnuje calkowicie z cesji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

A jeszcze jedno freetaxi a świadectwo musze skserować i musi być podpisane przez derektora szkoły czy notariusz ta kserokopia ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

 

Wykształcenie masz rolnicze więc nie musisz.

Mam właściwie ten sam problem, bo Ukończyłem technikum rolnicze a na swiadectwie nic nie napisali. Ale generalnie nie wiem czy jest potrzeba takiego zaświadczenia ? Wystarczy spojrzeć na przedmioty z jakiś mam oceny: Mechanizacja rolnicta, prod roślinna/ zwierzęca itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Dopiero teraz zauważyłem, że objąłem biznesplanem rok 2021. Jest on zarówno w tabeli upraw jak i wartości ekonomicznej gospodarstwa jako docelowy. Wszystko wydrukowane. Jak myślisz freetaxi mogą być jakieś problemy ? Bo lepiej teraz zmienić niż później latać.


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Mam pytanko odnoście Oświadczenia o spełnianiu standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i utrzymania zwierząt. Przejrzałem listy kontrolne i moje "przyszłe" gosp. nie spełnia ponad połowy punktów tam zawartych, utrzymania zwierząt nie dotyczy.. Czy jak zaznaczę na tym oświadczeniu że nie spełnia wymogów to mnie to dyskwalifikuje czy po prostu po przejęciu gosp. mam te standardy osiągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jeszcze jedno freetaxi a świadectwo musze skserować i musi być podpisane przez derektora szkoły czy notariusz ta kserokopia ?

Osoba kompetentna w sekretariacie podobija. Po co to kserować. Dasz oryginał.

Mam właściwie ten sam problem, bo Ukończyłem technikum rolnicze a na swiadectwie nic nie napisali. Ale generalnie nie wiem czy jest potrzeba takiego zaświadczenia ? Wystarczy spojrzeć na przedmioty z jakiś mam oceny: Mechanizacja rolnicta, prod roślinna/ zwierzęca itd ?

Dla pewności sobie weź to zaświadczenie. To nic nie kosztuje.

Dopiero teraz zauważyłem, że objąłem biznesplanem rok 2021. Jest on zarówno w tabeli upraw jak i wartości ekonomicznej gospodarstwa jako docelowy. Wszystko wydrukowane. Jak myślisz freetaxi mogą być jakieś problemy ? Bo lepiej teraz zmienić niż później latać.

Jak będą mieli z tym kłopot w ARiMR to dostaniesz wezwanie


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam, śledzę forum już od kilku miesięcy, przewertowałem cały temat ale jakoś nie rzuciło mi się w oczy to czego szukałem. Jeżeli uda mi się uzyskać premie dla młodego rolnika przejmę gospodarstwo o powierzchni 15ha. Na niewielkim areale chciałem posadzić trochę truskawki tzn ok 50-70 arów. Według zapisów z rozporządzenia koszty kwalifikowalne obejmują:

 

 

"Pomoc w wysokości 100 000 złotych, przekazywana jest na rachunek bankowy wnioskodawcy. Co najmniej 70% tej kwoty beneficjent powinien przeznaczyć na realizację inwestycji określonych w biznesplanie. Mogą one obejmować wydatki:

1. określone jako "koszty kwalifikowalne" w działaniu "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego PROW 2007-2013. Są to koszty:

1. budowy, przebudowy remontu połączonego z modernizacją budynków lub budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej oraz do przechowywania, przygotowania do sprzedaży lub sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych,

2. zakupu maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży bezpośredniej, wraz z kosztami transportu i montażu,

3. zakładania lub wyposażania sadów lub plantacji wieloletnich, z wyłączeniem zakładania plantacji choinek, wiśni, malin, truskawek, porzeczek oraz roślin na cele energetyczne,

4. zakupu, instalacji lub budowy elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej, w tym utwardzania placów manewrowych, zakupu i instalacji urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych;

2. na zakup gruntów rolnych, które do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej;

3. na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych - związany z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji."

 

Z tego zapisu wnioskuję, że pieniędzy nie mogę przeznaczyć na założenie plantacji truskawek czyli zakup sadzonek ale już na agrowłóknine, agrotkaninę czy węże kroplujące (wyposażenie) jak najbardziej tak. Gdyż napisane jest, że tylko zakładanie plantacji jest wyłączone. Czy może mnie ktoś oświecić i zająć stanowisko w tej sprawie. Zapis jest dla mnie nie dość jasny a nie chcę żeby okazało się że muszę cały biznes plan poprawiać, jeżeli mogę zawczasu zmienić zakup tego oprzyrządowania na np. zakup ziemi. Bardzo prosiłbym o pomoc, Z góry dziękuje i pozdrawiam społeczność interesującą się rolnictwem. Hej!

 

Jest to koszt kwalifikowalny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

To żaś ARIMRświadectwo mi odda przecież to ważny dokument jest jak dami im orginał freetaxi ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To żaś ARIMRświadectwo mi odda przecież to ważny dokument jest jak dami im orginał freetaxi ?

 

Przepraszam. Pisząc powyższy post myślałem o zaświadczeniu ze szkoły. Świadectwo kserujesz i poświadczasz za zgodność z oryginałem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Mi w ODR facet powiedział że mam mu dostarczyć coś z dopłat za 2014 rok, przecież ziemi nie mam to nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jest to koszt kwalifikowalny.

jak może być kwalifikowany jak jasno napisane że z wyłączeniem truskawek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Mi w ODR facet powiedział że mam mu dostarczyć coś z dopłat za 2014 rok, przecież ziemi nie mam to nie rozumiem tego.

 

Musisz rozpisać jakie uprawy są w 2014 roku a zrobisz to właśnie na podstawie wniosku o dopłaty bezpośrednie.

 

jak może być kwalifikowany jak jasno napisane że z wyłączeniem truskawek....

 

Założenie plantacji truskawek nie jest kosztem kwalifikowalnym. Natomiast zakup wyżej wymienionego wyposażenia już będzie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaa    1

Bardzo proszę o pomoc w następujących tematach:

1) Przejmę 13 h ziemie, w tym grunty orne, pastwiska praz grunty orne z zabudowaniami.

Do płatności obszarowych składany był wniosek na ok. 12 h – nie obejmuje jedynie siedlisk.

W związku z powyższym jaką wartość powierzchni mam wpisać w tabeli 2.1? Czy podać użytki rolne z płatności obszarowych, czyli 12 h? Czy wpisać całe gospodarstwo, czyli 13 h z uwagi na fakt, że wszystkie te tereny wg rozporządzenia są użytkami rolnymi?

 

2) Uprawiam na potrzeby paszy dla bydła: mieszkanki zbożowe jare, trawy polowe-zielonka, kukurydza-zielonka. Ponadto na własny użytek uprawiam ziemniaki jadalne. Nic z tych rzeczy nie sprzedaję.

Czy w związku z powyższym uzupełnić powinnam tabelę 2.2? I czy te uprawy powinnam uwzględnić w tabeli 6?

Czy może skoro tych rzeczy nie sprzedaję, tylko są na własny użytek nie powinnam uwzględniać?

Zaznaczę, że na te uprawy złożyłam wniosek obszarowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5
Napisano (edytowany)

Z kąd teraz mam wziąść ten wniosek??? Na dopłaty przeciż ojciec dokumenty już złożył.

Edytowano przez szpeniek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bardzo proszę o pomoc w następujących tematach:

1) Przejmę 13 h ziemie, w tym grunty orne, pastwiska praz grunty orne z zabudowaniami.

Do płatności obszarowych składany był wniosek na ok. 12 h – nie obejmuje jedynie siedlisk.

W związku z powyższym jaką wartość powierzchni mam wpisać w tabeli 2.1? Czy podać użytki rolne z płatności obszarowych, czyli 12 h? Czy wpisać całe gospodarstwo, czyli 13 h z uwagi na fakt, że wszystkie te tereny wg rozporządzenia są użytkami rolnymi?

 

2) Uprawiam na potrzeby paszy dla bydła: mieszkanki zbożowe jare, trawy polowe-zielonka, kukurydza-zielonka. Ponadto na własny użytek uprawiam ziemniaki jadalne. Nic z tych rzeczy nie sprzedaję.

Czy w związku z powyższym uzupełnić powinnam tabelę 2.2? I czy te uprawy powinnam uwzględnić w tabeli 6?

Czy może skoro tych rzeczy nie sprzedaję, tylko są na własny użytek nie powinnam uwzględniać?

Zaznaczę, że na te uprawy złożyłam wniosek obszarowy.

 

1. Wpisujesz 13 ha w tabeli 2.1 i rozbijasz ją.

2. Zakładamy, że ziemniak jadalny jest rośliną potencjalnie towarową.

 

Z kąd teraz mam wziąść ten wniosek??? Na dopłaty przeciż ojciec dokumenty już złożył.

 

Idź do BP ARiMR niech Ci zrobią ksero. A na przyszłość polecam zrobić to przed złożeniem. Nie wiadomo czy nie będzie do czegoś potrzebny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaa    1

Freetaxi czyli w tabeli 6 Nadwyżka bezpośrednia powinnam też uwzględnić 13h?

A jak podzielić uprawy w tej tabeli w roku bazowym skoro na wniosku o płatności obszarowe będę miała ok. 12 h? Gdzie wpisać ten pozostały 1 h? Na jaki rodzaj działalności?

A tak przy okazji bardzo dziękuję za pomoc.

 

Właśnie doczytałam jedną rzecz do tabeli 6: "Z produkcji roślinnej uwzględniamy tylko te rośliny, które stanowią produkcję potencjalnie towarową, pomijamy natomiast rośliny, które wykorzystywane są, np., jako pasze objętościowe we własnym gospodarstwie."

 

Czyli mam uwzględnić tylko te ziemniaki? Nie musi się tu zgadzać ogólna powierzchnia upraw z tabelą 2.2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

WITAM MAM PROBLEM DOWIEDZIAŁEM SIE DZISIAJ ZE JAK MÓJ OJCIEC BRAŁ PROW I NIE MINEŁO JESZCZE 5 LAT TO NIE MOŻE PRZEPISAĆ ZIEMI NA MNIE CZY TO PRAWDA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Witam

babka w ODR powiedziała mi że trzeba zaplanować uprawy na 5 lat, na tej ziemi co się będzie uprawiało?

prawda to? Bo jak tak to cały system ch*j szczeli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam

babka w ODR powiedziała mi że trzeba zaplanować uprawy na 5 lat, na tej ziemi co się będzie uprawiało?

prawda to? Bo jak tak to cały system ch*j szczeli;)

 

Ano prawda.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem już po złożeniu wniosku w arimr od. Lubli tłoku nie ma w sumie razem zemną składało wniosek 6 osób także na razie spokojnie wszystko przebiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj