Polecane posty

freetaxi    947
Napisano (edytowany)

no ok moja sytuacja wygląda tak ze mój tata ma gosp i mama ma gosp , to mamy jest wpuszczone w dzierzawe tak na slowo ponieważ jest oddalone od naszego miejsca zam o ok 13 km, wiec jeżeli przejalbym te dwa gosp i wzial MR to musiałbym obrabiać to gosp mamy czy da się to obejść?

 

A czyją ziemię chcesz przejąć? Kwestia odległości działek od domu nie ma żadnego znaczenia.

 

Dokładna data to 09.10.2013.

Numer ewidencyjny rownież posiadam.

 

Możesz składać.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

chce przejąć gosp mojego ojca i drugie gosp mojej mamy, to gosp ojca obrabiamy bo mamy blisko a to drugie gosp mamy nie bo jest za daleko i tu moje pytanie jeżeli przejme oba gosp to czy musze jezdzic obrabiać to mamy? wiem ze jest wymog samodzielnego prowadzenia gosp a po prostu tego gosp mamy bym nie obrabial bo jest za daleko czy można to jakos obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

Mam pytanie czy łąki też można przejąć na MR,jest tego 8 ha.Są w dzierżawie.

Wliczy się na powiększenie gospodarstwa.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olo912    0

 

Możesz składać.

I to ze brałem wcześniej dopłaty nie będzie w niczym przeszkadzać ?

Dzięki wielkie za pomoc. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

chce przejąć gosp mojego ojca i drugie gosp mojej mamy, to gosp ojca obrabiamy bo mamy blisko a to drugie gosp mamy nie bo jest za daleko i tu moje pytanie jeżeli przejme oba gosp to czy musze jezdzic obrabiać to mamy? wiem ze jest wymog samodzielnego prowadzenia gosp a po prostu tego gosp mamy bym nie obrabial bo jest za daleko czy można to jakos obejść?

 

A kto Ci udowodni, że Ty nie obrabiasz tych dalszych działek. Przecież masz mieć albo to odpisane notarialnie albo mieć umowę dzierżawy czy użyczenia. Nikt nie będzie czatował z kontroli przy polu z aparatem czy to Ty faktycznie siejesz owies czy ktoś inny.

 

Mam pytanie czy łąki też można przejąć na MR,jest tego 8 ha.Są w dzierżawie.

Wliczy się na powiększenie gospodarstwa.

 

Można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

238 młodych rolników złożył pierwszego dnia naboru wnioski o pomoc

nieźle jak na początek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

238 młodych rolników złożył pierwszego dnia naboru wnioski o pomoc

nieźle jak na początek...

 

Podaj linka do informacji. Ja pierwszego dnia wysłałem pocztą 6 sztuk + 2 sztuki wysłali sami klienci.

ale zeczliwi i zazdrosni sąsiedzi niestety sa

 

To trzeba siedzieć cicho i się nie chwalić :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

Antoni84 skad masz takie informacje? czy ta liczba 238 jest w skali całego kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

mam pytanie bo juz zbaranielem

jak mam tytul zawodowy w zawodzie rolnik, to musze miec 3 lata stazu czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

mam pytanie bo juz zbaranielem

jak mam tytul zawodowy w zawodzie rolnik, to musze miec 3 lata stazu czy nie

 

Ubiegający się o pomoc powinien posiadać następujące kwalifikacje wynikające

z wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie:

  1. wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
  2. tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  3. wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3- letni staż pracy w rolnictwie, lub
  4. wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5 - letni staż pracy w rolnictwie, lub
  5. kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

Czytać ze zrozumieniem :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

freetaxi widze ze znasz się na zeczy może powiesz ile trzeba mieć pkt żeby mieć realne szanse żeby uzyskac premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

freetaxi widze ze znasz się na zeczy może powiesz ile trzeba mieć pkt żeby mieć realne szanse żeby uzyskac premie?

 

7 punktów musi być a reszta będzie zależała od tego ile będzie złożonych wniosków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

freetaxi widze ze znasz się na zeczy może powiesz ile trzeba mieć pkt żeby mieć realne szanse żeby uzyskac premie?

a kto to może wiedzieć????

najlepiej 26 pkt. takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

pomnozylem liczbe zlozonych wnioskow przez liczbe dni naboru i wyszlo trochę ponad 8500 tylko ze w późniejszym czasie liczba zainteresowanych może być wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

pomnozylem liczbe zlozonych wnioskow przez liczbe dni naboru i wyszlo trochę ponad 8500 tylko ze w późniejszym czasie liczba zainteresowanych może być wieksza

 

Weź jeszcze pod uwagę wnioski wysyłane pocztą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No niestety nie da się ustalić ilu będzie chętnych, w 2011 było ok 8000 dlatego teraz przyjęto taką liczbę.

 

No niestety nie da się ustalić ilu będzie chętnych, w 2011 było ok 8000 dlatego teraz przyjęto taką liczbę.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

to jak tak dobrze czytasz ze zrozumieniem to wytlumacz mi czy 3 letni staz pracy odnosi sie i do tytulow zawodowych czy tylko do zawodow przydatnych do prowadzeniaa dzialalnosci rolniczej

w rozporzadzeniu jest wykaz wszystkich zawodow

poprzedni uczestnicy mogli uzupelnic wyksztalcenie poprzez kurs zawodowy wiec to wtedy starczalo

z tego co pisze teraz ciezko cokolwiek zrozumiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawkko    0

Czy pieniądze z premii mogę przeznaczyć na wykopanie studni głębinowej i zakup agrotkaniny/agrowłókniny dla wyposażenia plantacji truskawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

freetaxi Skąd jesteś? bo widze w podpisie że pomagasz wypełniać wnioski..

 

Wysłałem Ci pw.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

@freetaxi dzięki za pomoc, chciałem kliknąć zieloną strzałkę ale coś nie działa u mnie :/

 

Pawle, w końcu rozchwiałem swoje wątpliwości co do powierzchni z której będą obliczać punkty ( zastanawiałem się czy jest brana pod uwagę powierzchnia użytków rolnych użytkowanych rolniczo (tab. 2.1) czy tylko użytków rolnych (tab. 2)). I oto znalazłem w instrukcji wypełniania wniosku :

(mowa o tab. 2) "Wiersz RAZEM – łączna powierzchnia w kolumnach 9, 10 i 11 dotyczaca działek wpisanych do tabeli. Powierzchnia z kolumny 10 jest powierzchnią podlegającą punktacji, o której mowa w § 15 ust. 1b pkt. 1 rozporządzenia, decydującej o kolejności przysługiwania pomocy."

Czyli na chłopski rozum jak masz działkę 2 ha (pow. z ewidencji) a do dopłat składasz tylko 1 ha to punktację będą naliczać z tych 2 ha(oczywiście jeżeli stanowią one użytki rolne czyli między innymi, R,Ł, Ps, W).

 

Ktoś się może śmiać że nad tym miałem dylemat ale nie wiedziałem, teraz już wiem i zostawiam ślad dla potomnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

pytanie zastanawiamy się czy osoba po ukończeniu szkoły rolniczej bez tytułu zawodowego może ubiegać się o ,, młodego rolnika ,, czy to nie jest problem w tych nowych zasadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

pytanie zastanawiamy się czy osoba po ukończeniu szkoły rolniczej bez tytułu zawodowego może ubiegać się o ,, młodego rolnika ,, czy to nie jest problem w tych nowych zasadach?

 

Ubiegający się o pomoc powinien posiadać następujące kwalifikacje wynikające

z wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie:

  1. wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
  2. tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  3. wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3- letni staż pracy w rolnictwie, lub
  4. wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5 - letni staż pracy w rolnictwie, lub
  5. kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

Jeśli nie masz informacji na świadectwie co kończyłeś to bierzesz zaświadczenie ze szkoły.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj