Polecane posty

lukaszgg    6

Ja dzisiaj złożyłem wniosek siedziałem w agencji ponad półtorej godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crawl    1

Kolego ja idę na kurs R3 (rolnika kwalifikowanego) trwa on rok w systemie zaocznym

Aha, dzięki. Więc trzeba będzie wybrać się na kurs ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

też tak uważałem ale znalazłem to: "Jeżeli średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest mniejsza od średniej krajowej, możliwe jest przyznanie pomocy zarówno, gdy w dniu złożenia wniosku gospodarstwo spełnia kryterium średniej wojewódzkiej lub w ciągu 180 dni od dnia otrzymania decyzji spełni to kryterium." może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć? jutro zadzwonie lub podjadę do agencji się dowiedzieć dokładnie, bo do 21 czerwca nie dam rady ale gdyby to była prawda to w ciągu tych 180 dni spokojnie bym przekroczył śr. wojewódzką.

 

 

A punkty dostajesz za to co deklarujesz czy za to co masz na dzień składania wniosku? Na moje oko to ilość deklarowana jest punktowana.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

lukaszgg co tak długo cie trzymali???

 

mnie ok 30 minut... w łodzi

Bo byłem jako pierwszy i nie wiedzieli dokładnie jak mają przyjmować i sprawdzać te wnioski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

w łodzi jak zdawałem to z "młodego rolnika" raczej pustki były, to na razie start przecież

za to dopłaty bezpośrednie to ze 30 w kolejce

i do tego paru rozliczało sie z MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja na spokojnie składam zaraz po weekendzie (Olsztyn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

a sprawdzaja papierki odrazu? czy wszystkie masz czy dajesz wniosek i dawają tylko pokwitowanie i do zobaczenia.składał ktoś w Olsztynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Oni tam mało wiedzą, dzwonię do nich, mówię że mam ziemię na siebie ale się uczę cały czas a babka mówi że powinienem ją sprzedać w ciągu 12 mc i nie mogę składać na MR a w rozporządzeniu jak wół że można nawet w takich wypadkach bo nauka trwa cały czas...

 

Troszkę Ci na infolini głupot nagadali.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

a sprawdzaja papierki odrazu? czy wszystkie masz czy dajesz wniosek i dawają tylko pokwitowanie i do zobaczenia.składał ktoś w Olsztynie?

 

 

będę się starał, aby przy składaniu ktoś kompetentny przejrzał papiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Ten, który sprawdza papiery (o ile mu się zechce) nie przyjmuje wniosków. Ten, który przyjmuje, niczego nie sprawdza, pewnie nawet czysty wniosek by przyjął. Tak to wygląda w moim oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ten, który sprawdza papiery (o ile mu się zechce) nie przyjmuje wniosków. Ten, który przyjmuje, niczego nie sprawdza, pewnie nawet czysty wniosek by przyjął. Tak to wygląda w moim oddziale.

 

A co oni mają sprawdzać na tym etapie? W zasadzie to chyba ilość załączników i podpisy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

 

A co oni mają sprawdzać na tym etapie? W zasadzie to chyba ilość załączników i podpisy.

U mnie Panie sprawdzały czy wszystko jest wypełnione i dobrze powpisywane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefs3    0

pytanie : czy jeśli wydzierżawiłem ziemie z lasów państwowych we wrześniu tamtego roku ( na 10 lat), to będę mógł ją wpisać na młodego rolnika? Czy to jest ziemia ze skarbu państwa więc wystarczy 5 lat czy musi być 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

pytanie : czy jeśli wydzierżawiłem ziemie z lasów państwowych we wrześniu tamtego roku ( na 10 lat), to będę mógł ją wpisać na młodego rolnika? Czy to jest ziemia ze skarbu państwa więc wystarczy 5 lat czy musi być 10?

 

"

  1. dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy "


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

słuchajcie lepiej dac wniosek do wypelnienia w odr za 600zl czy do kogos kto się zajmuje biznesplanami za 1400zl, chodzi mi o to jaka opinie maja ludzie w odr-ach czy warto im to powierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

słuchajcie lepiej dac wniosek do wypelnienia w odr za 600zl czy do kogos kto się zajmuje biznesplanami za 1400zl, chodzi mi o to jaka opinie maja ludzie w odr-ach czy warto im to powierzyc

 

Nie wiem skąd taka rozbieżność cenowa. Ja swoje ustaliłem na poziomie takim jak ODR-y.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1
Napisano (edytowany)

ODR szczerze odradzam. Na forum jest co najmniej dwóch użytkowników, którzy Ci to zrobią i kontaktuj się z nimi. W ODR wiedzą tyle co w Agencji, czyli prawie nic. Przynajmniej takie moje zdanie, bo jest szansa, że możesz trafić na kogoś kumatego. Ja już przechodziłem przez to 3 lata temu i wolałem zrobić sam, niż powierzyć to ODR.

 

Edit:

Miałem na myśli @freetaxi i @Endriu (nie pamiętam dokładnie nicka)

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

freetaxi a ty robisz takie biznesplany? i na jakich warunkach?

 

Służę pomocą.Wysłałem Ci wiadomość z numerem telefonu. Zadzwoń, dogadamy detale.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

Planuje jeśli dostane pieniążki uprawe na 4ha ziemniaków i teraz zakup kombajnu do ziemniaków nowego to duży koszt a jakbym kupił używaną anne z 80' roku za pieniądze które można wydać bez dokumentowania.

Czy trzeba jakoś udowodnić w biznes planie w jaki sposób i jakim sprzętem bym uprawiał ziemniaki/?

Co mam wpisać? ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

Witam chciałem zapytać o jedną sprawe. Otórz pan z ODR powiedział mi że w biznesplanie mogę wpisać tylko te działki które ojciec podał we wniosku o płatności bezpośrednie. A jeśli by ojciec np. 1 czerwca wzioł w dzierżawe 10 letnią ziemie to już do wielkości gospodarstwa, którą wpisujemy do biznesplanu by sie nie liczyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj