Polecane posty

Lukrolny    2

Ja ułożyłam proporcje i oczywiście mogę się mylić.

Najwyższe bezrobocie w woj. lubelskim na koniec lutego tego roku to 25,6%. Twój powiat ma 16,5% Max liczba pkt za największe bezrobocie w woj. to 5 pkt.

25,6 - 100

16,5 - X

X = 64,45

5 - 100

X - 64,45

X = 3,22 pkt.

 

Bierzemy stopę bezrobocia z marca, ponieważ nabór ogłoszono w kwietniu. W woj. lubelskim najwyższa stopa bezrobocia to 24,9 najniższa 9,4 w powiecie ryckim 16,1

 

24,9 - 5 pkt

9,4 - 0 pkt

16,1 - x

 

x = 2,84 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Witam :) mama pytanie czy mając 25ha na MR mogł bym starac sie o kupno agregatu uprawowo siewnego nadbudowanego 3m? bo w rozporzadzeniu pisze tylko ze od 20ha mozna kupic siewnik 3m, a o agregatach uprawowo siewnych nic nie pisza? albo bede mogl kupic tylko siewnik a agregat we wlasnym zakresie? a moze powierzchnia nie ma nic do tego jaki sprzet chce sie kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danmag    0
Napisano (edytowany)

Members, mogłabyś mi wyliczyć ilość punktów. Gospodarstwo 13,75 ha bezrobocie 23,8% wykształcenia brak, mazowieckie

 

mam tyle samo ziemi do przepisania co Ty (bo razem z dzierżawami to ponad 20- ale bez możliwości 10letnich niestety) i też jestem z mazowieckiego. Jak liczyłam to za ziemię coś ok 11,5 będzie a bezrobocie 4,64. Razem prawie 16 punktów powinno być.

 

Witam :) mama pytanie czy mając 25ha na MR mogł bym starac sie o kupno agregatu uprawowo siewnego nadbudowanego 3m? bo w rozporzadzeniu pisze tylko ze od 20ha mozna kupic siewnik 3m, a o agregatach uprawowo siewnych nic nie pisza? albo bede mogl kupic tylko siewnik a agregat we wlasnym zakresie? a moze powierzchnia nie ma nic do tego jaki sprzet chce sie kupic?

 

Oni to wszystko przeliczają. Ilość koni mechanicznych w traktorze też Ci dopasują do areału. Właśnie ja też mam kłopot, bo za 70 000 chciałam kupić maszyny nowe a do tych 30 000 dołożyć i kupić traktor jakiś około 90 KM. I zastanawiam się czy będę mogła kupić te maszyny skoro na obecną chwilę nie mam odpowiedniego ciągnika... Czarna magia :D

Edytowano przez danmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomeski1992    0

Witam wszystkich mam pytanko co do mlodego rolnika... Ojciec chce mi przepisac 14 ha bez chodowli zwierzecej i własnie jestem w trakcie pisania wniosku na nabor do mlodego rolnika.. :) Chcialem w biznes planie podac ze chcialem wydac to na nowy Rorzutnik 8 tonowy marki METAL FACH na tandemie i na prase METAL FACHU i ta pani co mi to wszystko pisze i sklada do kupy powiedziala ze prasy moge nie dostac a rozrzutnik prawie napewno przejdzie ... I własnie mam do was pytanko czy sa wgl jakies zasady na jakie moge skladac maszyny a na jakie nie i jakie dostałbym napewno na te moje haktarki ???????????????? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danmag    0

Koleżanko @danmag, ten sam mam dylemat z maszynami i ciągnikiem :D

 

To wszystko jest tak poplątane z tymi dotacjami.. Myślałam, że to trochę prostsza sprawa, a tu wcale się nie da tego przechytrzyć na swoje. Skoro ktoś kupi maszynę nową, to chyba i tak dla nich dobrze. To już przesada, że jeszcze dyktują jaką ;) Kiedyś dawali 50 tys i nikogo nie obchodziło na co to pójdzie. A to tylko na zmarnowanie dla takich co po hektarze ziemi mieli. Wiem, że traktory dobierają do powierzchni, bo znajomemu brakowało, żeby kupić sobie taki 90 KM i wuj mu dopisał swoje ha. Czytałam gdzieś na innym forum chyba, że 4 KM na hektar przeliczają. Więc z 15 ha to wychodzi na to, że trzeba C360 działać.

 

Witam wszystkich mam pytanko co do mlodego rolnika... Ojciec chce mi przepisac 14 ha bez chodowli zwierzecej i własnie jestem w trakcie pisania wniosku na nabor do mlodego rolnika.. :) Chcialem w biznes planie podac ze chcialem wydac to na nowy Rorzutnik 8 tonowy marki METAL FACH na tandemie i na prase METAL FACHU i ta pani co mi to wszystko pisze i sklada do kupy powiedziala ze prasy moge nie dostac a rozrzutnik prawie napewno przejdzie ... I własnie mam do was pytanko czy sa wgl jakies zasady na jakie moge skladac maszyny a na jakie nie i jakie dostałbym napewno na te moje haktarki ???????????????? :rolleyes:

 

hej skoro bez produkcji zwierzęcej przejmujesz gospodarstwo to dadzą Ci rozrzutnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Wie ktoś może ile wynosi stopa bezrobocia w woj łódzkim ? mnie by interesował powiat Rawski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danmag    0

Wie ktoś może ile wynosi stopa bezrobocia w woj łódzkim ? mnie by interesował powiat Rawski.

 

Niestety, ale w powiecie rawskim jest bardzo małe bezrobocie.. chyba poniżej 10% (dane na luty 2014). Więc z tego punktów nie uzyskasz. Zobacz sobie na stronie swojego urzędu pracy. Tam pewnie są statystyki.

 

Też chciałbym wiedziec woj łódzkie powiat kutnowski ??

 

http://www.wup.lodz.pl/index.php/statystyka-2?view=wykresy prawie 19%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

czy w pierwszych latach prowadzenia gospodarstawa ( okres budowy budynku inwentarskiego) można sprzedawać płody rolne inym rolnikom?

jak coś takiego udokumentowac przed ARiMR?

 

oraz czy w tym okresie można korzystac z budynkow użyczonnych przez inne osoby ( np. budynek gospodarczy brata)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaWesoowska    0

Pomożecie mi policzyć punkty za ziemię? W województwie swietokrzyskim gdzie srednia jest 5,53 odziedzicze 5 ha. 5,5 ha dokupie czesciowo za premie,zeby miec srednia krajowa.Ile bede miala punktow za ziemię w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nic nie dokupisz ani załatwisz bo z tego co napisałaś nie masz średniej wojewódzkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Za średnią krajową dostaniesz 10 pkt


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

ludzi jesteście naiwni,po prostu nie potraficie sami poszukać poczytać,tylko nieliczni są precyzyjnie zorientowani w temacie :rolleyes: ,zadajecie głupie pytania po raz n.....dla kombinatorów szkoda kasy :( jak komuś zależy to jest ogarnięty i zorientowany w danym temacie :rolleyes: po co liczyć punkty? jak nie wiecie ile osób złoży wnioski. podejdzcie do tego spokojnie,nie nerwowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dokładnie nie ma co liczyć pkt. co do setnych miejsc bo i tak nie wiadomo ile wystarczy. A mniej więcej łatwo policzyć


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

A jak jest z tym kupnem ziemi. Można tylko 30 % przeznaczyć czy całość, bo czytałem ale nie mogłem nic znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Można całość w tym naborze.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

A jeśli obecnie wykształcenie mam tylko średnie nie rolnicze to za to dostaję 0 punktów? Bo stażu też nie mogę uzupełnić wstecz 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

i dobrze co wy chcecie uzupełniac?są dane kryteria i punkty!!!trzeba było sie wczesniej kształcić i myslec :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Nie wiem ile masz lat, ale niektórzy są jeszcze młodzi i nie mieli czasu pokończyć szkół. A na 15ha to ciągnik około 60 km to już maks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj