Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lubora    0

Witam,mam pytanie,czy jesli jestem ubezpieczona w krus od 9 lat,nie posiadam wlasnej ziemi tylko pracuje w gospodarstwie u rolnika ktory placi za mnie skladki krus,mieszczac sie w limicie wieku i planujac zakup gospodarstwa,kwalifikuje sie na MR?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem rolnikiem od 12,5 mięsiąca. Czy da się jakoś obejść wymóg MAX 12 miesięcy bycia rolnikiem? Posiadam wykształcenie rolncze - mgr,mam pomysł na dalszą działalność, potrzebuje dofinansowania aby kupić ciągnik.

Czy według polskiego prawa moje kwalifikacje,posiadanie ziemi i chęci są niewystarczające bo jestem "ZA STARYM " Młodym Rolnikiem alby uzyskać pomoc?

Dostałam ziemię w 2013 i oddałam ją w dzierżawę,jednak w kwietniu ARiMR wpisała mnie do ewidencji producentów. Ziemię obrabia ktoś inny a ja oddaje mu dopłaty. Widnieję w ewidencji producentów = jestem rolnikiem o 0,5 miesiąca za długo. Czy to mnie dyskwalifikuje na starcie?

Edytowano przez Katarzynaciuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dadza ci młodego i uzupełnisz sobie staz masz 3 lata . Albo drze kombinuj z papierami polak potrafi .

Jak dostaniesz młodego to stażu już nie uzupełnisz jak nie miałeś, możesz tylko wykształcenie uzupełnić

 

Witam,mam pytanie,czy jesli jestem ubezpieczona w krus od 9 lat,nie posiadam wlasnej ziemi tylko pracuje w gospodarstwie u rolnika ktory placi za mnie skladki krus,mieszczac sie w limicie wieku i planujac zakup gospodarstwa,kwalifikuje sie na MR?Pozdrawiam.

Jeżeli jesteś ubezpieczona w Krus jako domownik nie masz gosp. i spełniasz pozostałe warunki to możesz ubiegać się o mr

 

 

 

To jest bardzo dobre pytanie, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

W poprzednich naborach nie było aż tak bardzo to weryfikowane, ale raczej będzie to weryfikowane napewno i myślę że bardziej szczegółowo jak np w modern.

 

czyli wszystko wiem, z wyjątkiem tego jak liczy się staż w rolnictwie - chodzi o okres w jakim opłacam krus, czy potrzebny mi papierek, że przez 5 lat pracowałem na gospodarstwie?

Potrzebny ci papierek z Krus że byłeś ubezp. jako domownik. Można też udokumentować staż pacy tym że byłeś zatrudniony w gosp. ale na umowę o pracę.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Endriu 42 - widzę że orientujesz się w sytuacji więc może opiszę moją sytuację:

 

Przejmuję część gospodarstwa ekologicznego, razem z rodzicami prowadzę obecnie plantację aronii oraz szkółkę sadzonek Aronii. Za pieniądze z młodego rolnika planuję kupić sadzarkę szkółkarską oraz ciągnik, ale tak się składa, że musi on być dosyć pokaźnej mocy - 80-90 KM. przejmuję ok 10ha ziemi, tak więc moje pytanie brzmi - czy uzasadnienie że do obsługi sadzarki szkółkarskiej potrzebuję dużego ciągnika powinno wystarczyć aby agencja nie robiła mi później problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, ja z pytaniem czy możliwa jest opcja wzięcia dotacji jeśli ojciec przepisze mi np tylko 1ha ziemi(wiecej na razie nie chce bo jeszcze nie dostanie struktualnej bo brakuje mu wieku) a reszte do sredniej krajowej wzialbym dzierzaw bo mam taka mozliwosc? Czy agencja pojdzie na takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Witam, ja z pytaniem czy możliwa jest opcja wzięcia dotacji jeśli ojciec przepisze mi np tylko 1ha ziemi(wiecej na razie nie chce bo jeszcze nie dostanie struktualnej bo brakuje mu wieku) a reszte do sredniej krajowej wzialbym dzierzaw bo mam taka mozliwosc? Czy agencja pojdzie na takie coś?

ile ty masz lat? na forum wszystko napisane jest, przy jednym ha wziąć dotację to chyba kpina- w żadnym wypadku

druga sprawa... jaką strukturalną? już dawno nie było naborów na strukturalną i do 2020 roku na pewno nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Dzierżawa też się liczy do areału wymaganego na młodego rolnika?

Póki co tak. Zobaczymy co będzie przy nawych zasadach.

Poczytaj sobie: http://www.wrp.pl/m%C5%82ody-rolnik-r%C3%B3wnie%C5%BC-z-dzier%C5%BCaw%C4%85

Prace na polach też można komuś zlecić. Byle na każdą pracę mieć papier. Jedyne co trzeba robić to dokumentów pilnować.

 

Jest tylko jedna zasadnicza kwestia: czy aby taka była idea pomocy w ramach tego programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

czy ktoś z wcześniejszych naborów wziął premie na zakup dojarki i zbiornika czy też nie mogą być starsze niż 5 lat tak jak to ma miejsce w przypadku maszyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Póki co tak. Zobaczymy co będzie przy nawych zasadach.

Poczytaj sobie: http://www.wrp.pl/mł...ież-z-dzierżawą

Prace na polach też można komuś zlecić. Byle na każdą pracę mieć papier. Jedyne co trzeba robić to dokumentów pilnować.

 

Jest tylko jedna zasadnicza kwestia: czy aby taka była idea pomocy w ramach tego programu?

o ile czegoś nie pomyliłem to dzierżawa będzie brana pod uwagę ale tylko od ANR, od osób prywatnych już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja nie mówie o struktualnej ze ja, tata nie ma wieku zeby mi jeszcze wszystko przepisac i pytam czy beda sie liczyly dzierzawy.. mam swojego np 1ha i 10ha dzierzawy na 10 lat i czy na takie cos moge wziac mlodego? nie unos sie bo pewnie jestem starszy niz Ty. Zalozylem konto na forum bo zauwazylem ze mozna sie tu wszystkiego dowiedziec ale nie myslalem ze mozna tez sie obrazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Jestem rolnikiem od 12,5 mięsiąca. Czy da się jakoś obejść wymóg MAX 12 miesięcy bycia rolnikiem? Posiadam wykształcenie rolncze - mgr,mam pomysł na dalszą działalność, potrzebuje dofinansowania aby kupić ciągnik.

Czy według polskiego prawa moje kwalifikacje,posiadanie ziemi i chęci są niewystarczające bo jestem "ZA STARYM " Młodym Rolnikiem alby uzyskać pomoc?

Dostałam ziemię w 2013 i oddałam ją w dzierżawę,jednak w kwietniu ARiMR wpisała mnie do ewidencji producentów. Ziemię obrabia ktoś inny a ja oddaje mu dopłaty. Widnieję w ewidencji producentów = jestem rolnikiem o 0,5 miesiąca za długo. Czy to mnie dyskwalifikuje na starcie?

 

Jesteś już za starym rolnikiem :) Teraz jesteś rolnikiem ponad rok nim będzie nabór minie kolejny miesiąc lub dwa.Kombinuj może na kogoś innego.

Możesz też wejść na dział dziewczyna na gospodarkę tam jest dużo rolników z dobrymi ciągnikami. To tak na rozweselenie dla starych młodych rolników:)

Najważniejsze że masz pomysł kwalifikacje i chęci MR Ci nie potrzebny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Witam, ja z pytaniem czy możliwa jest opcja wzięcia dotacji jeśli ojciec przepisze mi np tylko 1ha ziemi(wiecej na razie nie chce bo jeszcze nie dostanie struktualnej bo brakuje mu wieku) a reszte do sredniej krajowej wzialbym dzierzaw bo mam taka mozliwosc? Czy agencja pojdzie na takie coś?

 

to albo ja mam problemy z czytaniem albo ty z pisaniem, podkreśliłem i pogrubiłem część zdania w której piszesz o strukturalnej,

co do wieku... sprawdź w profilu :)

zakładam też że cyfry w nicku to rok urodzenia, także dla mnie wątpliwe żebyś był starszy ode mnie

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam farmerzy mam pytanko czy jak bede chcial kupic maszyny rolnicze nowe to musze miec "zapytania" do wniosku mlody rolnik z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Nie, nie potrzebujesz zapytania. to czy przyznana zostanie Ci pomoc czy nie, nie ma związku z tym jakie maszyny chcesz kupić i ile one kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Powiedzcie mi tak: czy maszyny kopowane w ramach młodego rolnika muszą być fabrycznie nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

do tej pory mogly byc uzywane ale nie starsze niz 5 lat i nie zakupione wczesniej ze srodkow unijnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Witam ;) a ja mam akie pytanko, czy były w starym MR wymagania dotyczace kupna takiego sprzetu jakie agencja nam pozwoli? chodzi mi tutaj o to ze np. jak ktos ma 20-30ha to nie moze kupic opryskiwacz 3000l, tylko taki jaki agnecja mu przyzna na jego areal czyli jakies 600-1000l ? :P

 

Czy ktoś moze wie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a czy może ktoś dysponuje takimi danymi ilu młodych rolnikow kwalifikowaloby się na ten program? na pewno takie informacje sa znane w ministerstwie

 

i jeszcze nie rozumiem jednej rzeczy posiadam wyksztalcenie srednie rolnicze ale nie mam 3 letniego stazu, czyli ile mi się punktów należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

w agrobiznesie chyba mówili że 7800 wniosków rozpatrzyć mogą pozytywnie, masz wykształcenie w kierunku rolniczym czyli max punktów czyli 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Za odpowiednie kwalifikacje zawodowe uznawane są:

• Wykształcenie rolnicze wyższe, średnie lub zasadnicze zawodowe

• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy, lub tytuł mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej + 3 – letni staż pracy w rolnictwie

• Wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie lub wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + studia podyplomowe o profilu związanym z rolnictwem lub wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie

• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze

+ co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie

 

tutaj wynika że wykształcenie rolnicze to rolnicze i pod jednym punktem dlatego też uznałem że jednak 5

 

głupotą dla mnie jest przyznawanie punktów za powiaty względem bezrobocia, nijak ma się to do samego gospodarstwa, ja mam wykształcenie wyższe rolnicze- inżynier doradca rolny, gospodarstwo jest większe niż krajowa i wojewódzka ale mniejsze niż dwukrotność średnich (ani jednej ani drugiej) ale całą punktację niestety zaniża mi bezrobociee bo w moim powiecie jest najmniejsze z całego województwa czyli zero punktów.

-krótko mówiąc miałbym blisko maximum a tak wyjdzie około 17-18 no i nie wiem czy przejmować gospodarstwo w tym roku czy czekać na następny nabór żeby mieć pewność że premię dostanę bo w tym naborze jednak będzie dość dużo wniosków, prawdopodobnie bym się załapał ale też nie chcę ryzykować że nie uda się zdobyć premii a gospodarstwo będzie już przejęte

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj