Polecane posty

jankes123    6

kurde tylko powiedzcie mi gdzie mozna kupic za 30 tsy ha w mojej okolicy to jedynie 0.5 ha moge kupic ale coz a czy mozna wydac te pieniadze na zmien dachu na budynku w ktorym mam zborze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Byłem na spotkaniu z odr i podobno w naborze na młodego rolnika "na starych zasadach" nie będzie możliwości uzupełnienia wykształcenia przez kolejne 3 lata, tak jak to było dotychczas ;/ Czyli w moim przypadku, kiedy kończę szkołę 30 czerwca a nabór byłby wcześniej, nie dostanę dotacji ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tzn W nowym za rok czy w tym roku juz ma byc tak ze tylk 30% na ziemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal_s    0

Mam takie pytanie. Wziąłem młodego rolnika w 2009r, ale musiałem zwrócić ponieważ nie uzupełniłem wykształcenia na czas. Mogę się ubiegać jeszcze raz o to dofinansowanie? Dodam że już 5 lat jestem ubezpieczony w KRUSie i mam na siebie gosdpodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

No to sam już sobie odpowiedziałeś. Samo to że 5 lat jesteś w KRUSIE wyklucza możliwość uzyskania MR.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master88    0

mam pytanie czy jesli dostane od ojca 9hektarow przeliczeniowych to moge sie starac o dotacje dla mlodego rolnika w woj maz

dodam ze te 9h to okolo 20 fizycznych h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Byłem na spotkaniu z odr i podobno w naborze na młodego rolnika "na starych zasadach" nie będzie możliwości uzupełnienia wykształcenia przez kolejne 3 lata, tak jak to było dotychczas ;/ Czyli w moim przypadku, kiedy kończę szkołę 30 czerwca a nabór byłby wcześniej, nie dostanę dotacji ;(

 

 

Wszystko wskazuje na to , że będzie można uzupełnić wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Wszystko? Czyli co? Facetka z odr powiedziała mi że to już jest prawie pewne że tak będzie, więc czemu miałaby kłamać? nie ukrywam, chciałbym żeby tak było.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

W każdym ODR mówią co innego ;) , poczekajmy na ostateczne stanowisko. Czemu mięli by się wycofywać z ostatnich reform? Wg. moich znajomych z ODR wszystko pozostaje po staremu oprócz 100tyś zamiast 75 i dzierżaw od osób prywatnych w formie notarialnej na dłużej niż 10 lat.

Mi tam nie przeszkadza , że ktoś ma wykształcenie , a ktoś nie. Niech każdy dostanie kto , chce ;) , wg. mnie zasadnym kryterium jest powierzchnia gospodarstwa.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

jest ktos na forum kto kozystal w poprzednich latach z mr??

 

mam kilka pytan... jak wyglada w praktyce uczestnictwo w takim programie czy sa kontrole i jak czesto czy sie czepiaja i do czego??

np metrarz w oborach? albo czy sprawdzaja np uprawnienia na opryskiwacz?

 

czy jest ktos kto to przerzyl i mogl by sie podzielic na co uwarzac?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Witam. Wiem, że MR ma być na starych zasadach i trochę się dziwie czytając niektóre komentarze jednocześnie znając wymogi na 2011 rok, a to ostatni rok, w którym MR był. Pytanie skąd macie INNE wymogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

w naborze 2011 była jak najbardziej możliwa :) ja tak mam :)

 

 

 

chcialbym z toba pogadac odezwij sie... moze byc na prw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

co to jest ODR? oni są od pomocy dla rolników? Nawet nie wiedzą jak spuścić wodę w kiblu. Nabór będzie na 100% na starych zasadach i na 100% będzie 100tyś.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

teraz w tym roku bedzie juz na nowych zasadach gdzie tylko 30 % czyli 30 tys mozna wydac na zakup gruntów to ja sie pytam co dzis mozna kupic za 30 tys 0,5 ha maks jesli sie dobrze trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

co to jest ODR? oni są od pomocy dla rolników? Nawet nie wiedzą jak spuścić wodę w kiblu. Nabór będzie na 100% na starych zasadach i na 100% będzie 100tyś.

 

 

 

przylanczam sie do twojej wypowiedzi kolego...

 

nie zawracajmy sobie glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A ja mam takie pytanie. Tata aktualnie prowadzi firme, jest na ZUSie , jeśli by przepisał na mnie całą ziemię to będę mógł go awaryjnie ubezpieczyć w KRUSie jako domownik czy lepiej zostawić ten hektar przeliczeniowy jemu ? z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

teraz w tym roku bedzie juz na nowych zasadach gdzie tylko 30 % czyli 30 tys mozna wydac na zakup gruntów to ja sie pytam co dzis mozna kupic za 30 tys 0,5 ha maks jesli sie dobrze trafi

Dalczego wprowadzasz innych w błąd? jak nie wiesz to nie wypisuj bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie teraz z MR na starych zasadach może w końcu coś się ruszy po zmianie na stanowisku ministra rolnictwa. Może pan Sawicki będzie chciał się wykazać i przyśpieszy nabór i może w końcu pojawią się jakieś konkretne informacje a nie gdybania i zamydlania oczu.

Mogliby określić się w końcu bo te informacje które były do tej pory to po prostu odwlekanie i zamydlanie oczu.

Jak myślicie ruszy się coś po tej zmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master88    0

koledzy prosze o opd mam 9h przeliczeniowych to okolo 20h fizycznych czy to wystarczy na dotacje dla mlodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Dalczego wprowadzasz innych w błąd? jak nie wiesz to nie wypisuj bzdur.

 

jak wprowadzam w blad jak tak nam mowili bo byli u nas w szkole z agencji i mowili nam tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Witam

Jak długo muszę pozostac na pełnym ubezpieczeniu KRUS po otrzymaniu premii. Znalazłem dwa terminy 3 lata które obowiązywały wcześniej i drugi 12 miesiecy? Chciałbym po tym okresie podjąć prace w drugim dodatkowym zawodzie na pełny etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

koledzy prosze o opd mam 9h przeliczeniowych to okolo 20h fizycznych czy to wystarczy na dotacje dla mlodego rolnika

 

Trochę dziwnie u mnie np. 90arów ziemi to 1,2 h przeliczeniowego, czyli w drugą stronę. Twoje 20h fizycznych u mnie wychodzi ok. 26,5h przeliczeiniowego. Przelicznik zależy od województwa/powiatu?

 

falcon89p: Kolega Endriu pisał że była zmiana/nowelizacja rozporządzenia i obowiązuje okres 12miesięcy co mnie niezmiernie cieszy, jeżeli tylko by mi się udało załapać na tą premię.

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

Przelicznik zależy od klasy gleby kolega pewnie ma większość V i VI klasa że mu wychodzi 20 ha

Edytowano przez prezesmax

Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj