Polecane posty

Endriu42    11

 

 

 

Witam Was, przeczytałem tą notke i zastanawiam sie co to może znaczyć- czy to że można sie ubiegać do 18-nastego miesiąca od przekazania gospodarstwa? Za odp dziękuje

Decyzja o przyznaniu pomocy nie może być później niż 18 mies. od rozp. dzial. a do zlozenia wniosku to rok możns bylo prowadzić.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

Hej mam pytanie czy jak ktoś skorzysta z dofinansowania dla MR w tym roku to już nie może skorzystać z dotacji (60tys) dla małych gospodarstw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

melon10641 na jakiej podstawie tak twierdzisz?? zrozumiałeś o co on pyta tak wogóle ??

jogi7137 jeśli znajdziesz przepisy na ten temat to sobie odpowiesz. Jeśli znajdziesz oczywiście...

Jak dla mnie to dużo osób juz ma pieniądze MR w głowie chociaż naboru nie ogłoszono tym bardziej wymogów, nie wiadomo kiedy bedzie itp. A pytania sa wprost idiotyczne

No kurna paranoja !!

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blue1991    0

Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. W kwietniu minie 3 lata od wypłaty pomocy. Maszyny i ciągnik zakupiłam w listopadzie 2012 r. Faktury do rozliczenia przekazałam 5 lutego br. Problem jednak polegana tym, że ciągnik został zakupiony o większej mocy niż zakładał biznesplan ( ze względdu na modermnizację). Do tej pory nie wnosilam o źżadne zmiany wbiznesplanie bo przedzial był 70-80 KM a zakupiłam 90 więc 30 % nie zostało przekroczone. Tylko nie jestem pewna czy dobrze to interpretuje. Czy ktoś miał taki przypadek? Jak uniknąć ewentualnego zwrotu premii? Dodam że podlegam pod łódzki OR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

z tego co ja wiem to parametry maszyny mogą byc przekroczone o 10% i to samo dotyczy ceny,chyba że coś cię zmieniło w tym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blue1991    0

Wydaje mi się że ograniczenie 10 % dotyczyło zmian kosztów kwalifikowanych w

modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. W kwietniu minie 3 lata od wypłaty pomocy. Maszyny i ciągnik zakupiłam w listopadzie 2012 r. Faktury do rozliczenia przekazałam 5 lutego br. Problem jednak polegana tym, że ciągnik został zakupiony o większej mocy niż zakładał biznesplan ( ze względdu na modermnizację). Do tej pory nie wnosilam o źżadne zmiany wbiznesplanie bo przedzial był 70-80 KM a zakupiłam 90 więc 30 % nie zostało przekroczone. Tylko nie jestem pewna czy dobrze to interpretuje. Czy ktoś miał taki przypadek? Jak uniknąć ewentualnego zwrotu premii? Dodam że podlegam pod łódzki OR

Trochę źle to interpretujesz. 30% dotyczy zmany grup upraw i ilości zwierząt a nie planowanych inwestycji. Powinna być zgłoszona zmiana. Ale może uda Ci się to jakoś wytłumaczyć, np. tym jak piszesz że ten planowany był do zakupu ale wprowadzili nowy model itp. a że niewiele przekracza zakres mocy zaplanowanej i jest nie gorszy to myśle że zostanie to uznane:-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mam trochę nietypowe pytanie jak jest z dokumentem potwierdzającym uzupełnienie wykształcenia czy można go dostarczyć przed upływem 3 lat od dnia doręczenia decyzji? Bo dostałem pismo informujące że ten dokument należy dostarczyć w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

@Laver, ja złożyłem wcześniej i wszystko pasuje, potwierdzenie mam wiec się nie przyczepią


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

Wtam.

ile najmniej ha pola wystarczyło mieć żeby dostać premię młodego rolnika w poprzednich naborach?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Zależy w jakim województwie:-) ale generalnie to średnią krajową minimum jak nie na początku to e ciągu 3 lat trzeba osiągnąć teraz to 10,42 ha

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Nie wszyscy nie dostali a informacje te są na Stronie ARIMR polecam tam zajrzeć można wszystko znaleśc bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

To czy wszyscy otrzymają dofinansowanie nie zależy tylko czy spełniają warunki ale czy starczy środków dla wszystkich chętnych.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

@Laver, ja złożyłem wcześniej i wszystko pasuje, potwierdzenie mam wiec się nie przyczepią

Ja tez złożyłem wcześniej ale potwierdzenia nie dostałem, tylko do zeszytu się wpisywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

ja w warszawie dośc często bywam wiec zawsze osobiście wszystko składam i za każdym razem dostaję potwierdzenie przyjęcia dokumentów


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

od kiedy mozna składać papiery na 100tyś?

Chcę przejąć gospodarstwo i przejść na vat i nie wiem czy się załapię w okresie czasu

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mała ciekawostka dla wszystkich chcących skorzystać z dofinansowania, ale nie mających wykształcenia. W swojej gminie znalazłem dokładnie taką samą informację jak w linku z tym, że kurs zaczyna się 2 marca. Nie mogę znaleźć aktualnego. Wszystkie informacje poza terminem rozpoczęcia się identyczne. http://www.gminagrajewo.pl/index.php?wiad=2367

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

od kiedy mozna składać papiery na 100tyś?

Chcę przejąć gospodarstwo i przejść na vat i nie wiem czy się załapię w okresie czasu

póki co nie wiadomo okaże sie prawdopodobnie kwiecien maj tego roku i czy będzie to 100 tys. Bo te 100 z nowego prow to nie wczesniej niz w 2015

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

od kiedy mozna składać papiery na 100tyś?

Chcę przejąć gospodarstwo i przejść na vat i nie wiem czy się załapię w okresie czasu

Na razie to można składać papier ale w toalecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

Panowie czy ktoś mi odpowie na poniższe pytanie?

 

Trzy lata temu w momencie podpisywania umowy na młodego rolnika powierzchnia mojego gospodarstwa była minimalnie większa od średniej krajowej Teraz po trzech latach ta powierzchnia jest taka sama, ale średnia krajowa i nawet wojewódzka zwiększyła się przez co powierzchnia mojego gospodarstwa jest od nich mniejsza. W momencie składania wniosku zobowiązałem sie do utrzymania powierzchni gospodarstwa nie mniejszej niż średnia krajowa, tj. 10,15 ha i w decyzji o wypłacie pieniędzy otrzymałem szereg zobowiązań, które mam spełnić, ale zobowiązanie o powierzchni zwiększenia gospodarstwa do średniej krajowej było przez Agencję skreślone. Czy w związku z tym obowiązuje mnie zobowiązanie do zwiększenia średniej krajowej czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

jak skreślone tzn.że nie dotyczy Ciebie

Edytowano przez martin0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Panowie czy ktoś mi odpowie na poniższe pytanie?

 

Trzy lata temu w momencie podpisywania umowy na młodego rolnika powierzchnia mojego gospodarstwa była minimalnie większa od średniej krajowej Teraz po trzech latach ta powierzchnia jest taka sama, ale średnia krajowa i nawet wojewódzka zwiększyła się przez co powierzchnia mojego gospodarstwa jest od nich mniejsza. W momencie składania wniosku zobowiązałem sie do utrzymania powierzchni gospodarstwa nie mniejszej niż średnia krajowa, tj. 10,15 ha i w decyzji o wypłacie pieniędzy otrzymałem szereg zobowiązań, które mam spełnić, ale zobowiązanie o powierzchni zwiększenia gospodarstwa do średniej krajowej było przez Agencję skreślone. Czy w związku z tym obowiązuje mnie zobowiązanie do zwiększenia średniej krajowej czy też nie?

Ciebie obowiązuje i obowiązywała średnia z tamtego okresu. Skoro miałeś ją spełnioną więc został skreślony pkt że masz ją osiągnąć w ciągu 3 lat. Musisz utrzymać taką jaka wtedy Ciebie obowiązywała.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj