Polecane posty

Endriu42    11

Jest średnia wojewódzka którą trzeba mieć w tych województwach jako minimum na początku i powiększyć do średniej krajowej w ciągu trzech lat


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Pytam ponieważ mam  i myślałam, że z powodu ziemi nie łapię sie na MR-- myślałam,że jako woj. zach-pom..muszę mieć prawie 30ha., i teraz nie wiem co jet na rzeczy?

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli średnia wojewódzka jest wyższa niż krajowa, to musisz dobić do tej wyższej wojewódzkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

no to jak to wkoncu jest jeżeli w gosp jest produkcja zwierzęca to nie ma obowiązku przejmowania budynków wystarczy tylko ziemia?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmarjohn    0

Witam

Tak w myśl naboru z starej puli czyli 75 tys mimo tego ze jest produkcja zwierzęca możesz we wniosku później zaznaczyć że dochód będziesz czerpał tylko z pól i jego plonu dlatego nie potrzebujesz budynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Pomoc może otrzymać rolnik, którego gospodarstwo jest co najmniej równe powierzchni średniej wielkości gospodarstwa w kraju (w 2010 r. było to 10,23 ha) i nie jest większe niż 300 ha. W przypadku województw, w których średnia powierzchnia gospodarstwa jest niższa od średniej powierzchni gospodarstwa w kraju (czyli woj. lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego), rolnik będzie mógł gospodarstwo stopniowo powiększać. Czy to prawda? Nie ma więc tej śmiesznej średniej wojewódźkiej?

 

Też tego nie pojmuje , może ktoś przybliżyć temat .

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

ponawiam pytanie wie ktoś czy można skorzystać z premii gdy się jest na studiach dziennych i spełnia się wymagania co do wykształcenia już po szkole sredniej? Czy trzeba przejsć na niestacjonarne?

nie zawracaj d*py, masz srednie rolnicze to styka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

ja prowadze produkcje zwierzęcą a co do budynków to w biznesplanie mam wpisane "uzyczenie od ojca" i nic więcej, i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Pytam ponieważ mam prawie 15ha i myślałam, że z powodu ziemi nie łapię sie na MR-- myślałam,że jako woj. zach-pom..muszę mieć prawie 30ha., i teraz nie wiem co jet na rzeczy?

 

15 ha to więcej niż średnia krajowa, więc spokojnie się kfalifikujesz, tylko problem w tym że po otrzymaniu premii w ciągu 3 lat musisz osiągnąć średnią wojewódzką czyli 30 ha...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

osiagniecie sredniej krajowej obowiazuje tylko w tych wojewodztwach, gdzie srednia woj. jest nizsza niz krajowa, czyli w Zach-Pom. nie bedzie musial zwiekszac- tak ja to interpretuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na wszystko o co teraz pytacie już dawno padły tu wszystkie odpowiedzi. Dokładnie 2 lata temu i jak ktoś nie jest leniwy to poszuka. To nie jest pierwszy nabór, że nikt nie wie o co chodzi. Co do przejęcia samej ziemi bez budynków w produkcji zwierzęcej musicie wiedzieć, że nie na wszystkie maszyny dostaniecie dofinansowanie. Mając tylko ziemię możecie kupić tylko maszyny związane z jej uprawą(pług, kultywator, siewnik itp). Nawet jeśli tam będzie rosła trawa nie dostaniecie dofinansowania na maszyny zielonkowe.

Jeśli chodzi zaś o powiększanie gospodarstwa. Jestem z warmińsko-mazurskiego, gdzie śr, powierzchnia to 22.9 ha a ja przejąłem trochę ponad 15 ha i nie muszę osiągać średniej wojewódzkiej. U mnie ESU był liczone od zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie mamy 2 ksiegi jedna to pola a druga to budynki dom ogród. Chcialem sama ziemie i chcialbym postawic hale namiotowa 10X30x4 ale na tej ksiedze od budynkow itp czy moge na niej postawic taka hale czy tylko na tym co mam zapisane czyli na polu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio1082    0

Mam pytanie mamy 2 ksiegi jedna to pola a druga to budynki dom ogród. Chcialem sama ziemie i chcialbym postawic hale namiotowa 10X30x4 ale na tej ksiedze od budynkow itp czy moge na niej postawic taka hale czy tylko na tym co mam zapisane czyli na polu ???

Owszem że możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok dzieki bo myslelem ze mogee stawiac tylko na tym co bede mial zapisane a po co mi hala na polu jak ogrodu mam pol hektara :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No właśnie nie do końca byłbym taki pewien czy możesz bo to też zależy czy ta hala wymaga pozwolenia na budowę jak tak to nie uzyskasz go na siebie jak to nie będzie Twoja działka


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nie zawracaj d*py, masz srednie rolnicze to styka.

 

zwracałem raczej uwage na fakt studiów dziennych a mianowicie czy można skorzystać z premii czy trzeba przejść na niestacjonarne wiec chyba nie doczytałes postu.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raczej trzeba przejsc na niestacjonerne bo jaes zapis ze trzeba prowadzic samodzielnie gospodarstwo mialem tak 1,5 roku temu i zrezygnowalem z premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Natomiast co do pow. gosp. zgodnie z par. 2 ust. 1 rozporządzenia gosp. ma mieć minimum średnią krajową i nie więcej niż 300 ha. O powiększeniu gosp. jest tylko mowa w w par. 3 i 5 i odnosi sie fo województw z średnią wojewódzką niższą od średniej krajowej. Nie ma ma mowy o powiększaniu do średniej wojewódzkiej a zauważyłem na stronach odr takie info. Chyba ktoś sobie coś nadinterpretuje.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Dzieki Thomas i Endriu--- to mnie pocieszyliście--- chyba się przejdę do agencji po więcej inf...Teraz chociaż mam pewność że mnie nie wyśmieją- bo wiadomo-te ok.5 ha to może gdzieś bym wyrwała ale 15 to nie ma szans--- ponieważ cena ziemi jest nie do ogarnięcia zwłaszcza jak ktoś zaczyna prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jest tak jak napisał Endriu42. Ja na dokumencie od agencji co jeszcze muszę spełnić i w jakim terminie dostarczyć dane dokumenty do nich mam wykreślone powiększenie gospodarstwa. Mam 26ha woj. zachodniopomorskie, gdzie średnia wynosi 33ha. Ktoś tu nie potrzebnie wzbudza emocję.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Hej, proszę bardziej doświadczonych rolników o opinie, bez drwin itp.

Aktualnie pracuje a raczej zap...... w Biedronce za 1500-1700zł na rękę, po pracy od 2lat obsiewam ok. 3ha ziemi. Po za tym prowadzimy z partnerką sklep w mieście, zostaje z niego jakieś 2tys.

Plan jest taki żeby złożyć wniosek o pomoc dla Młodego Rolnika, z ojcowym polem i dzierżawami miałbym nie całe 14ha plus z 1ha łąki. Po pozytywnym rozpatrzeniu rzucić robotę w cholerę i zająć się rolnictwem dokupić brakującego sprzętu etc. chcę też rozwinąć trochę działalność sklepu(więcej wolnego czasu).

Druga opcja to tyrać dla Portugalca dalej i siać bez dodatkowej kasy te 3ha, bo inaczej ojciec nie odda swojej części, emerytury jeszcze nie ma a z czegoś musi żyć, tylko to jego sianie to pożal się boże.

Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Średnia krajowa zamiast wojewódzkiej weszła dopiero w 2010, pierwotnie o premię MR z PROW 2007-2013 mogli starać się tylko Ci, którzy mieli gospodarstwo nie mniejsze niż średnia wojewódzka. Jak będzie teraz nie wiadomo, choć łatwiej by było dla niektórych, gdyby pozostała forma z 2010 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dzieki Thomas i Endriu--- to mnie pocieszyliście--- chyba się przejdę do agencji po więcej inf...Teraz chociaż mam pewność że mnie nie wyśmieją- bo wiadomo-te ok.5 ha to może gdzieś bym wyrwała ale 15 to nie ma szans--- ponieważ cena ziemi jest nie do ogarnięcia zwłaszcza jak ktoś zaczyna prawda?

aletes jak masz jakieś pytania to pisz możesz na priv postaramy się odpowiedzieć :-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

@Toru - jesli jestes juz wlascicielem ziemi od 2lat, to chyba nie ma tematu. Poza tym zaleznie od wojewodztwa bedziesz musial dobic do sredniej krajowej. Jesli masz perspektywy rozwoju, to zostan w tym, choc nadchodza ciezsze czasy w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

W ostatnim numerze Top Agrar, od strony 28 jest wszystko w miarę dokładnie opisane odnośnie kwalifikacji,punktów itp,warto przeczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj