Polecane posty

konrad451    3

witam. mam takie pytanie, moze ktos mi pomoze. dostalem premie 1,5 roku temu, brakowalo mi ziemi do sredniej krajowej wiec za otrzymana premie postanowilem kupic ziemie, czy moge uzupenic ziemie do sredniej krajowej dzierzawa i co za tym idzie zmienic biznes plan i kupic jakas maszyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Witam. A ja mam pytanie odnosnie jak mozna sprawdzic czy złożyłem zaświadczenie z KRUS bo nie jestem pewien czy złożyłem je po upływie roku od wypłaty premi dla młodego rolnika? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Zadzwonić do swojego oddziału wojewódzkiego ARiMR poprosić osobę od "Młodego Rolnika" i zapytać się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

Witam wszystkich. mam takie pytanie do ogółu społeczności agro. Ojciec zamierza przepisać na mnie gospodarstwo i chciał bym jakoś wyrwać to dofinansowanie na Młodego Rolnika . Podpowiecie mi co powiienem zrobić bo nie mam na obecną chwile bladego pojęcia a w tych agencjach to kompletnie niedorobieni ludzie pracują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Do wojewódzkiego musisz i im przedstawiasz oryginały i oni na nich pieczątki przystawiają z napisem (nie pamiętam dokładnie) przedstawione do rozliczenia działanie "Ułatwianie startu Młodym Rolnikom"

 

Do rozliczenia premii MR wystarczą faktury zakupu, czy trzeba jeszcze jakieś papierki wypełniać?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam wszystkich. mam takie pytanie do ogółu społeczności agro. Ojciec zamierza przepisać na mnie gospodarstwo i chciał bym jakoś wyrwać to dofinansowanie na Młodego Rolnika . Podpowiecie mi co powiienem zrobić bo nie mam na obecną chwile bladego pojęcia a w tych agencjach to kompletnie niedorobieni ludzie pracują :(

 

 

Na razie czekaj grzecznie do ogłoszenia naboru. Nic nie rób a już na pewno niech ojciec na ciebie nie przepisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Do rozliczenia premii MR wystarczą faktury zakupu, czy trzeba jeszcze jakieś papierki wypełniać?

 

Dziś byłem się rozliczać, więc jestem na bieżąco. Do rozliczenia premii jest niezbędny oryginał faktury vat, i oryginał potwierdzenia przelewu ( w decyzji nie jest to napisane), oraz kopia potwierdzona "za zgodność z oryginałem"przez pracownika Agencji, bądź Notariusza. Na oryginale faktury stawiają pieczątkę i oddają, kopie zostają.

W Sekretariacie dostajesz dwa Oświadczenia, które musisz wypełnić. Jest to Oświadczenie w sprawie niezawierania umów kupna z "małżonkiem i zstępnymi swoimi oraz małżonka", drugie Oświadczenie dotyczy podatku Vat, tzn. czy otrzymałeś zwrot od inwestycji do rozliczenia w ramach programu " Ułatwienie startu młodym rolnikom".

Najważniejsze! Na chwilę obecną wartość inwestycji poniesionych w ramach tego programu musi wynieść minimum 70% kwoty brutto, czyli jak sobie odliczysz Vat to do tego nie będą się czepiać, powtarzam liczy się kwota brutto inwestycji. Niestety, według informacji, które uzyskałem od zastępcy Naczelnika Oddziału Agencji w Warszawie to może się zmienić, więc trzeba się spieszyć z rozliczaniem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Koledzy jak było z poprzednim naborem Młody rolnik musiał być przed skladaniem wniosku ubezpieczony w krusie czy nie?? jak to było dotychczas?? Rodzice mają gospodarstwo a ja od 2008 jestem na zusie a do 2008 bylem na krusie. Miał ktoś podobną sytuacje a udało mu sie skorzystać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1991    0

Panowie mam pytane;

Czy przed złożeniem wniosku na MR muszę być wcześniej na Krusie? Jeśli tak to jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Chyba nie musisz. Musi się być od czasu przepisania gospodarstwa a przepisać możesz po złożeniu wniosku. Przynajmniej tak mi się wydaje...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Widzieliście te zmian w karach dla MR? : http://www.agrofoto.pl/agrosfera/farmertv/mlody-rolnik-w-ii-polroczu-co-z-prow-w-2013-r,41086.html



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Panowie mam pytane;

Czy przed złożeniem wniosku na MR muszę być wcześniej na Krusie? Jeśli tak to jak długo?

nie musisz byc na krusie przed zlozeniem wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mam takie pytanie: w decyzji o przyznaniu premii jest podpunkt odnośnie ankiety monitorującej, czy kto składał taką ankietę? Jeżeli tak to kiedy trzeba je składać, co roku czy przy rozliczaniu ESU?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Też jestem ciekaw co do tej ankiety. W piśmie informującym pisze że niby do dnia upływu 5 lat od wypłaty pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobrze pamiętam w decyzji jest zapisane, że ankietę wypełnia się po 3 latach. Tak samo sprawozdanie z realizacji biznesplanu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

U mnie na decyzji jest tak napisane jak kolego bartek88 podał, wysłać do dnia upływu 5 lat, dziwnie jest to sformułowane.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Z tą ankietą monitorującą to im chyba bardziej chodzi o to, żeby mieć statystyki co się stało z młodymi rolnikami( czy powiększyli lub zmniejszyli areał itp.) A co do zaświadczenia z krus to wysłałem im to poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru (czyli będe miał dowód nadania i dowód doręczenia) W razie czego to mi to wystarczy jako dowód że wysłałem im to zaświadczenie? Bo niezbyt mi się uśmiecha jechać w taką pogodę 60 km do poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Z tą ankietą monitorującą to im chyba bardziej chodzi o to, żeby mieć statystyki co się stało z młodymi rolnikami( czy powiększyli lub zmniejszyli areał itp.) A co do zaświadczenia z krus to wysłałem im to poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru (czyli będe miał dowód nadania i dowód doręczenia) W razie czego to mi to wystarczy jako dowód że wysłałem im to zaświadczenie? Bo niezbyt mi się uśmiecha jechać w taką pogodę 60 km do poznania.

ja wyslalem poczta jak Ty, dzwonilem do agencji po cos i pani mi powiedziala, ze nie dostarczylem zaswiadczenia z KRUS, powiedzialem ze wyslalem poczta, powiedziala ze moglo sie zawieruszyć, ja radze zawiezc osobiscie

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Jeżeli będe miał ich podpis że odebrali list, to już chyba będzie ich problem gdzie im się zawieruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

O właśnie ja też się przyłączam do pytania czy będzie nowy nabór na MR ?

 

 

 

Z ciekawosci sam dzwonilem do ARiMR i prawdopodobnie bedzie nabór na 2014-2020. Warunkiem jest to, że najlepiej zlożyc wniosek przed przejeciem gospodarstwa, napisac biznes plan itd. Nastepnie musisz wykazac, że bedziesz posiadał gospodarstwo o przecietnej sredniej z Twojego regionu, mozesz rowniez je dzierzawic. Nastepnie do 3-ech lat musisz uzupelnic wyksztalcenie rolnicze (pewnie wystarczy zwykla szkola prywatna o takim kierunku). Byc moze, ze w Twoim przypadku by Cie to nie obowiazywalo, bo np ktos z Twojej rodziny moze poswiadczyc ze od dziecka pomagasz na roli i zdobyles doswiadczenie. Na MR przysluguje do 75 tys zl, z czego trzeba sie rozliczyc z 70% fakturami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Jeżeli będe miał ich podpis że odebrali list, to już chyba będzie ich problem gdzie im się zawieruszył.

no wiesz, roznie to moze byc, masz napisanie na tym papierku odbioru ze to zaswiadczenie z KRUSU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik    0

witam, mam pytanie do forumowiczów, wziąłem mlodego rolnika w 2011roku, dostarczyłem teraz zaświadczenei z krus-u ze jestem juz rok w nim, no i teraz mam oferte pracy, co wiąże się z przejściem na ZUS i tu moje pytanie czy jesli przejde na zus nie bede miał jakichś problemów z agencją lub zeby później korzystać z jakichś unijnych programów jeśli będą? czy lepiej poprostu nic nie kombinować i zostać na krusie spokojnie? z góry dzieki za odp i porady, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

Witam chciałbym się poradzić :

mój ojciec chce mi przepisać gospodarstwo o pow 12 ha (średnia woj 15,04 ha) i tu moje pyt czy moge zakupić ziemie (3ha) za pieniądze własne i z kredytu , a za młodego rolnika kupić maszyny do tego do gospodarstwa?odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli średnia wojewódzka jest większa od średniej krajowej to bierzesz pod uwagę średnią krajową czyli coś około 10,23 ha


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj