Polecane posty

sylwekbarca2    147

panowie, jak to jest jak ja niby zdeklarowalem ze chce nowy caignik ale uplynal juz okres 150 dni od decyzji to nie moge juz zmienic decyzji ze chce np nie nowy tylko uzywany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

agrofotowicze jak rozwiązakiście problem zwrotu tych 15 % do agencji? ja zaświadczenie z KRUSu złozyłem miesiąc za wczesnie a jak dostałem tel z agencji ze nie złozyłem tego papierka 11 września nastepnego dnia im zawiozłem. wczoraj dostałem pismo ze sie nie wywiązałem i ze mam oddać 15 %. co zrobiliściei czy udało Ci sie wybrnąc z zapłacenia kary? czy pisaliście jakieś odwołanie czy coś podobnego? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A czego złożyłeś miesiąc za wcześnie? Ale minęło Ci już ten 60 dni po roku ubezpieczenia że już kary nakładają?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

przepis ziemi miałem w listopadzie 2010 r. wpłata na konto w styczniu 2011 r. w listopadzie 2011r dostałem pismo o skróceniu okresu opłacania KRUSu z 3 lat do 1 roku. zaświadczenie z KRUSu złożyłem w grudniu 2011r i myślałem ze już wszystko zrobiłem. we wrześniu dostałem tel z agencji ze nie złożyłem zaświadczenia z KRUSu wiec następnego dnia im zawiozłem. i 3 dni temu dostałem pismo ze muszę oddać 15 % premii. czy są jakieś szanse że nie będę musiał oddać tych pieniędzy? w końcu dostarczyłem 2 zaświadczenia. rozumiem gdybym nie zawiózł wcale to się zgadzam ale dostarczyłem 2 szt. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

szczerze współczuje, pisz odwołanie do dyrektora oddziału i opisz wyszystk co i jak. Może zmieni zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

A wystarczyło dokładnie przeczytać to pismo, w którym pisze, że zaświadczenie składasz w ciągu 60 dni po roku od otrzymania premii. W Twoim przypadku mniej więcej luty 2012.

Jeden z kolegów na tym forum pisał, że udało mu się uniknąć tej kary, więc warto próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

A wystarczyło dokładnie przeczytać to pismo, w którym pisze, że zaświadczenie składasz w ciągu 60 dni po roku od otrzymania premii. W Twoim przypadku mniej więcej luty 2012.

Jeden z kolegów na tym forum pisał, że udało mu się uniknąć tej kary, więc warto próbować.

jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi, na złożenie zaświadczdnia jest 60 dni od daty w której mija rok ubezpieczenia w krusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

Witam,czy po skonczeniu zawodówki profil rolnik będę mógł przejąć gospodarke i dostane dopłaty i czy bede mógł sie starac o pieniądze "Młody Rolnik".Pozdrawiam i prosze o jak najszybszą odpowiedz Krzysztof

 

 

 

 

WebRep

 

Ogólna ocena reputacji

 

 

Strona nie ma oceny reputacji

(za mało głosów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukiT6030    0

No właśnie koledzy mylicie rok ubezpieczenia w KRUS z tym co piszą ze 60 dni od daty gdy minie rok po wypłaćie premi na konto. Agencja niechce się ugiąć i trzeba zwracać 15% niestety. A mam pytanie i może ktoś zna odpowiedz na nie, dostałem pieniądze na konto w kwietniu, w biznes planie miałem napisane ze tylko ciągnik planuje zakupić, ale plany się zmieniły i chciałbym zakupić prasę, czy jest taka możliwość zmiany w biznesplanie, jakiś aneks lub coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Jest, ja robiłem identyczną z prasy na ciągnik, musisz napisać podanie do dyrektora oddziału regionalnego ARIMR, i dostarczyć te strony wniosku które się zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

A jakto jest w przypadku powiekszenia arealu? Doszla mi nowa ziemie, na ktora mam umowe dzierzawy, zarejestrowana w starostwie itd. Moge ja doliczyc do ESU? Chodzi mi o to, ze mam wpisana uprawe ziemniaka, zeby miec wiecej esu. Teraz chcialbym dopisac ta ziemie i zrezygnowac z uprawy ziemnika. Mlodego dostalem juz ze 2 lata temu.

 

 

Aropo wczesniejszych watkow, spor o egzamin zawodowy juz sie zakonczyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Jestem ciekaw kiedy się wszystko wyjaśni w sprawie młodego rolnika w PROW 2014-2020.

Dołączam sie do pytania, czy bedzie jeszcze nabór na mlodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

mam pytanko jak w BP deklarowalem ze wszystkie maszyny kupie w 2012 roku to musze je kupic w tym roku czy mam na wydanie kasy 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jakto jest w przypadku powiekszenia arealu? Doszla mi nowa ziemie, na ktora mam umowe dzierzawy, zarejestrowana w starostwie itd. Moge ja doliczyc do ESU? Chodzi mi o to, ze mam wpisana uprawe ziemniaka, zeby miec wiecej esu. Teraz chcialbym dopisac ta ziemie i zrezygnowac z uprawy ziemnika. Mlodego dostalem juz ze 2 lata temu.

 

 

Aropo wczesniejszych watkow, spor o egzamin zawodowy juz sie zakonczyl?

 

Nie wiem jak to jest z ESU , ale sam fakt ,że wziąłeś nie planowaną dzierżawę , powinieneś zgłosić do biura regionalnego ARIMR , potrzebny będzie Ci oryginał umowy + pismo z wyjaśnieniem skąd i dlaczego jest ta dzierżawa . Ja coś takiego składałem również , bo miałem uzupełnić areał do 2014 roku , a trafiła się dzierżawa i już mam wymaganą średnią krajową , pojechałem do biura regionalnego (Lubelski oddział) , zapytałem co muszę zrobić i właśnie poproszono mnie o oryginał umowy + pismo do dyrektora tłumaczące ,że uzupełniłem wcześniej areał tym samym wywiązując się z założenia biznesplanu już a nie za 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A dlaczego musisz oddać zaświadczenia z KRUSU nie dostarczyłeś?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

dlaczego musisz zwrócić 15%??????????

czy ktoś składał oświadczenie w arimr o zakupie gruntów nie zakupionych za premię tylko za gotówkę czy kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

 

Nie wiem jak to jest z ESU , ale sam fakt ,że wziąłeś nie planowaną dzierżawę , powinieneś zgłosić do biura regionalnego ARIMR , potrzebny będzie Ci oryginał umowy + pismo z wyjaśnieniem skąd i dlaczego jest ta dzierżawa . Ja coś takiego składałem również , bo miałem uzupełnić areał do 2014 roku , a trafiła się dzierżawa i już mam wymaganą średnią krajową , pojechałem do biura regionalnego (Lubelski oddział) , zapytałem co muszę zrobić i właśnie poproszono mnie o oryginał umowy + pismo do dyrektora tłumaczące ,że uzupełniłem wcześniej areał tym samym wywiązując się z założenia biznesplanu już a nie za 2 lata :)

a Ty miales za otrzymane pieniadze kupic ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj