Polecane posty

mariuszalu    2

Ciągnik już zamówiony Zetor Proxima Power 110 pełna opcja... Ciągnik już czeka a kasy nie ma, bo miałem dwie poprawki w działkach i czekam cierpliwie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Mam poprawkę i agencja oczekuje ode mnie nowych wypisów gruntów. Na dostarczenie mam 7 dni, a ostatnio w starostwie czekalem tydzien na te wypisy... obym jutro nie musial sie denerwowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko "widzimisię" Agencji. Z zapisem czy bez i tak każdy może taką umowę wypowiedzieć.

 

Wypowiedzieć czy rozwiązać za porozumieniem stron? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypowiedzieć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

Mam poprawkę i agencja oczekuje ode mnie nowych wypisów gruntów. Na dostarczenie mam 7 dni, a ostatnio w starostwie czekalem tydzien na te wypisy... obym jutro nie musial sie denerwowac :)

 

Możesz dokładnie powiedzieć o co chodzi z tym wypisem? Do czego jest im to potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik już zamówiony Zetor Proxima Power 110 pełna opcja... Ciągnik już czeka a kasy nie ma, bo miałem dwie poprawki w działkach i czekam cierpliwie...

 

Duzo masz ha? Dlaczego akurat power'ka? Ja tez proxima power tylko 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Ja złożyłem wniosek o wypłatę tydzień temu i narazie czekam. jak bym nie miał żadnych poprawek to ile moge czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Możesz dokładnie powiedzieć o co chodzi z tym wypisem? Do czego jest im to potrzebne?

 

Nowe wypisy z rejestru gruntów działek, które są w umowie dzierżawy. Chcą sprawdzić czy nic sie nie zmienilo. (dziwne) i musialem jeszcze uzupelnic w biurze powiatowym drugie imie bo nie podalem przy rejestracji producenta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

wpisujesz nr faktury+data jej wystawienia, do tego możesz dodać nr seryjny danej maszyny+ twoje imie i nazwisko dla świętego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

tak...arimr interesuje jedynie fakt zrealizowanie inwestycji planowanych w biznesplanie tj udokumentowanie wydatków na 70%[70000 brutto]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem wniosek o wypłatę tydzień temu i narazie czekam. jak bym nie miał żadnych poprawek to ile moge czekać?

 

Max 60 dni


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Straszny zastój ostatnio u moich klientów, którzy składali wnioski o płatność. Miejmy nadzieję, że się coś ruszy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Cześć. 15 października złożyłem wniosek tydzień temu zadzwoniłej z pytaniem co z moim wnioskiem bo nic na razie nie dostałem i prowadzący powiedział że jest OK i że wydał już dyspozycje wypłaty. Dzisiaj dzwonie żeby się upewnić bo nie ma jeszcze wpływu a on mówi że są poprawki:

- z umów dzierżawy chce żeby aneksem usunąć zapis że po 6 latach możliwe jest rozwiązanie umów,

- i  twierdzi że nie ma zaświadczenia z KRUS (złożyłem na bank i mam kopie).

Teraz się zastanawiam czy jak to uzupełnię to poleci mi czas  oczekiwania te 60 dni od nowa czy mogę liczyć ze teraz to już pójdzie szybko?

Prowadzący zapewnił mnie przez telefon że pieniążki powinny tyć w dwa tygodnie od uzupełnienia ale czy można w to wierzyć?

W ile dni od uzupełnienia poprawek otrzymaliście pieniążki?

Mam już maszynę zaliczkowaną ale jak nie kupię do końca grudnia to mi przepadnie bo deler musi wystawić na nią fakturę do końca roku.

Gdyby nie trzymał mojego wniosku i nie kłamał ze go sprawdził to by nie było sprawy nawet te jego bzdurne poprawki mógłbym usunąć i dostać już pieniążki.

Znam sytuację ze wnioski się gubiły ale żeby kłamać w żywe oczy to przegięcie pały.

Macie jakieś dobre rady w tej sytuacji, bo ja planuję skulić  ogon, zawieść osobiście poprawki i prosić o przyspieszenie wypłaty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co ja wiem na  szybką wypłatę pieniążków mogą liczyć te wnioski, które będą zweryfikowane do 15 grudnia. Reszta zaraz po Nowym Roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

We wniosku mam wpisaną realizację projektu (zakup maszyny) w 2015r. A czy moge ja juz kupic teraz w 2014, czy trzeba skladac jakies aktualizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz już kupić. Aktualizacji PRG nie musisz robić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U moich klientów zawsze się czepiali tego zapisu więc musieliśmy aneksować umowy. Ale czytam parę postów wyżej ktoś miał taki zapis i wniosek jest zatwierdzony do wypłaty. Mi się wydaje, że ktoś to wyłapie prędzej czy później.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek987    0

witam mam taką sprawę ...

ojciec realizuje modernizacje wspólną podzieloną na 2 czesci   (aktualnie złożony 1 wniosek o płatność) i była mała poprawka , w poniedzialek wysylam poprawkę.  a młody rolnik również czeka i termin mam do 25 lutego ...  i przekazanie będzie gospodarstwa wraz z przejęciem zobowiązań . przejęcie gospodarstwa miało być pomiędzy 1 wypłaconą płatnością a drugą nie wypłaconą czy jest możliwość jeśli agencja by nie zdążyła z 1 wypłatą o przesunięcie młodego rolnika o miesiąc a jak tak to jak to zrobić? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

U moich klientów zawsze się czepiali tego zapisu więc musieliśmy aneksować umowy. Ale czytam parę postów wyżej ktoś miał taki zapis i wniosek jest zatwierdzony do wypłaty. Mi się wydaje, że ktoś to wyłapie prędzej czy później.

 

Jeszcze nie składałem wniosku o płatność to można pójść do notariusza i poprostu tą umowe poprawic czy tam druga dac.. jest juz zarejestrowana w starostwie to tam raczej problemu nie powinnobyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

czemu wylapie?  przecież moim zdaniem jesli ktoś sie dycyduje na zapis w umowie o wypowiedzeniu dzierżawy to musi sie liczyć z tym że jedna ze stron może tak zrobić a tym samym dzierżawca musi sie liczyć z tym że będzie musiał uzupełnić dzierżawe, żeby miał tyle ile napisał we wniosku, jesli tak by zrobił to chyba wszystko by było okej, jesli by nie wydzierżawił od kogos to by zwracał kase i tyle. ja miałem taki zapis i mi agencja zatwierdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Witam. Mam takie pytanie. Dziś kolega mi powiedzieł ze aby spełnic wymagania potrzebne do uzyskania premi MR wystarczy swiadectwo ukończenia kursu R3 i Dokument potwierdzający kwalifikacje R3. Czy to wystarczy ???? Bo mi sie wydaje i w szkole tak mi nauczyciel mówił ze potrzebne jest takze swaidecto o ukończeniu kursu R16. Jak to wkońcu jest ??? Jak juz było takie pytanie to przepraszam ijeżęli któs wie tylko na 100% to prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj