Polecane posty

freetaxi    947

Jak masz dokumentację w porządku, faktury za zakupy i zmniejszasz ESU to możesz spać spokojnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak, 2,01.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Mógłby ktoś podpowiedzieć woj lubelskie, 11,8 hektara powiat włodawski wykształcenie średnie maturalne nie rolnicze.

 

Z moich wyliczeń wynika jakieś 15pkt z małym hakiem, i pozycja w okolicach 12-15 tysięcy. Chyba MR mnie nie obejmie w mordę misia. Czy jest ewentualnie jeszcze jakiś nazwijmy sobie to zwód, który pozwoli tak zakombinować aby w przyszłym roku wystartować, w tym jeszcze uzupełniając wykształcenie, czy już po ptakach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Holeryk możesz składać wniosek w najbliższym naborze o ile w tym nie dostaniesz premii.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Kolego freetaxi, tylko że gospodarstwo przejąłem w sierpniu zeszłego roku, a więc 15 miesięcy upływa w listopadzie tego roku. Tutaj jest zgrzyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Łódzkie, powiat skierniewicki, wykształcenie 0 pkt, pow. gosp. 15,05 ha ile to będzie pkt? Pewnie za mało ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

No, no. U mnie jest taki sam zgrzyt. Ja mam 16.33 pkt, i też mi upływa w listopadzie 18 miesięcy. Kto w ogóle dał taki zapis w rozporządzeniu i czemu on ma służyć? Posły mają teraz upragnione wakacje to i tak nic nie zmienią (mam tutaj na myśli jakieś przesunięcia środków).

I po ptakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No to faktycznie zgrzyt. Co do listy to będzie ona dostępna w internecie na stronie Arimr.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

kolego freetaxi od kiedy liczy sie te 3 lata na uzupełnienie wykrztałcenia, od otrzymania decyzji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 3 lata od doręczenia decyzji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na liście nie będzie punktów. Pewności nie mam ale tak było we wcześniejszych naborach.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13

Kolego freetaxi, tylko że gospodarstwo przejąłem w sierpniu zeszłego roku, a więc 15 miesięcy upływa w listopadzie tego roku. Tutaj jest zgrzyt...

 

Zgrzytem to jest że większość tych którym ta premia by pomogła rozwinąć gospodarstwa jej po prostu nie dostanie. Dla mnie idiotyzmem jest traktować na równi młodego rolnika który ma na sobie przepisane wszystko z takim który nie ma nic i weźmie gosp od ojca w dzierżawę (wiem zaraz się oburzycie ze ojciec młody, tak może i młody ale niech sobie zostawia 1ha i płaci a resztę opisuje). I teraz krew człowieka może zalać jak gadasz z kolegą ze wsi który ma 13ha w dzierżawie i 2 krowy, na gospodarce go nie ma ojciec obrabia z tym że on ma kurs r3 i gimnazjum, i się śmieje prosto w oczy że po 5latach zrywają dzierżawę a zawsze to maszyny i te 30tyś zostanie. A ja mogę sobie mieć te 17ha i prawie 20 krów nie licząc świń, i wykształcenie technika mechanika nawet obecnie 2 rok studiów technika rolnicza i guzik z uni dostanę. Cóż polska :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

 

Zgrzytem to jest że większość tych którym ta premia by pomogła rozwinąć gospodarstwa jej po prostu nie dostanie. Dla mnie idiotyzmem jest traktować na równi młodego rolnika który ma na sobie przepisane wszystko z takim który nie ma nic i weźmie gosp od ojca w dzierżawę (wiem zaraz się oburzycie ze ojciec młody, tak może i młody ale niech sobie zostawia 1ha i płaci a resztę opisuje). I teraz krew człowieka może zalać jak gadasz z kolegą ze wsi który ma 13ha w dzierżawie i 2 krowy, na gospodarce go nie ma ojciec obrabia z tym że on ma kurs r3 i gimnazjum, i się śmieje prosto w oczy że po 5latach zrywają dzierżawę a zawsze to maszyny i te 30tyś zostanie. A ja mogę sobie mieć te 17ha i prawie 20 krów nie licząc świń, i wykształcenie technika mechanika nawet obecnie 2 rok studiów technika rolnicza i guzik z uni dostanę. Cóż polska :/

 

Tak? Ja mam 35ha własnego i 40ha dzierżaw, mam 40 krów i musiałem kupić ciągnik za prawie pół banki na kredyt i nic nie dostane bo trzeba dwa lata czekać na nabór. Mam same graty w gospodarstwie (dwa c360 jedne nawet z 68roku) i maszyny na 10ha nie na tyle. Wszystko trawa i muszę kosić rotacyjną 1.6m tyle ha, naprawiać co 5ha taki złom. Za te 100tyś kupie tylko tura i kosiarkę do Fendta, a gdzie belarka, paszowóz i inne??? Mam to gdzieś czy dostanę czy nie, nie mam czasu na uzupełnienie wykształcenie bo przez czas szkoły sam zarobie na gospodarce te 100tyś


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek14    0

Ile punktów jest za 27,60 ha w kuj-pom?


Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13

Fireseba za te 100tyś w sumie nie wiele kupisz ale prasę unia i kosiarkę by się kupiło. Bardziej chodziło mi żeby pokazać jak głupie są te warunki ze jak Ty czy ja nie mam szkoły to już odpadamy a zapewne wiesz wiecej od niejednego co był na kursie r3 i chociażby to że nie patrzą w biznesplan ja w tej chwili mam tyle ale jak bym dostał to założenie było podwojenie produkcji. Nic niech pracują ci co dostaną ja powoli myślę zwijać te gosp bo na tym starym sprzęcie to tylko opłacalność mizerna a w kredyty nie mam zamiaru iść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

tak jest teraz z tymi co mają ziemie w dzierżawie + zabierają dopłaty. Też bym tak zrobił i nic nie robił, a za dzierżawy+ dopłaty bym miał ponad 100tyś rocznie i na bezrobociu żył jak PAN. Te fundusze unijnie jedynie mogli by przeznaczyć na pokrycie podatku od produkcji i te kilka % zawsze było by się do przodu

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

dla mnie jest to niepojęte dlaczego nie zrobili kopert na każde województwo? w każdym dostaliby najlepsi

w moim powiecie bezrobicie jest bardzo duże, a i tak mam tylko 2.5 pkt (tyle ile średnio mają województwa z najniższym bezrobociem) - dlaczego nie można było tego punktować w odniesieniu do całego kraju?

pieniądze pójdą do tych z 10 ha w kilku województwach, szkoda że te z wyższą średnią zostaną w ogromnej części odsunięte.

szkoda też że dopuszczani są rolnicy dzierżawiący, bo wśród nich jest sporo kombinatorów którzy zajmują miejsce własnościowym (może jakimś rozwiązaniem byłoby punktowanie ich inaczej? np za dzierżawę byłoby 50% punktów?)

 

jestem trochę rozgoryczony.

mam nadzieję że poznamy dokładne dane co do tego w jakie województwa poszły pieniądze, i jakiej średniej powierzchni gospodarstw.

 

mam ogromną nadzieję że w następnym naborze te ewidentne wady obecnego naboru zostaną naprawione, i młodzi z województw o największej średniej posiadając 15-20 ha dostaną premię.

 

jestem z warmińsko-mazurskiego mam 4 pkt za wykształcenie, 2.5 za bezrobocie i 7.5 za ziemie(16 ha) co daje ok 14 pkt.

 

pozdrawiam serdecznie

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj