Polecane posty

Damian20    2

Haha No pewnie nakupimy nawozów i paliwa za MR i gitara premia rozliczona , a puźniej sprzedamy i wszystko zostanie w kieszeni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Czy ktoś z was tzn.osób które wzieły dotacje na MR spotkały sie z przypadkami nie wywiązania sie rolnika z założeniami biznesplanu lub innymi, przez co musieli oddawać premie lub zwracać jej cześc?Jak w takich przypadkach zachowuje sie agencja? rozkłada kare na raty czy jak?


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Sugeruję wasze rozważania przenieść na rozmowę prywatną bo mnie g**no interesuje z ilu hektarów można godnie żyć a ilu nie. Pisać w temacie młody rolnik.

 

 

Wszystko jest w temacie chłopcze i wyrażaj się bo możesz za takie słowa wylecieć ;)

 

A ja mam pytanie, czy młody rolnik musi mieć wszystkie potrzebne uprawnienia (opryskiwacz, kombajn itp) żeby przejąć gosp, czy niekoniecznie??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

No raczej kolego pedro2 to nie jest temat o opłacalności produkcji prawda ?

pedro2 nie uprawnienia nie mają nic wspólnego z przejęciem gospodarstwa ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Haha No pewnie nakupimy nawozów i paliwa za MR i gitara premia rozliczona , a puźniej sprzedamy i wszystko zostanie w kieszeni :D

ta chcesz sprzedawac to sprzedawaj w ciagu 3 lat nie wykorzystasz tego na np 30 ha intensywnej uprawy wykorzystasz a szkoda ze gruntow za to nie mozna kupowac w tym nowym MR tylko za 30 % a z 75 tys 30 procent to jest ok 22 tys to ile u mnie nawet pół ha nie kupi za tyle na dzien dzisiejszy ale dobre i troche zawsze sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakiś kretyn wymyślił możliwość wydatkowania tylko 30% premi na zakup ziemi. Po co kupować maszyny jak nie będą miały gdzie robić? Jak ziemi będzie więcej to maszyny zawsze można kupić później z zysku jaki da ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no dokładnie pierwsze trzeba rozwinac swoj warszat pracy a pozniej go lepiej mechanizowac ? a czy to prawda jest ze jak kupuje sie za te 75 tys cos np z vatem to trzeba ten vat zwrocic czy jak to jest bo mi ktos mowil ale jak zwykly rolnik ryczaltowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

jankes123 pokaż mi zapis że premię możesz wydatkować na środki oraz nawozy ? Nie ma takiej możliwośc kolego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

aha myslalem ze mozna szkoda ze nie mozna no to ten nowy MR co wejdzie to w koncu na co go wydac pozostaje tylko na maszyny lub nowe budynki i nic wiecej bo ziemi nie mozna bedzie a podobno ma byc jeszcze nabor na tych starych warunkach i ze te 75 tys mozna na ziemie przeznaczyc ale zby stratowac w tym naborze to trzeba miec juz skonczona szkole bo pozostalo 1,5 roku i kiedy bedzie ten nabor na stare zasady ?

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

teraz jak już podali wymogi na "nowego" MR to raczej każdy będzie wolał brać na starych zasadach. Zauważyliście jedną głupią rzecz, na Młodego rolnika wartość gospodarcza 20 tys euro a na PROW 15 tys. Jaka głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

No raczej kolego pedro2 to nie jest temat o opłacalności produkcji prawda ?

pedro2 nie uprawnienia nie mają nic wspólnego z przejęciem gospodarstwa ..

 

Ok trochę się zagalopowałem, ale zostałem sprowokowany to mnie usprawiedliwia, z początku zaczęło się o MR, dopiero dziś odleciałem na boczny tor ;)

 

Dzięki za info ;) pozdrawiam


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do nowego PROWU to według nowego TOP AGRAR premia będzie nadal wynosić 75 tysięcy. a na modernizacje małych gosp ma byc 60 tysiecy wypłacane w dwóch ratach ( 80% i 20%). Z tym że przy tych małych gospodarstwach trzeba osiągnąć potem ten prób 15 tysięcy euro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

tylko że na modernizacje małych gospodarstw nie mogą ubiegać się osoby które korzystały wcześniej z: MR,MGR, Różnicowania...

wymagania Bóg wie jakie a kasy cały ch...j :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

no dokładnie pierwsze trzeba rozwinac swoj warszat pracy a pozniej go lepiej mechanizowac ? a czy to prawda jest ze jak kupuje sie za te 75 tys cos np z vatem to trzeba ten vat zwrocic czy jak to jest bo mi ktos mowil ale jak zwykly rolnik ryczaltowy ?

a co ty chcesz zwracać kupujesz i tyle. Bez vatu raczej nic nie kupisz z maszyn. Jak sie rozliczasz z vat to urząd skarbowy Ci go zwróci.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ale nie ejstem vatowcem czyli ze normalnie kupuje i tyle a vat jest wliczony w cene i musze go zaplacic tak jakbym normalnie kupował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

aha myslalem ze mozna szkoda ze nie mozna no to ten nowy MR co wejdzie to w koncu na co go wydac pozostaje tylko na maszyny lub nowe budynki i nic wiecej bo ziemi nie mozna bedzie a podobno ma byc jeszcze nabor na tych starych warunkach i ze te 75 tys mozna na ziemie przeznaczyc ale zby stratowac w tym naborze to trzeba miec juz skonczona szkole bo pozostalo 1,5 roku i kiedy bedzie ten nabor na stare zasady ?

 

a skąd wiesz ze nie będzie można kupić ziemi?

jak masz na to jakieś przepisy czy rozpożadzenia to przedstaw je a nie tak gdybasz

Poczytaj sobie trochę stronę agencji; do 10lutego sa konsultacje społeczne w sprawie nowego PROW i każdy z nas może złożyć przez internet swoje postulaty

wiec po co piszecie głupoty jak nie ma jeszcze rozporządzenia w poprzednich latach MR mogłeś całego przeznaczyć na zakup ziemi tylko po cenie Gusowskiej resztę trzeba było dołożyć z własnej kieszeni i jak dostwaławeś 75tyś premi to z 52,5tyś musiałeś sie rozliczyć


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

ale nie ejstem vatowcem czyli ze normalnie kupuje i tyle a vat jest wliczony w cene i musze go zaplacic tak jakbym normalnie kupował

no tak normalnie kypujesz i tyle rozliczasz mr z kwoty brutto.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Endriu a nie wiesz jak to jest z budynkami na MR?? Pytam jak jest w praktyce, bo wiem ze jest wpis ze mozna go przeznaczyć na budynki inwentarskie itd. Ale czy to jest tak samo traktowane jak budowa na prow te szczegółowe kontrole, rygorystyczne wymiary itd?? Bo chciałbym kupić materiał (cement, pustaki, bloczki, blacha na przykrycie, stal) czy wtedy tylko sprawdzą faktury i po wszystkim??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Endriu a nie wiesz jak to jest z budynkami na MR?? Pytam jak jest w praktyce, bo wiem ze jest wpis ze mozna go przeznaczyć na budynki inwentarskie itd. Ale czy to jest tak samo traktowane jak budowa na prow te szczegółowe kontrole, rygorystyczne wymiary itd?? Bo chciałbym kupić materiał (cement, pustaki, bloczki, blacha na przykrycie, stal) czy wtedy tylko sprawdzą faktury i po wszystkim??

Najważniejsze będą faktury i dowody zapłaty. Ponadto należy sprawdzić w starostwie w wydziale budownictwa czy te roboty wymagają zgłoszenia czy pozwolenia na budowę dobrze mieć na to kwit nawet jeśli nie wymaga to pozwolenia czy zgloszenia ale zeby miec to na pismie. To główne papiery. Mogą też żądać zaśw. od lek. wet. zasw. ze po remoncie budynek spelnia wymogi utrzymania zwierząt. To wszystko. No i ewentualnie papier że to twoj bud. umowa użyczenia czy coś.
  • Like 1

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Aha to zmienia postać rzeczy w takim razie :) Pozwolenia wszystkie będą, wszystko zgodnie z prawem, budowa ruszy najwcześniej koniec maja bo długo trzeba czekać na pozwolenia, pytałem projektanta to mówił że nie ma problemu ze zmianą właściciela, oby nie teraz w trakcie początkowych procedur... Z resztą od razu po otrzymaniu premi nie trzeba przejmować gosp.

 

Ale jak na kontrol przyjedzie jakaś "niemiła pani" to i tak bedzie biegała z metrowką... Dzięki za odpowiedź, bardzo mi pomogłeś ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Czy przy wyliczaniu wielkości ekonomicznej gospodarstwa SO wliczane są lasy iglaste? Nie znalazłem w nowym kalkulatorze więc chyba nie, ale tak pytam dla upewnienia się :)


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj