Polecane posty

nharek    1

Na moje rozumowanie to lista z młodego rolnika z ostatniego naboru nie wyjdzie wcześniej póki nie zakończą sprawę z starym młodym rolnikiem, a wiadomo wiele jest jeszcze osób które nie dostały premii. W moim przypadku od zlecenia przelewu jutro będzie równe 3 tyg i cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

moze ktos mi doradzic wyszłam za mąż i zmieniam nazwisko a jestem MR2014 dostałam premie juz dawno sie rozliczyłam czy teraz powinnam zgłościć do agencji takie zmiany jak nazwisko chce równiez sie przemeldować i przeniesc bydło do mężą prosze o porade co zrobic teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób zmiany w ewidencji do producentów i w biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Dostajecie młodego, coś idzie bo ja czekam od 10.11? :) A do końca 2015 muszę zakupić maszyny kurde.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Czekam od 09.11, dziś mija 3 tyg od zlecenia przelewu i dalej pieniędzy nie ma. 20.11.2015 miałem kontrole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

ja czekam od 04.11 i nic ani kasy ani odzewu w sprawie zmian do biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

Dostajecie młodego, coś idzie bo ja czekam od 10.11? :) A do końca 2015 muszę zakupić maszyny kurde.

 

Jak kupisz po nowym roku to nic się nie stanie chyba że na gwalt potrzebujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

 Na gwałt, to co innego trzeba... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Za gwałt to wsadzają.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Zmiany ws. maszyn wysłałem 13.11 ,a wczoraj dostałem odp pozytywna. Jestem już po wypłacie premii. Zmieniałem pojemność mieszalnika i szerokość agregatu uprawowo siewnego i w piśmie napisali że takie zmiany nie wymagają zgody Agencji.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ktoś kupował używane maszyny z MR2014? Nie mówię o ciągniku.

Miałem w planach po nowym roku kupić za premie przyczepę, siewnik zbożowy i agregat talerzowy. Idzie zima więc jest czas, pomyślałem żeby wysłać pismo do ARiMR z zapytaniem odnośnie zakupu używanych maszyn, a odpowiedź dodać jako załącznik do wniosku o zmiany BP. Wiadomo że używanych rzeczy trochę więcej by wyszło niż nowych, a mój park maszynowy jest dość ubogi.

 

Czy ktoś coś takiego przerabiał?

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

Ktoś kupował używane maszyny z MR2014? Nie mówię o ciągniku.

Miałem w planach po nowym roku kupić za premie przyczepę, siewnik zbożowy i agregat talerzowy. Idzie zima więc jest czas, pomyślałem żeby wysłać pismo do ARiMR z zapytaniem odnośnie zakupu używanych maszyn, a następnie jako załącznik dodać je do wniosku o zmiany BP. Wiadomo że używanych rzeczy trochę więcej by wyszło niż nowych, a mój park maszynowy jest dość ubogi.

 

Czy ktoś coś takiego przerabiał?

tak można , przejrzyj wcześniejsze posty udostępniłem kawałek pisma z Agencji na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

No z takim pismem to śmiało można kupować używki, a może masz gdzieś zapisane co tam na skrobałeś do agencji żeby ci odpisali, jak coś to podeślij na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edwin654g    1

a ja mam pytanie takie bo dostałem premie z naboru 2007-2013 kupiłem maszyny te co w biznesplanie tylko tyle że wydałem na nie 68 tys a w biznesplanie na kwote 75 tys mam wpisane teraz bym chciał coś dokupić tylko niewiem czy mam jakies zmiany robić w biznes planie czy wystarczy kupic coś nowego faktura i rozliczone/..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz coś dokupić kolego za 2000 PLN bo trzeba rozliczyć 70 % premii. No i zmiana w biznesplanie też potrzebna. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edwin654g    1

hm dzieki musze ogarnąc temat i sie rozliczyć i gitara


a tak przy okazji cos tam wiadomo o tej restrukturyzacji małych gosp.bo siora ma 1.50ha i tak myslim cos skołowac te 60tyś bym 2 ha ziemi kupił moze jak by szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Nabór 2014 MR w Biznesplanie podałem ze zakupię maszyny ( przyczepe , siewnk , opryskiwacz , rozsiewacz nawozów) za kwotę  80150 zł (brutto).  Byłem w Kielcach w Agrotech i wyliczyli mi za te maszyny muszę zapłacić za kwotę 78500 zł (brutto) . Nie będzie później problemu podczas rozliczania się z faktur ?  Czekam na odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Bo wydasz 70 % premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

23. 09.2015 wniosek złożony o płatność

09.11.2015 zlecenie przelewu

01.12.2015 pieniądze na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekmyx62    11

Czy jeśli zakupie maszyny jeszcze w tym roku, a w biznesplanie mam wpisany 2016 jako rok realizacji inwestycji to w razie kontroli moga się przyczepić??


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

Zrób zmiany w ewidencji do producentów i w biznesplanie

a czy moge przenieśc tez stado do siedziby męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol_365    8

Witam. Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia.

Od końca wakacji jestem ubezpieczony w KRUS. Mój ojciec posiada gospodarstwo , które prawdopodobnie przejmę w następnym roku.

Czy z moim ubezpieczeniem nie będzie problemu przy składaniu wniosku na MR? Kilka miesięcy temu była wzmianka , by być ubezpieczonym w KRUS przez pewien okres czasu przed wzięciem premii, a teraz nie mogę  znaleźć takich informacji. Wszędzie różnie piszą. Proszę o odpowiedzi. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj