kaktus1996

Jaka szerokość kosiarki bijakowej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaktus1996    1

Witam,

Mam pewien problem i skoro do sezonu jeszcze sporo czasu chciałem się doradzić w jednej sprawie, a więc:

Jak myślicie czy ciągnik 95 koni (Case farmall 95a) poradzi sobie w dużej i gęstej a miejscami bardzo gęstej trawie z kosiarką bijakową 2m? Chodzi tutaj głownie o samasz grino 200.

Jaką kosiarkę bijakową i o jakiej szerokości wybralibyście wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

Mam samasz grano 220 i ciągnie to NH td5030 czyli teoretycznie 82konie... i na łąki gdzie jest gęsty szuwar to staram sie jechać jak najpóźniej się da czyli już gdzieś w sierpniu i jak jest sucho a nawet bardzo sucho bo nawet rosa powoduje ze jest ciężko tj da sie kosic ale szkoda paliwa bo zużywa sie pewnie z drugie tyle wiecej no i paski trzeba też dobrze naciągać bo sie ślizgają. u ciebie w tym zestawie oczywiscie bedzie lepiej ale rewelacji tez nie nalezy sie spodziewać, do takich łąk trzeba grubo ponad 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1

Czyli którą szerokosc byś wybrał gdybyś kupował 2 raz? Bo różnica w cenie nie duża, a pytanie zadaje ponieważ kuzyn miał bijakową 2m która chodziła z mf 6260 105 koni i traktor szedł jak dzik, problemy miał a terenach podmokłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

Ja mam 1,8m bodajże i 95km radzi sobie. Czasami jak jest większa taka gęsta trawa to trzeba na wysokich obrotach i idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117
5 godzin temu, kaktus1996 napisał:

Czyli którą szerokosc byś wybrał gdybyś kupował 2 raz? Bo różnica w cenie nie duża, a pytanie zadaje ponieważ kuzyn miał bijakową 2m która chodziła z mf 6260 105 koni i traktor szedł jak dzik, problemy miał a terenach podmokłych.

ja tą kosiarkę mam już pięć sezonów i skoszone niecałe 100ha i z perspektywy czasu nie zmienił bym chyba ani na wiekszą ani na mniejszą. Takich mokrych łąk gdzie jest cieżko mam może 10% wiec niewiele. Decyzje jaką szerokość wybrać musisz podjąć na podstawie tego co i ile planujesz kosić jak duzo i wybujałe łąki to 2m max a jeśli wyższe i ekologiczne to i 2,5m możesz spokojnie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
Dnia 25.01.2021 o 20:21, spwrp napisał:

ja tą kosiarkę mam już pięć sezonów i skoszone niecałe 100ha i z perspektywy czasu nie zmienił bym chyba ani na wiekszą ani na mniejszą. Takich mokrych łąk gdzie jest cieżko mam może 10% wiec niewiele. Decyzje jaką szerokość wybrać musisz podjąć na podstawie tego co i ile planujesz kosić jak duzo i wybujałe łąki to 2m max a jeśli wyższe i ekologiczne to i 2,5m możesz spokojnie brać.

Ok, a co do wymiany młotków/noży bijakowych czy by je wymienić trzeba podnieść na podnośniku i wymieniać- jest to niezbyt wygodne, myślałem też żeby ją obrócić i wtedy wymienić. Jak robisz bądź zrobił być to ty? Wiem że w młotki starczają na dużo czasu ale z nożami już tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

na max podniesiona kosiarka, wygodny koć i wymieniamy... ani bezpieczne ani wygodne to nie jest ale chyba najszybsze, ta kosiarka waży chyba coś ponad 600kg wiec nad bardziej komfortową wymianą trzeba by było popracować😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
Dnia 15.03.2021 o 14:52, spwrp napisał:

na max podniesiona kosiarka, wygodny koć i wymieniamy... ani bezpieczne ani wygodne to nie jest ale chyba najszybsze, ta kosiarka waży chyba coś ponad 600kg wiec nad bardziej komfortową wymianą trzeba by było popracować😉

A w twoim przypadku na ile ha bądz mth starczały młotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

po pięciu latach i niecałych 100ha młotki jeszcze są oryginalne jednego tylko zmasakrowałem (nie wiem kiedy i na czym) i  wymienione a pozostałe jeszcze co najmniej drugie tyle bedą pracować bo nie widać wielkiego zużycia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
Dnia 16.04.2021 o 21:58, spwrp napisał:

po pięciu latach i niecałych 100ha młotki jeszcze są oryginalne jednego tylko zmasakrowałem (nie wiem kiedy i na czym) i  wymienione a pozostałe jeszcze co najmniej drugie tyle bedą pracować bo nie widać wielkiego zużycia 

Ok, a w twoim przypadku jak waha się spalanie na 1ha,1 godz. bądź 1 mth? Na terenach normalnych i podmokłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

oj dokładnie to nie powiem bo nigdy tego nie mierzyłem, ale... jesli normalnie jeżdżę na pierwszym zakresie trzeci, czwarty bieg  td 5030 a na mokradłach na pierwszym czy drugim i 2200 obroty i ma cięzko to tak na oko wychodzi mi że spale conajmniej drugie tyle paliwa. Przy suchym roku to nawet fajnie sie kosi a przy mokrym jest ból głowy jak mysle o koszeniu bijakówką😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
Dnia 7.06.2021 o 08:50, spwrp napisał:

oj dokładnie to nie powiem bo nigdy tego nie mierzyłem, ale... jesli normalnie jeżdżę na pierwszym zakresie trzeci, czwarty bieg  td 5030 a na mokradłach na pierwszym czy drugim i 2200 obroty i ma cięzko to tak na oko wychodzi mi że spale conajmniej drugie tyle paliwa. Przy suchym roku to nawet fajnie sie kosi a przy mokrym jest ból głowy jak mysle o koszeniu bijakówką😉

Taka aktualizacja, zdecydowałem się wreszcie na grino 220 i przy ciągniku 95km pali mi 18l na 1mth na gęstej trawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

ja mam 13koni teoretycznie mniej a pali pewnie podobnie, ale tak  z perspektywy czasu wydaje mi się że jak kosiłem w sierpniu trawa już przyschnięta trochę ciągnikowi jest lżej niż teraz kosić. Jeśli koszę w czerwcu to rotacyjną z nadzieją ze przerośnie i w przypadku kontroli agencja sie nie połapie ze nie zbierane było😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj