Roman2001

Fendt 310 -Brak półbiegów (błąd 5.1.01)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roman2001    0

Dzień dobry mam problem z moim fendem 310

Fendt jest wkabinie nowego typu .problem polega mianowidcie na tym że znikneły mi półbiegi z wyświetlacz i nie można ich przełanczać.stało sie to w trakcie orki.wyszedłem na moment z traktora aby przestawić płóg a jak zaczełem dalszą orke maszyna wrzuciła najwyższy półbieg i sie zaczeło.komputer po odpaleniu pokazuje błąd 5.1.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman2001    0

Wiązka napewno jest dobra ponieważ wymieniałem całą.jak sprawdzić ten przełącznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Witam Trzeba sprawdzić napięcia na przełączniku miernikiem zgodnie z serwisów ką najlepiej zrobić sobie redukcje  z nowych złączy samochodowych i do tego zwykła kostka elektryczna żeby mierzyć napięcia bez rozłączania obwodu co jest ważne. Na złączu są opisane numery pinów.  Można też się  wkłuć igłom lub szpilką w kabel. Pierwsze  sprawdzić zasilanie po zapłonie pin 1 i pin 3 powiano być 8,5v  jeśli jest to przełączając sprawdzać napięcia według tabeli uruchomić ciągnik powtórzyć pomiary.

 

Schowek01.jpg

Screenshot_2021-02-03 ZŁĄCZE HERMETYCZNE SUPERSEAL KOSTKA WTYK 3 PIN.png

Kody błędów Fendt farmer 307-312

 

 

Fendt Farmer 307 308 309 310 311 312 kody błędów.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman2001    0

Dziękuje za pomoc napewno to posprawdzam i dam znać.ale mam jeszcze jeden problem dotyczący mojego fenda natomiast bardzo często wyskakuje mi błąd 6.1.05 i z tego co sprawdzałem jest to uszkodzenie czujnika obrotów tylnego wom ale czujnik wymieniłem na nowy i dalej sie to dzieje.wyskakuje i znika także 5.1.91 i sporadycznie 5.1.92.wiem że są to błendy od czujników magnetycznych .i nie działo sie to tylko zaczeło jak pewnego razu ślizgneło mi sie sprzęgło i od tego czasu cały czas.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman2001    0

Znalazłem problem.przepalony był mikro bezpiecznik na tej małej niebieskiej płytce po prawej stronie.powstaje tylko pytanie dla czego sie przepalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Być może chilowe zawilgocenie złączy spowodowało zwarcie lub wiązka jest gdzieś uszkodzona podmień bezpiecznik i obserwuj co się będzie działo

błąd 6.1.05 faktycznie od  czujnika WOM ale reszta błędów 5.1.91 i 5.1.92  od czujników halla a nie magnetyczne błędy pojawiają gdy gdzieś nie łączy wiązka lub wilgoć lub gdy czujniki kończą żywot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman2001    0

Czujnik wom jest nowy.i reszta też wyglądają na to że są w dobrym stanie.a bezpiecznika nie da sie podmienić (chyba że jakiś dobry elektryk)są wlutowane w płytke i zalane plastikiem.najprostszym rozwiązaniem jest wlutowanie cieniutkiego druta.albo ominięcie całej płytki i zrobienie osobnej listwy z bezpiecznikami.zastanawia mnie tylko czemu błędy 5.1.91 i 6.1.05 zaczeły sie pojawiać od czasu kiedy poślizneło mi sie sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvelektronik    24

Witam Drutować to można w trzydziestce!  Każdy elektronik to zrobi bezpieczni z tego co pamiętam bezpiecznik SMD wymiary 3,2mm x 2,2mm 1 A zwłoczny.

plytka-mikrobezpiecznikow-fendt-h312900040084.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3153    0

witam mam kolejny problem wyskakiwał mi błąd 5.1.9.0 , czyli czujnik obrotów silnika. czujnik nowy wyskakuje 9990 , podmieniam czujnik od wom jest 0 i nic więcej , nie pokazuje wogole obrotów silnika, wiązka sprawdzona pod kątem zwarć , wszystkie piny od kostki czujnika są ok przejścia są aż do kabiny , z kabiny też do modułów są , ktoś wie jakie powinny być tam napięcia na zasilaniu, i sygnale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3153    0

witam a może mi ktoś zrobić zdjęcie wtyczki jak idą kolory kabli w tej wtyczce do czujnika obrotów ? bo coś mi nie pasuje jak robię pomiar 2z3 to wtedy mam 5.1v a chyba powinien być pin 1-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3153    0

15pin mam 7v a na 16pin 1.5v


a na sterowniku 1boxie pin 12 mam 5.20v na zapłonie, a żółta płytka 10bezpiecznik napięcie 1.47v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3153    0

a może jest ktoś z okolic Konin wielkopolskie, lub może dojechać odpłatnie i zdiagnozować problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj