adamn999

Ogrodzenie przeciw ASF ( dofinansowanie)

Polecane posty

adamn999    271
Witam obecnie trwa nabór na ogrodzenie chlewni oraz stawianie wiaty na słomę. czy są to osoby które korzystały z tego dofinansowania wcześniej i mogą powiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy braniu dofinansowania na ogrodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XRol    1

Do ogrodzenia musisz narysować mapkę z budynkami w których trzymasz trzodę wszystko opisać gdzie i jak oraz długości ogrodzenia bram i furtek oraz rysunek poprzeczny ogrodzenia żeby było widać jak zabezpiecza przed podkopaniem do tego kosztorys ale to musisz się dowiedzieć bo teraz wypisali jakieś stawki za metr ogrodzenia wcześniej tego nie było i takie pisemko o wyborze wykonawcy pozwolenia nie trzeba na koniec pisemko -odbiór robót budowlanych i faktury a co do hali to musi być na fundamencie potrzebne jest ogrodzenie gra nie warta świeczki tym bardziej że to tylko słoma stówkę trzeba wyłożyć ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XRol    1

Lepiej brać dobrą myjkę karchera bo na pewno dadzą a wykorzystasz do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XRol    1

I trzeba zwrócić szczególną uwagę na metry ogrodzenia bo jak będzie więcej albo mniej to stale poprawki i kontrola murowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17
Dnia 23.01.2021 o 20:07, Maciej2012 napisał:

Pod uwagę trzeba brać to ze 5 lat trzeba trzymać trzodę bez względu na ceny 

a jest to gdzies napisane że trzeba trzode hodować przez 5 lat ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Z tego co ja sie dowiedzialwm to jest ryczalt 200 zl za metr bierzacy ogrodzenia i uja ich obchodzi wycena. Zrobisz za 50 zl to Twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid34435    3

witam mam pytanie odnośnie tego dofinansowania a dokładnie chciałabym się dowiedzieć o postawienie tej wiaty na słomę. czy ktoś już stawiał taką wiate i na jakich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

te wiaty to nowość w tym naborze, chciałem wstawiać ale jak przeliczyłem kubaturę to wychodzi że na 500 sztuk wszystko na ściółce mógłbym postawić 300 m3 czyli magazyn o wymiarach 10x7x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid34435    3
adamn999 napisał:

te wiaty to nowość w tym naborze, chciałem wstawiać ale jak przeliczyłem kubaturę to wychodzi że na 500 sztuk wszystko na ściółce mógłbym postawić 300 m3 czyli magazyn o wymiarach 10x7x4

to wiata przy mojej ilość tucznika odpada a jak sprawa wygląda z ogrodzeniem jest jakiś limit długości i czy mogę odgrodzić dalej od gospodarstwa słomę i czy musi być podmurowane pod siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

podmurówka musi być pod całym ogrodzeniem, A oglądasz teren związany z obsługą trzody w tym magazynie pasz oraz słomę


wiadomo jak masz na jednej działce gospodarstwo a stóg 1 km dalej i jest to ta sama działka to raczej odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj