Adapra

Zetor 7245 bo załączeniu przedniego napędu strasznie hamuje

Polecane posty

Adapra    0

Witam. Mam taki problem z zetorem 7245 gdyż po włączeniu przedniego napędu ciągnik strasznie hamuje czuję opór przy jeździe na wyłączonym nie ma żadnego problemu opony jakie są założone przód 11.2-24 tył 16.9-30 przód zmieniałem na 12.4-24 nie było różnicy jest możliwość że opony 16.9-30 nie zgrywają się ani z tymi oponami ani z drugimi czy też problem może występować w jakimś trybie lub samym przednim napędzie dodam że mam zetora 7745 opony przód 12.4-24 a tył 16.9-34 i nie ma żadnego problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

opony nie maja wplywu-sam ma takie. trudno powiedziec co sie dzieje, jesli nic nie trzeszczy czy piszczy to sie nie przejmuj- zreszta z napedem wlaczonym to wiecej niz 3 nie powinno sie jezdzic..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adapra    0
Dnia 21.01.2021 o 08:54, jacus napisał:

opony nie maja wplywu-sam ma takie. trudno powiedziec co sie dzieje, jesli nic nie trzeszczy czy piszczy to sie nie przejmuj- zreszta z napedem wlaczonym to wiecej niz 3 nie powinno sie jezdzic..

Tak ale to na 3 2 biegu też mocno hamuję aż ziemię rwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Mam takie same opony, tzn przód 11.2-24 tył 16.9-30, nic nie hamuje, nowe opony i tylko lekko naderwana darń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

to stalo sie samo czy cos naprawiales, zakladales nowe opony czy co ??

przydaloby sie odkrecic wal napedowy i na podnosniku sprawdzic czy kola chodza swobodnie. potem porownac z zachowaniem z przykreconym walem


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12338
Dnia 21.01.2021 o 08:54, jacus napisał:

opony nie maja wplywu-sam ma takie. trudno powiedziec co sie dzieje, jesli nic nie trzeszczy czy piszczy to sie nie przejmuj- zreszta z napedem wlaczonym to wiecej niz 3 nie powinno sie jezdzic..

Jakie 3? Z przodem do 12km/h spoko można jeździć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adapra    0
Dnia 22.01.2021 o 17:09, jacus napisał:

to stalo sie samo czy cos naprawiales, zakladales nowe opony czy co ??

przydaloby sie odkrecic wal napedowy i na podnosniku sprawdzic czy kola chodza swobodnie. potem porownac z zachowaniem z przykreconym walem

Kupiłem już go tak takiego z 10 lat temu  tylko że ten napęd bardziej hamuję niż pomaga

Dnia 22.01.2021 o 13:01, raven18 napisał:

Mam takie same opony, tzn przód 11.2-24 tył 16.9-30, nic nie hamuje, nowe opony i tylko lekko naderwana darń

Czyli przyczynę by trzebabylo szukać gdzie indziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adapra    0
Dnia 22.01.2021 o 17:09, jacus napisał:

to stalo sie samo czy cos naprawiales, zakladales nowe opony czy co ??

przydaloby sie odkrecic wal napedowy i na podnosniku sprawdzic czy kola chodza swobodnie. potem porownac z zachowaniem z przykreconym walem

Miałem podniesione przy zmianie kół jak zmieniałem na próbę jak kręciłem to przyblokowywalo jakby trzebalo użyć trochę siły wtedy przeskoczyło i szło trochę dalej i znów tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

czyli blokada mechanizmu roznicowego nawala 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adapra    0
17 godzin temu, jacus napisał:

czyli blokada mechanizmu roznicowego nawala 

W jakim miejscu to się znajduje dużo roboty żeby to zrobić i na co patrzeć?

1 minutę temu, Adapra napisał:

W jakim miejscu to się znajduje dużo roboty żeby to zrobić i na co patrzeć?

Trzeba cały przedni most rozbierać czy jakaś od strony wału się dojdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

niestety nigdy tego nie robilem-lub na szczescie 😜, mam instrukcje napraw to zobacze jak to wyglada ksiazkowo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adapra    0
2 godziny temu, jacus napisał:

niestety nigdy tego nie robilem-lub na szczescie 😜, mam instrukcje napraw to zobacze jak to wyglada ksiazkowo.

Super by było a skąd masz pewność że to jest to jak tego jeszcze nie robiłeś nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

ucze sie na bledach innych- pewnosci nie mam wiec poczekam az ty to rozbierzesz i sprawdzisz-w koncu to twoj problem a nie moj, ja tylko doradzam. do tego na odleglosc..

zreszta jesli jezdzisz juz 10 lat i nic z tym nie zrobiles to jezdzij dalej az go sprzedaz. bo w sumie to naped jest potrzebny ale nie niezbedny, przy orce czy uprawie sie przyda ale w innych wypadkach jest zbedny, ewentualnie na bloto czy snieg lae pare metrow mozna spokojnie na zwolnionych obrotach przejechac.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

Zetory te wystepowaly w 2 wersjach 25km/h i 30 km/h. SPrawdz czy nie wlozyl CI czasami czesci od 25 do 30 albo na odwrot.

ZMiany byly na tylnych zwolnicach a w przednim moscie na kole atakujacym. Policz tam zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez torq1906
      Witam, posiadam Zetora 7211 i zastanawiam się nad dołożeniem mu przedniego napędu, to że się da to zrobić za mniejsze czy większe pieniądze to jasne tylko nurtuje mnie kwestie formalno-prawne a mianowicie jak to zrobić w taki sposób, żeby wszystko było zgodnie z literą prawa, żeby bez stresu można było się przemieszczać po drogach publicznych?
      Na chłopski rozum wydaje mi się, że żeby dało się tak zrobić to trzeba zastosować most i części z modelu 7245, czy mam rację?
      Czy może przejdzie też na częściach od innych ciągników czy np. samochodów jak Robur czy inne wynalazki?
      Czy ktoś się orientuje ile taka przyjemność mogłaby kosztować robiona przez fachowca, z całą papierologią itp.? 
      Zaznaczam, że sprzedaż tego i kupno 7245 nie wchodzi w grę bo szansa, że znajdę go w takim stanie jak ten który posiadam jest jak trafienie w totka. 
       
    • Przez Mateusz_105
      Dorabiał ktoś przedni napęd do Zetora 7211 jak to cenowo i gdzie można dostać orginalny napęd do Zetora, tylko dlatego chcę dorobić bo mam sprawdzony sprzęt a jak sprzedam tego i kupię coś z przodem to nie wiadomo co kupię.
    • Przez materrol
      Cześć,
      Planuje założyć przedni napęd do zetora 7211, jednakże zastanawiam się jaki. 
      1opcja:
      oryginalny używany napęd z zetora 7245
      2 opcja:
      cały napęd robiony przez z mostu ZiŁ, Robur itp. po generalnym remoncie.
      Która opcja byłaby lepsza? I jeszcze jedno, jak dobrać przystawkę i rozmiar przednich kół? Czy ktoś posiada przelicznik? Z tego co wiem to były montowane bodajże 4 rodzaje skrzyń. Posiada ktoś taki katalog gdzie to jest wszystko rozpisane?
      Dzięki za każdą radę!
       
    • Przez Staszek0509
      Witam. Szukam wałka atakującego wraz z kołem do przedniego napędu . Nr. na kole 4472 353 357 ZP 13:36. Nr katalogowy AL55434. Jeśli ktoś miałby taki używany proszę o kontakt. 
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      Mam taki problem z zetorem 7221, przy skręcie w lewo do oporu przy samym końcu zaczyna przeskakiwać i targać kołami przednimi ( w drugą stronę jest wszystko OK) co to może być proszę o jakąś podpowiedz. Dodam ze mam serwomechanizm.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj