Unexpected

Czy trzeba zarejestrować wóz asenizacyjny?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
3 godziny temu, bergman31 napisał:

@deSilva jeszcze nie widzisz? Zacytowałem najważniejszy fragment.

No teraz widzę, ale pytam po co jak przymusu nie ma, chyba że ktoś lubi robić przeglądy i płacić OC. I weź to później sprzedaj, bo ja bym takiego czegoś nigdy nie odkupił.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

"Stanowisko Policyjnego Centrum Informacyjnego.(Klasyfikacja jest dokumentem źródłowym do ustalenia rodzaju i przeznaczenia pojazdu w przypadku, gdy nie jest to możliwe na podstawie przedstawionych do rejestracji pojazdu dokumentów lub gdy zastosowano w nich inną klasyfikację lub inne nazewnictwo[4]. Klasyfikację tą stanowi załącznik numer 4 tegoż rozporządzenia. W tabeli numer 1 ustawodawca wyraźnie określa rodzaje i podrodzaje pojazdów. Jak w piśmie jest stwierdzone jest to rodzaj pojazdu – przyczepa. Według klasyfikacji może to być przyczepa ciężarowa, rolnicza bądź specjalna. W dalszej kolejności przy rodzaju przyczepy ciężarowej jak i rolniczej występuje podgrupa – pojemnik[5], gdzie przy przeznaczeniu pojazdu ze względu na specjalizację, z wyjątkiem pojazdów specjalnych ów pojemnik występuje z przeznaczeniem asenizacyjnym. Ustawodawca wskazuje wyraźnie określenie, „z wyjątkiem pojazdów specjalnych” tak więc przyczepy asenizacyjnej nie można zaliczyć do grupy pojazdów specjalnych gdyż przeznaczenie tej grupy pojazdów określa wyraźnie tabela numer 3 rozporządzenia a co za tym idzie nie można jej również nazwać przyczepą specjalną. Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, że przyczepa asenizacyjna w rozumieniu ustawy „Prawo o ruchu drogowym” jest przyczepą i podlega obowiązkowi rejestracji."

 

I wszystko jasne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
9 godzin temu, ogarek napisał:

Dziwna ta homologacja i tyle.. 

To nie jest homologacja, tylko wyciąg podstawowych danych z homologacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
17 godzin temu, deSilva napisał:

Przyczepa ma swoje OC, to czemu mają brać z traktora? W przedsiębiorstwie komunalnym przynajmniej starego gruchota nie mają zarejestrowanego.

Bo posiada zbyt małe zabezpieczenie  , tak samo jest  z naczepą ciężarową  w razie draki OC idzie  z Ciągnika siodłowego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wożę 30 lat gnojowice bo mam pole 8 km oddalone i nikt nigdy się nie czepiał i nie kazał rejestrować... nigdzie nie widziałem rejestrowanego beczkowozu przez tyle lat... To jest sprzęt rolniczy który nie ma obowiązku rejestracji i tak podchodzi policja do tego.... Ale widomo upierdliwy i dociekliwy znajdzie problem jak zechce bo producent wyrywa się przed szereg  że to przyczepa... bo przy dofinansowaniach jest to ponoć wymagane żeby rejestrować  i producentowi zależy żeby to sprzedać jak najwięcej i tworzą takie cyrki i tyle... 

 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Przypadkowej kontroli się nie obawiam,  tylko wypadku lub stłuczki, zwłaszcza że widzę jak jadę jakie manewry nie którzy robią jeszcze w terenie mocno zabudowanym na tej krajowej drodze, wyprzedzają mnie na styk na podwójnej przed samymi pasami,wysepką, wcinają się jak się da na centymetry na styk kilku na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    628

Przepisy są nieżyciowe. Według świadectwa homologacyjnego i przepisów dotyczących warunków technicznych jest to przyczepą ciężarowa rolnicza, podrodzaj zbiornik, przeznaczenie asenizacyjna. Natomiast według definicji wozu asenizacyjnego, jest to maszyna rolnicza.  Wiadomo, że w Polsce gdy jedno ministerstwo uchwala przepisy, to nie konsultuje ich z innymi ministerstwami i potem wychodzą taki niejasności, a wręcz głupie przepisy, które ni jak mają się do rzeczywistości.

 

Jestem ciekawy, czy po zamontowaniu na wozie asenizacyjnym  ramy do rozlewania gnojowicy lub agregatu do aplikacji doglebowej,  to taki wóz asenizacyjny niespełniałby definicji przyczepy specjalnej rolniczej, ponieważ ma zamontowane specjalne urządzenie. 

 

@Unexpected masz na tym wozie asenizacyjnym jakiś agregat do aplikacji doglebowej lub ramę z wężami do rozlewania nawozów płynnych?

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Wg zdjęć co autor wrzucił to jest przyczepa ciężarowa, a nie ciężarowa rolnicza. Nawet na tabliczce ma napisane przyczepa asenizacyjna. Więc wg WK i policji będzie podlegała rejestracji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56
Dnia 21.01.2021 o 12:21, Unexpected napisał:

Przypadkowej kontroli się nie obawiam,  tylko wypadku lub stłuczki, zwłaszcza że widzę jak jadę jakie manewry nie którzy robią jeszcze w terenie mocno zabudowanym na tej krajowej drodze, wyprzedzają mnie na styk na podwójnej przed samymi pasami,wysepką, wcinają się jak się da na centymetry na styk kilku na raz.

Opłać OC i nie rejestruj ,nie komplikuj sobie życia,masz OC i w razie stłuczki z Twojej winy masz zabezpieczenie że nie będziesz musiał ze swojej kieszeni kasy wykładać za spowodowaną szkodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Jak ubezpieczalem ciągnik, który od x czasu nie ma przeglądu, to babka powiedziała, że w razie kolizji i tak ubezpieczyciel się wykpi i nie wypłaci kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Tutaj i tak ew szkody pokrywane są z OC pojazdu ciągnącego. 

To czy w przypadku kolizji pojazdu bez OBT ubezpieczyciel się wykpi jest zapisane w OWU

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 20.01.2021 o 15:09, deSilva napisał:

Przyczepa ma swoje OC, to czemu mają brać z traktora? W przedsiębiorstwie komunalnym przynajmniej starego gruchota nie mają zarejestrowanego.

Tak wynika z przepisów, oc przyczepy działa tylko kiedy przyczepa nie jest zaczepiona do traktora i spowoduje szkodę.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj