damian946

Vitasem ADD czy vitasem AD

Polecane posty

damian946    0

Stoję przed wyborem agregatu uprawowo siewnego, i jednym z głównych problemów jakie mam to czy kupić wersję AD (pojedynczy talerz) czy ADD (podwójny takerz większe kółko i inny system mocowania) chodzi oczywiście o markę pottinger. Będzie to pracowało z ciągnikiem New Holland T6.165. Miał ktoś może okazję porównać te dwa siewniki ? i czy warto dopłacić do podwójnego talerza. Każda opinia na temat tych maszyn będzie mile widziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

dopłacić na pewno warto, tylko zwróć tez uwagę na wagę obu wersji siewnika, siewnik z redlicą ADD jest sporo cięższy, a i ta wersja redlicy sprawia wrażenie dłuższej, wiec waga będzie dalej od ciągnika, widziałem te siewniki jak sam planowałem zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Ku woli ścisłości. Występuje wersja ADD z podwójną redlicą talerzową w systemie offset z kołkiem kopiującym w standardzie. Możliwość docisku do 50 kg. Jeśli masz ciężkie ziemie, siew bezorkowy, duża ilość resztek to warto. Dodatkowy plus to centralnie ustawiana głębokość dwiema śrubami i jedną docisk. Wada to większa waga. Druga wersja A występuje w redlicy stopkowej (najlżejsza i w siewie po orce wystarczająca) oraz redlicy pojedynczej talerzowej. W obu tych redlicach jako opcje można a wersji talerzowej uważam że trzeba wziąć kółka kopiujące. Tu maksymalny nacisk do 25 kg. Przestawienie głębokości poprzez sworzeń z zawleczką na każdej redlicy. Docisk śrubą centralnie. Jest lżejszy od ADD.
 

Ciężkie warunki i wygodniejsze ustawienie, oraz masywniejsza mocniejsza redlica wersja ADD 
W przypadku normalnych warunków wersja A wystarczy. 
jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Ja mam akurat wersje ADD z Terradisciem 3001 Multiline 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj