akooo

Kupno działki budwlanej.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akooo    386

Jak wyżej,może ktoś kupował,na co zwrócić  uwagę na co uważać. Mam okazję kupić fajną działkę z drogą której byłbym współwłaścicielem (drogi) z prądem na działce a w drodze leci wodociąg. Jak sprawdzić skutecznie księgi wieczyste żeby mnie nikt w bambuko nie zrobił.

tomad    4

1. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub studium - co można budować

2. księga wieczysta dział III - czy istnieją jakieś roszczenia, obciążenia, ograniczenia, czy na działce są urządzenia przesyłowe rękojmia księgi wieczystej nie jest udzielana na służebność przesyłu

3. kto jest właścicielem wodociągu i jakie są warunki przyłączenia, może okazać się że i tak będziesz musiał ciągnąć swój wodociąg (ile powstało już dookoła domów?)

4. czy droga jest utwardzona

5. czy działkę trzeba odralniać

akooo    386
2 godziny temu, tomad napisał:

przyłączenia

Działka jest budowlana,a czy jej faktyczny stan też sprawdzam w KW? A żeby sprawdzić czy mi za rok autostrada na działce nie wyrośnie to na stronie gminy trzeba sprawdzać?

Wiadomość z agroFakt.pl

tomad    4
43 minuty temu, akooo napisał:

Działka jest budowlana

na jakiej podstawie tak twierdzisz?

43 minuty temu, akooo napisał:

a czy jej faktyczny stan też sprawdzam w KW?

w KW sprawdzasz stan prawny - właściciel, roszczenia, hipoteka, parametry techniczne tj. wielkość, rodzaj użytku, itp. w ewidencji gruntów i budynków w powiecie

45 minut temu, akooo napisał:

A żeby sprawdzić czy mi za rok autostrada na działce nie wyrośnie to na stronie gminy trzeba sprawdzać?

miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego / studium (tak te dane prowadzi gmina)

akooo    386

no a gdzie sprawdzić czy budowlana czy nie?

jarecki    2068
Napisano (edytowany)

idz do gminy do wydziału geodezji i oni Tobie odpowiedza najlepiej i za darmo , na co zwrócić uwage to zależy czy masz zamiar pobudować tam dom czy jako lokata kapitału jak lokata kapitału to czy na sasiednich działkach powstanie zwarta zabudowa , czy teren nie podmokły droga wewnetrzna , taką droge wewnetrzną nieraz lepiej oddać gminie i niech gmina dba ,czy na działce nie ma zadnej infrastrukury jak linia swiatłowodowa a ksiegi odpłatnie mozesz sprawdzić albo u notariusza w trakcie podpisywania aktu czy działka nie ma innych obciążęń ,              tu otwarcie ksiegi 40 zł .zł https://geoportal360.pl/map/#l:52.14156,21.34099,14;p:MTQxNzA4XzIuMDAyNy4xMTMvMTM=

Edytowano przez jarecki

jan34533    25

albo u notariusza w trakcie podpisywania aktu czy działka nie ma innych obciążęń ,--------------- nieprawda

notariusz to dba o swój interes abyś kupił a on zarobił

w akcie było że działka wolna od obciążeń a była od cholery zadłużona od wielu lat

Bronek43    0
Dnia 20.01.2021 o 16:28, wojtal24 napisał:

tylko trzeba znac nr ksiegi wieczystej

Jeśli nie znasz numeru wpisz w Google " Księgi Wieczyste Anonimowo" jest kilka wyszukiwarek przejrzysz w nich dowolną KW po samym adresie, albo numerze geodezyjnym. Koszt około 40zł

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez WojtekBuawski
      Witam Czy ktoś pisał do ochrony środowiska lub wód polskich o odszkodowanie za zalane łąki przez bobry? jak to wygląda?
    • Przez armo0802
      Witam. Chciałbym założyć jakiś sklep albo coś podobnego na wsi, ogólnie jest wioska Ale blisko jest główna trasa, pobliskie wsie są nawet dobrze zaludnione. Mam jeden duży budynek w którym jest chłodnia oraz  hala na której są półki,  piec i toaleta też jest  oraz dwa pomieszczenia puste. Sklep z częściami odpada ponieważ są już dwa w okolicy. Macie jakieś pomysły?  Może nie sklep A coś innego  obok budynku mam 2Ha ziemi 
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj