Bumber19

MF 7716S JOHNY 6175M

Polecane posty

Bumber19    2
witam zastanawiam się nad zakupem ciągnika 6 cylindrowego i myślę nad tymi dwoma ciągnikami i pytanie który będzie lepszy jak z awariami jakieś wady zalety czy są problemy z adblue. Można podawać inne ciągniki wezmę je pod uwagę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53

Miałem okazję popracować 7715S kopniętym na 180km nominalnej. Ciągnik bardzo przyjemny w obsłudze, oświetlenie 360 stopni  w nocy super sprawa. Jest on na przekładni Dyna-VT to też poezja z samej jazdy ;) Od nowości ma zrobione ponad 400 mth i na razie nic mu się nie dzieje. Widoczność w kabinie jest bardzo duża, maska jest fajnie wyprofilowana i i na prawdę dużo widać, kabina jest bardzo duża. Johny też ma dobre opinie i w okolicy jest ich kilka jednakże nie pracowałem M'ką. Jak coś to pytaj odnośnie Fergusona ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53

W orce na glinie te 15-18l/ha spali niema co się oszukiwać. Spalić spali ale robotę zrobi. Ad blue nie mam pojęcia w jakiej proporcji schodzi względem paliwa ale nie non stop trzeba o nim myśleć. Kupisz je praktycznie wszędzie gdzie nie zajrzysz i mówię przeliczając na spalone litry paliwa to ad blue to jest tak jak rozcieńczasz sok z wodą. Soku lejesz małą ilość, wody więcej znacznie. Myślę że niema się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bumber19    2

a głośno w kabinie? wyje skrzynia? dobry dostęp do filtrów i wlewu oleju? biegi dobrze pasują pod orkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    53

W kabinie jest bardzo cichutko, Słychać jak mucha po szybie chodzi wewnątrz:D Skrzynia nie wyje tylko wydaje jakieś tam swoje dźwięki ale jest to przyjemne. Z filtrami nie wiem jak jest. Ten akurat ma skrzynię bezstopniową do 53km/ha. Masz w niej 2 zakresy polowy i szosowy czyli żółw zając. Na żółwiu masz zakres prędkości od 0 do 25km/h i pracujesz nim tylko w polu a na zającu masz od 0 do vmax czyli 53km/h i jest to zakres typowo drogowy służący do przejazdów. Możesz jeździć na pedale gazu czyli tyle ile go wciśniesz tyle jedziesz ale to chyba można nim tylko się przemieszczać a nie pracować w polu. No a drugi tryb masz przyśpieszanie w joysticku i dajesz mu obroty osobno gazem i joystickiem przyśpieszasz i zwalniasz i u stawiasz ile km/h chcesz jechać. Masz też przyciski C1/C2 i one odpowiadają za ustawienie prędkości czyli np na C2 ustawiasz sobie 9km/h przykładowo do orki. Dajesz gaz nogą albo ręczny albo przyciskiem pamięci obrotów i klikasz C2 i załącza ci się tempomat i niezależnie na jakich obrotach będziesz pracował on będzie jechał 9km/h. Wiadomo jak będzie miał ciężko to na niskich obrotach tyle nie dobije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bumber19    2

bo ja miałem na testach 5 lat temu claasa i on nie radził sobie z przerzucaniem biegów (oczywiście automat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    126

kolega piszę o skrzyni dyna-vt (skrzynia vario z fenta trochę zmodyfikowana) nie ma co jej porównywać do powershifta, tu nie masz przerzucania biegów bo ich nie ma, są tylko dwa zakresy jazdy, których w czasie pracy się nie zmienia, tylko jak masz pracować w polu albo jeździsz po podwórku to wybierasz zakres I, jedziesz na pole po asfalcie to wybierasz II, a po dojechaniu na miejsce zmieniasz na I, w skrzyni dyna-VT trzymając 2000 obrotów silnika możesz jechać 0,03 km/h i 25km/h na pierwszym zakresie, w powershifcie do takiego przedziału prędkości by odpowiadały ze trzy zakresy a na każdym z 5 lub 6 połbiegów, 

napisz jaka skrzynia cię interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj