mlody5674

Fendt Vario 716 - Czy warto kupić na 60ha ?

Polecane posty

aprochota    327

jak cię stać to napewno warto. chociaż żeby dobrą używkę kupić to cza mieć szczęście inaczej skarbonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody5674    2

Ale znaleźć dobry ciągnik używany to chyba w każdej marca jest ten sam problem, nikt się nie sprzedaje dobrego ciągnik używanego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
3 godziny temu, mlody5674 napisał:

Ale znaleźć dobry ciągnik używany to chyba w każdej marca jest ten sam problem, nikt się nie sprzedaje dobrego ciągnik używanego 

bujdy gadasz. Ja osobiscie sprzedaję  dopiero gdy ciagnik jest perfekt, srednio zmieniam co 3 lata.  Czesto jest jest tak ze okazuje sie za slaby lub za duzy i tez idzie u kogos na sprzeda ie lub po prostu ma faze na cos in ego jak np. ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Większość  rolników w mojej okolicy którzy kupują używane ciągniki na taką powierzchnię wybiera minimum te 160 KM . I często jest to jedyny ciągnik do pracy w polu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
14 godzin temu, mlody5674 napisał:

Ale znaleźć dobry ciągnik używany to chyba w każdej marca jest ten sam problem, nikt się nie sprzedaje dobrego ciągnik używanego 

Idzie znaleść,  ale u handlarza lub mechanika co remontuję i daję jakąś gwarancję,  Sam teraz szukam 280-300 fendta na Manie  z TMS ale mocno się  zastanawiam czy nie dołożyć 100 i brać na Deutz 

 Inaczej już na Fendta nie patrzę takich handlarzy przy drogowych omijam. Mam dwóch takich mechanik-handlarz i ich na razie sie trzymam. A to co oglądałem do 200 netto  to lepiej nie wspominać. 

Parę dni temu na YT Niezależny Serwisant puścił parę filmików z oględzin Fendta 930 radzę Ci obejrzeć z dwa razy je bo wszystko sie potwierdza. Nie daj żebyś kupił na wygląd bez sprawdzenia  przez mechanika.

Przebieg 16 tyś to norma w takich 10-13 letnich żeby 30 nie było, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czy aby nie lepiej kupic 612Lsa 145 KM lub nawet 615LSA 185 KM sa dosyc tanie i prawie bezawaryjne traktory a nawet z przebiegiem ponad 20 tys są w dobrej kondycji Może mniej wygody ale mniejsze ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    956

Jakie mniejsze ryzyko? Vario taniej zrobisz niż w turbomatiku skrzynie. Jedyne czego się obawiać to instalacji w nowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie w serii 600 sporadycznie i bardzo rzadko ulegają awarii /całe mechaniczne/co innego serie 500  chodz też uchodza za trwałe dalej serie 800 i nastepnie serie Vario

Edytowano przez AndrzejLewoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, tomek73 napisał:

Idzie znaleść,  ale u handlarza lub mechanika co remontuję i daję jakąś gwarancję,  Sam teraz szukam 280-300 fendta na Manie  z TMS ale mocno się  zastanawiam czy nie dołożyć 100 i brać na Deutz 

 Inaczej już na Fendta nie patrzę takich handlarzy przy drogowych omijam. Mam dwóch takich mechanik-handlarz i ich na razie sie trzymam. A to co oglądałem do 200 netto  to lepiej nie wspominać. 

Parę dni temu na YT Niezależny Serwisant puścił parę filmików z oględzin Fendta 930 radzę Ci obejrzeć z dwa razy je bo wszystko sie potwierdza. Nie daj żebyś kupił na wygląd bez sprawdzenia  przez mechanika.

Przebieg 16 tyś to norma w takich 10-13 letnich żeby 30 nie było, 

Z tymi gwarancjami to jest tak -jak pierdoły to dla zachowania pozorów naprawią a jak coś poważnego (kosztownego)zaczynają się schody .Producenci to robią a chandlarze mieli by respektować (na fv są wzmianki -(zapoznałem się ze stanem technicznym maszyny....................i podpis ) Pozatym stare modele niezawodne nawet po znacznym przebiegu te nowe to już co innego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
20 minut temu, AndrzejLewoc napisał:

Skrzynie w serii 600 sporadycznie i bardzo rzadko ulegają awarii /całe mechaniczne/co innego serie 500  chodz też uchodza za trwałe dalej serie 800 i nastepnie serie Vario

Seria 800 Favorit to najtrwalsze maszyny. 900 na MANie to kontynuacja tej serii tylko z vario. 

2 godziny temu, tomek73 napisał:

Sam teraz szukam 280-300 fendta na Manie  z TMS ale mocno się  zastanawiam czy nie dołożyć 100 i brać na Deutz 

Nowy silnik w serwisie deutza do 900 vario kosztuje 80 tyś netto. MAN d0836 to bardzo trwała jednostka i sporo jest od ciężarówek. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chyba 86  to u Korbanków kosztuję  a znajomy za 60 nowy na palecie im dowiózł, ale i tak 28 tyś  za wymianę skasowali. 

Na gwarancje to za bardzo nie ma co liczyć, ale żeby w  czasie awarii dobrze pomogli albo nawet dali ciągnik zastępczy. Naprawa Vario  10-20  tyś spokojnie zrobią wymiana 40 netto. 

3 godziny temu na Facebooku ogłosił się 716 niby 7,5 tyś godzin za 89 tys  taka dość ładna  i już rezerwacja. https://www.facebook.com/marketplace/104643346241330/?ref=notif&hoisted_items=2753898838259011

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3874

900 na Deutza silniku to nic ciekawego z kolei pierwsze 900 jeszcze Favority, podobne do 800 mają dosyć słabą skrzynie. Ja jakby wpadła mi jakaś walura to brałbym 920 wypust z okrągłą maską albo wieloryba tylko ze ceny konkretne a stan najczesciej byle jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
5 minut temu, Krzysztof81 napisał:

900 na Deutza silniku to nic ciekawego

Nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wiem gdzie  jest podobno fajny 926  za 130  na starej masce bez TMS 18 tyś ma  dwa lata temu po remoncie silnika  w  Niemczech. Ciągnik od jesieni  u nas sprawdzony w polu. 

Ja szukam wieloryba, ale mam dwie sztuki 930 na Deutzie jeden  z  nowym silnikiem  na gwarancji. drugi 7 tyś oryginał, ale 260 netto. 

Był taki wieloryb za 225 netto z przebiegiem 8,5 tyś na słabych oponach i sprzedany 3 razy już za nim dzwoniłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3874

MAN na pewno lepszy od Deutza, chociaż ten na pewno zły nie jest. tylko wszystko wychodzone niesamowicie. U mnie kukurydze wozili starym 916, jeszcze kanciakiem i 718 to operatorzy byli zgodni że 916 jest mocniejsza i super maszynka, oczywiście trzeba wziąć pod uwage różnice w wielkości i masie. 916 miała większą przyczepe i szła jak szalona a 718 przy mniejszej dostawała tęgie baty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
18 minut temu, Krzysztof81 napisał:

MAN na pewno lepszy od Deutza,

Po 15 tyś godzin musiałem zrobić głowicę w 716 Rozebrałem też dół i wywaliłem pierścienie, Reszta OK. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3874

Serie 700 to są raczej chwalone gorzej z większymi 800 gdzie skrzynie lubią klękać bo mają ciężko. Z tego co czytałem to Fendt znowu wrócił do MANa w 900 z jakimś silnikiem wolnoobrotowym. Ciekawe jak to będzie funkcjonować po tysiącach godzin pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

W serwisie Deutza pokazywali mi już trzecia generację popychaczy rolkowych do silnika 900. Ta trzecia też była po przejściach, tylko ze dwie poprzednie obierały się jak cebula z materiału a ta trzecia miała odpryski. Tak że ten tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 16.01.2021 o 18:13, mlody5674 napisał:

Witam czy na 60 ha warto kupić fendt vario 716 ? Proszę o opinię 

Kupno takiego ciągnika na ten areał jest ekonomicznie nieuzasadnione. Lepiej poszukaj ciągnika o mniejszej mocy i adekwatnego do Twoich możliwości finansowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
Lexion1012 napisał:

Dnia 16.01.2021 o 18:13, mlody5674 napisał:

Witam czy na 60 ha warto kupić fendt vario 716 ? Proszę o opinię 

Kupno takiego ciągnika na ten areał jest ekonomicznie nieuzasadnione. Lepiej poszukaj ciągnika o mniejszej mocy i adekwatnego do Twoich możliwości finansowych. 

twoja porada 2 lata po założeniu tematu niema sesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj