roman099

Spawarka MIG do drutu samoosłonowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roman099    22

Witam chciałbym kupić półautomat spawalniczy firmy magnum. Jakie macie opinie na temat spawania drutem samoosłonowym bez gazu głównie do cienkich blach czy jest to coś warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup normalny migomat a nie jakieś wynalazki. Drut samoosłonowy nie dość że jest ho.... drogi to jeszcze wymaga bardzo dobrej wentylacji bo opary są bardzo trujące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Magnum to wynalazek? Chyba najpopularniejszy sprzęt do użytku amatorskiego. Ja w tym roku zacząłem naukę spawania na Magnum 330w. Nie mam odniesienia do innych urządzeń, ale u mnie na potrzeby gospodarstwa jakoś chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie mieszajcie ! Urządzenia do spawania drutem samo osłonowym to badziew, ( napisano wyżej). Półautomaty transformatorowe z inwertorowymi bardzo się różnią pod wieloma względami i to należy rozróżnić. Dodatkowo kupując 5 szpulek po 1 kg drutu proszkowego płacimy tyle ile jest warta szpula 15 kg drutu stalowego.

Edytowano przez andrzej78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Pietras892 napisał:

Jezeli chodzi o magnuma to sam mam 330a i zajebiscie to spawa. Przesiadłem się z bestera

Uchwyt masowy zmieniałeś? Ja ten oryginalny wymieniłem na magnes - robota bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

tylko nie używajcie magnesów neodymowych - zaburzają prace półautomatu 

Edytowano przez 5544332211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Moim zdaniem są dwa plusy spawania drutem samoosłonowym : brak butli z gazem i możliwość  spawania  na wietrze . Reszta to minusy  np : cena , żużel  , dostępność , inne rolki podające . A ten wpływ magnesów to raczej na sam łuk elektryczny ( z małej odległości , kilku cm ) , a nie na urządzenie spawalnicze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Magnum fajne spawarki sam się zastanawiałem nad zakupem ale zdecydowałem się ostatecznie na Shermana. Co do spawania drutem samo osłonowym to inwertorowe spawarki oferują taką opcję zmienia się wtedy tylko polaryzację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
tomo12 napisał:

Pietras892 napisał:

Jezeli chodzi o magnuma to sam mam 330a i zajebiscie to spawa. Przesiadłem się z bestera

Uchwyt masowy zmieniałeś? Ja ten oryginalny wymieniłem na magnes - robota bez porównania.

Zmienilem bo oryginalny sie upalił, ale na klipsa. Faktycznie na magbes mógłby byc ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
11 godzin temu, pawel86lhr napisał:

Magnum fajne spawarki sam się zastanawiałem nad zakupem ale zdecydowałem się ostatecznie na Shermana.

A wszystkie składa ten sam chińczyk tylko obudowy maluje na różne kolory.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34
6 godzin temu, mikad napisał:

A wszystkie składa ten sam chińczyk tylko obudowy maluje na różne kolory.

Dokładnie te spawarki niczym się nie różnią oprócz naklejek "producentów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj