luki987654321

Piana z pyska u krowy

Polecane posty

Witam, mam pytanie a mianowicie w stadzie mam krowę która w trakcie przeżuwania ma pianę na pysku. Czy to jest objaw jakieś choroby? dodam że krowa normalnie się zachowuje i pobiera paszę

Leszy    69

Objaw kwasicy. 

Ewentualnie wścieklizny 😜 ale bardziej na te pierwsze stawiam. 

Edytowano przez Leszy
  • Confused 1

PRIMO    3196
15 minut temu, luki987654321 napisał:

Witam, mam pytanie a mianowicie w stadzie mam krowę która w trakcie przeżuwania ma pianę na pysku. Czy to jest objaw jakieś choroby? dodam że krowa normalnie się zachowuje i pobiera paszę

Ślina to jest naturalnym objawem podczas żucia która z kolei jest naturalnym buforem zapobiegającym kwasicy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Leszy    69

Jednak przy jej wystąpieniu(kwasicy) organizm się broni wydzielając tej śliny więcej. 

PRIMO    3196

To tak ale nie koniecznie. 

Mam krowę która strasznie się pieni podczas żucia ale kwasicy nie ma. 

Paulina1985    1258
4 godziny temu, luki987654321 napisał:

zbadaj pH moczu i będziesz wiedział. jeśi kwaśne pH i do tego kał zbąblowany i rzadki to kwasica. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez Majorfarm
      I oto w ten sposób powstaje moja masyzna do siekania ziemniaków dla bydła trochę pracy czasu elektrod i tarcz i gotowe  koniec z siekaniem 200kg ziemniaków dziennie  póki co jest to prototyp 

• Przez wojtas
      mam taki problem krowa po ocieleniu nie dośc ze ma mega wymię to jeszcze na dodatek zaczyna wszystko puchnąc i robi sie twarde. mleko w pożądku ale krowa ma kłopoty z leżeniem no i wstawaniem. jakich środkow uzywacie w takich przypadkach.nie daję treściwych tylko samo siano, ale i to nie pomaga
    • Przez pitras
      Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?
    • Przez pawelmf
      Witam panowie czy twoś z was kupował krowy lub jałówki w przedsiębiorstwie Holstein w miejscowości Liza Stara (Podlasie) Poproszę o wasze opinie
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj