isentor

Nowy rozsiewacz nawozów 3000kg z wagą i nawigacją do 65 000zł

Polecane posty

isentor    81

Cześć, czeka mnie zakup (nowego) rozsiewacza do nawozów. Na radarze jest Amazone ZA-V/ Kverneland Geospread/ Sulky DX30. Który z tych jakoś cena byłby najlepszy? Myślę o kwocie około 60-65tys.  Rozsiewacz pod komputer z nawigacją, 3000kg pojemności, waga.

Dostałem właśnie ofertę na Sulky DX30 + W-Control  około 59tys netto

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zwróc uwage jaki już masz sprzet, bo czasem niby się coś ma, a przyjdzie dokupić ze 2-3 licencje i siup na same licencje leci 3tysiące Euro :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

Ja mam akurat prosty model rozsiewacza L1, ale jakość wykonania na najwyższym poziomie.

W twoim przypadku będą to modele M35W base lub M35W Plus.

Importerem na Polskę jest Anderwald ze Strzelc Opolskich ale dilerzy są po całej Polsce. Cena porównywalna chyba z Amazone ale wydaje mi się że w Bogballe jest lepsza jakość malowania i łatwiej umyć niż Amazone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Obecnie stosunek ceny do jakości to chyba kverneland ma najlepszy. Rozsiewacz naprawdę bardzo dobry za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie z ciekawość da się kupić np tej samej firmy opryskiwacz i rozsiewacz i do ich obsługi jeden komputer i pod navi żeby za oszczędzić nie kupując dwuch komputerów tylko jeden który jest wstanie obsłużyć obie maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

da się, a najlepszy w tym jest isobus - bo możesz wszystko z różnych firm podłączać pod jeden ekran - tylko trzeba wtedy mieć więcej licencji :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
57 minut temu, yacenty napisał:

zwróc uwage jaki już masz sprzet, bo czasem niby się coś ma, a przyjdzie dokupić ze 2-3 licencje i siup na same licencje leci 3tysiące Euro :P

Chcę aby to chodziło z komputerem od Hardiego hc9600 także system musi być kompatybilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

hc9600 jeszcze nie znam. On jest na ISOBUSie? czy Wewnętrzny system Hardi? Z Hardiego znam tylko hc2500 i HC5500


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
21 minut temu, Kacperkuj-pom napisał:

A takie pytanie z ciekawość da się kupić np tej samej firmy opryskiwacz i rozsiewacz i do ich obsługi jeden komputer i pod navi żeby za oszczędzić nie kupując dwuch komputerów tylko jeden który jest wstanie obsłużyć obie maszyny

Możesz kupić z Kverneland iXtrack i rozsiewacz od nich pod jednym komputerem. Ewentualnie niektórzy producenci współpracują z innymi i możesz zrobić to pod jednym komputerem tak jak my to planujemy

Przed chwilą, yacenty napisał:

hc9600 jeszcze nie znam. On jest na ISOBUSie? czy Wewnętrzny system Hardi? Z Hardiego znam tylko hc2500 i HC5500

Kompatybilność z ISOBUS
HC 8600 / HC 9600 oferuje kompatybilność ze standardem ISO 11783 (ISOBUS) Universal Terminal Standard. Zatem HC 8600 / HC 9600 może również działać jako HC 6500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jest to tak enigmatycznie opisane ze tego nie rozumiem.
Na 95% jest to isobus, czyli rozsiewacz musi mieć ISOBUS ale bez ekranu. Wtedy wpinasz kabel od rozsiewacza i już. W takiej sytuacji ne 99% rozsiewacz bedzie musiał mieć dodatkową licencję.

U mnie żebym z  nawigacji mógl sterować automatycznie rozsiewaczem musze dokupić licencje Kvernelenad SpreaderControl - koszt tej licencji 540E. Z koleji żeby nawigacja mogła sterować rozsiewaczem musze kupić licencję rozszerzającą ISOBUSa - koszt 720E.

Ale się da jednym ekranem ogarnąć wszystkie maszyny.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Nie jestem pewien co do tych licencji. Co do tego że rozsiewacz musi mieć isobus możesz mieć rację. Wiem że Sulky powinien się połączyć z hc9600 natomiast nie wiem jak to wygląda w poprzednich 2 markach.

Na tę chwilę mamy Amazonkę za-m ale rdzewieje strasznie. Fakt nie zawsze jest myta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

łącznie Jeśli kupujesz kvernelanda z oryginalnym komputerem, to aby działała automatyczna kontrola sekcji to tą licencję też musisz wykupić. Tak więc nie ma znaczenia czy wyświetlacz fabryczny czy innej marki. Ważne aby był isobus. Posiadam 2 maszyny kvernelanda z automatyczną kontrolą sekcji(rozsiewacz i siewnik punktowy) i mimo iż z pierwszą maszyną kupiłem komputer oraz licencję na kontrolę sekcji. To do drugiej też musiałem kupić licencję. Licencję na wyświetlacz kupuje się raz i ona obsługuje wszystkie maszyny, natomiast w kvernelandzie jest tak, że mimo iż maszyna jest przystosowana do kontroli sekcji to żeby działało to trzeba ją odblokować(wykupić licencję która jest tylko i wyłącznie to tego konkretnego egzemplarza)

Edytowano przez sw_kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Jasne! A coś o tych markach? Który z tych trzech jest godzien aby mu się najbardziej przyjrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Z sulky nie miałem do czynienia z Kvernelanda jestem bardzo zadowolony wg mnie kontrola sekcji działa lepiej niż w amazone (mam porównanie bo znajomy ma taki) i jak ja kupowałem to amazone był droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja mam 13 letniego KV. Niestety płyta główna nie obsługuje nowszego oprogramowania z GeoControl. Ale poza tym jestem pozytywnie zaskoczony pracą maszyny. Waga, dokładność wysiewu jest na bardzo dobrym poziomie. No i kosztował mnie 13 tys :)

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@yacenty

Odnośnie licencji to mam coś takiego w cenie ujętego:

• ISOLINK ISOBUS dostosowany do terminali Uniwersalnych innych producentów (antena plus licencje do jazdy równoległej oraz section control muszą być w terminalu ciągnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyli powinno gadać z terminalem hardi. uwaga słowo klucz Powinno


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    43

Nawigacja robi robotę w rozsiewaczu, natomiast nie rozumiem po co dopłacać za wagę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak próba kręcona ci pomoże, jak co chwila inne parametry nawozu, a jak masz wagę to co sekundę albo co 25kg nawozu masz rekalibracje i masz wysiew do kilograma. rok temu też mówiłem że próba kręcona i jestem kozak bo mi jakoś to wychodzi. od jesieni mam rozsiewacz z wagą i teraz inaczej podchodzę do tematu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    43

Jacku nie popadajmy w skrajność. Idąc Twoim tokiem rozumowania to musiałbym sypać po jednym bagu saletry i za każdym razem robić próbę kręconą :)

Nie mam wagi u siebie, robię jedną próbę przy np wysiewie saletry i jest dobrze. 
Waga jest oparta o tensometr jak rozumiem, wiec potrzeba bezwietrznej pogody i równego pola jak stół żeby nie zaburzyć pomiaru. Chyba że się mylę.

 

Edytowano przez Kedar88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

mam zav 5 lat wszystko ok na isobus wlasny mam terminal, kupilem pierwszego w polsce :)

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj