roni9411

Licznik prędkości gps do ciagnika

Polecane posty

roni9411    30

Witam, zastanawiam się nad założeniem licznika predkosci do ciagnika,  i poczytałem o tym żeby założyć licznik gps bo takie zwykłe np rowerowe średnio zdają egzamin. I moje pytanie brzmi , czy ktps zakładał taki prędkościomierz? Moze cos polecić? Niektorzy piszą że instaluja apke na telefon prędkościomierz gps i niby tez mierzy ale pewnie nie tak dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jest pełno apek które mierzą prędkość,o ile się sygnał nie urwie,ale normalny też się urwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

Przy tych apkach trzeba sprawdzić czy można ustawić próbkowanie. Wiele na to pozwala. Domyślnie jest 1 próbka na sekundę, a można zrobić 2,3,5 czy wręcz 10.

Im więcej próbek tym prędkość dokładniejsza, ale tym samym bateria telefonu znika w oczach. Idealnie jest mieć podpięty telefon do ładowarki.
Próbowałem jakieś apki to przy 2-3 próbkach na sekundę już pokazywały taką samą prędkość jak profesjonalna nawigacja na ciągniku.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Przy takiej cenie to poczekaj, zaoszczędź i kup coś z serii Garmin GPSMAP- z antena zewnętrzną wymierzysz sobie działki, rosiejesz nawóz a nawigacja jeszcze sprawdzi ci się na wakacjach w górach. Używałem takiego modelu do pomiaru pól dla agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

do Mapa można dołożyć antene? Jakieś konkretne? Pytam w kontekscie GPSMAP 64s


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Tak ja używałem GPSMAP60 z zewnętrzną na kablu typu MCX ale twój to już nowszy a antena przez Bluetooth lub ANT bo złącza chyba nie ma w tym modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

Choć mi ten map działa całkiem nieźle nawet przy samochodzie z otwartym oknem i blisko szyby. Na ciągnikach liczniki dokładne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Dla mnie był bardzo dokładny nawet znajdował słupki graniczne z dokładnością do 25cm-miałem dostęp do danych. Robisz ślad działek później w oprogramowaniu rysujesz ścieżki i nawóz rozsiany dokładnie a sprzęt kosztował grosze w porównaniu do profesjonalnych zestawów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

a można go jakoś poczęstować NTRIPEM? czy to była domena wyższych modeli - żeby pobrać korekcję. Coś mi świta ze któreś modele garmina z tych ręcznych mogły pobierać dane z sieci rtkn

5 minut temu, Konrad_Duda napisał:

Dla mnie był bardzo dokładny nawet znajdował słupki graniczne z dokładnością do 25cm-miałem dostęp do danych. Robisz ślad działek później w oprogramowaniu rysujesz ścieżki i nawóz rozsiany dokładnie a sprzęt kosztował grosze w porównaniu do profesjonalnych zestawów.

Ze słupkami miałem problem.

Poszedłem tydzień po geodecie - zapisałem sobie punkty słupków,
Wróciłem niby w te same miejsca po 2 tygodniach i były takie słupki ze stałem 2m od nich


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Pewnie nie, po to właśnie jest korekcja. Jednego dnia pokazuje idealnie w tych samych miejscach innego przesuniecie jest o kilkadziesiąt centymetrów.

19 godzin temu, roni9411 napisał:

To takie urządzenie? A jak ono ma pomóc w rozsianiu nawozu?

 Tak to to urządzenie. Urządzenie pozwala na wytyczenie tras i ich nawigacje- czyli możesz narysować sobie przejazdy z rozsiewaczem i dzięki nimi trzymać równomierne dystanse(u mnie co 15 metrów). Głównie jest to potrzebne na nieforemnych i dużych polach. Głównie po orce gdzie już nie widać ścieżek z poprzedniego roku. Poniżej taki przykład Slady.bmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

ale na to jest sposob, przynajmniej w tych lepszych sprzetach - opcja przesuń.

Mam ścieżki, przyjeżdzam po 3 tygodniach, okazuje sie jestem 30-40cm obok sciezki. Wjeżdzam w ścieżkę - klikam przesuń na ścieżkę i system równolegle przesuwa ścieżki w to miejsce. I kolejne przejazdy znów już jesteśmy na ścieżce danego dnia.
Problem znika kiedy mamy system z korekcją 2.5cm - wtedy zawsze wjeżdzamy na ścieżkę, czy dzis czy jutro czy za 3 miesiące


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj