Zaloguj się, aby obserwować  
BocianeX

Rozrzutnik

Polecane posty

BocianeX    0

Witam !

 

 

Planujemy kupić z ojcem rozrzutnik. Mamy C-330, i nie wiemy jaki wybrać, czy 2 osiowy czy 1 osiowy. Tura na trzydziestce nie ma, ładujemy gnojownikiem. Pola na które trzeba wywieźć nawóz są tylko troszeczkę pofałdowane (3 - 6 stopni nachylenia). Co proponujecie ? Dwu osiowy czy jedno osiowy ?

 

Edit: Ojciec się obawia, że C-330 nie da sobie rady z 2 osiowym.

 

Pozdrawiam BocianeX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tylko i wyłącznie jedno osiowy , dociąża ciągnik , lepiej się cofa i ma dwa koła a nie 4 ( mniej części mniej do psucia się )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

1 osiowy lepiej dociąży ciagnik i nie bedzie problemu z uciągiem


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uważam ze 1 osiowy,sam mam rozrzutnik 1 osiowy i przyczepe,i dużo razy podpinam je pod moją 30-stke,i zdecydowanie wole jeździć z rozrzutnikiem 1 osiowym :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja bym jednak zastanowil sie nad 2 osiowym kiedys wozilem c 330 i w miare szlo w razie jak sie dorobisz tura bedzie jak znalaz a poza tym jak zamiezasz uzywac do transportu np zboza czy ziemniakow to bedzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Mam porównanie mam jednoosiowego i dwuosiowego i dwuosiowy nie zdaje na mokrym egzaminu i jeszcze przy takim ciągniku u mnie i T-25A i c-330M chodziły w dwuosiowym nie na mokrym kola rozrzutnika siadają ciągnik się kopie a teraz mamy też jednoosiowy i c-330M daje radę bez problemu dociąża ją i ma jakieś szanse na przedarcie się.Dwuosiowy do taki bardziej do transportu na ulicę na suchy teren i nie na górki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek12345    0

ja posiadam roztrząsacz 2 osiowy i t25,i właśnie ten bym polecił, w razie wpadki lepiej go wyciągnąć, bo zawsze można odczepić od ciągnika, pozatym jak masz małe gospodarstwo i nie posiadasz przyczep to ten będzie lepszy, ewentualnie zawsze łatwiej można podczepić go do przyczepy.

na taki roztrząsacz ładuje sie ok 4 ton wiec z uciągiem nie będzie najmniejszego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

@tomek ma rację ja polecam ten i ten u mnie obydwa chodzą na zmianę jeden przy c-30M a drugi przy T-25A ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj