radek5314

Pilarki stihl

Polecane posty

agrofix224    26

Te dwa modele o które pytasz pochodzą z dwóch różnych grup modeli ms 391 to sprzęt taki dla rolnictwa ogrodnictwa czyli półprofesjonalny, a ms 361 należy do grupy profesjonalnej dla leśnictwa, jest zbudowana na metalowym (z magnezu) karterze, przez co jest bardziej sztywna i ogólnie dostosowana do intensywnego użytkowania. Model ms 361 nie występuje jako nowy, został zastąpiony przez ms 362 z 10 lat temu, a ms 362 około 2016 roku został odświeżony przez producenta między innymi ma nowy zakręcany filtr powietrza, zmieniony cylinder (inaczej ożebrowany) oraz inną boczną osłonę prowadnicy, nieco krótszą przez co mniej się zapycha trocinami oraz ma nakrętki na tulejach, przez co nie da się ich zgubić . Sam użytkuję ms 181 (prowadnica 35cm) do okrzesywania i lżejszych prac i ms 362 (prowadnica 45cm) do ścinki  drzew i cięcia na klocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Użytkuje mniejszy model  - 271 i  , mam tez husqvarne od tamtego roku 550 xp  rocznie robie około 80 m3 ( u mnie , teściów i brata ) i ogólnie powiem tak  stihl ma bardzo wytrzymałą budowę tzn plastiki są dopasowane, wszędzie są grube i itp ale co do silnika to łatwo idzie go zagrać a i jak zimno to na 5 strzał u mnie pali . Husqvarna natomiast plastiki czyt budowa  słaba ale pali na 2-3 strzał mi w zimę i podoba mi się kultura pracy silnika ciężko ją też zmęczyć jest :) . Niby stihl 8 lat bez awarii   . Ujmę to ogólnie  tak jak chcesz wytrzymałą ze względu na budowe ale gorzej silnik to stihl a jak odwrotnie to husqvarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Mam możliwość kupienia nowego stihla ms 361 za Ok 2.5 tyś te piły są dalej produkowane idę na Rosję czy Ukrainę i nowej ms 391 za 1700zl i która lepiej wybrać mam do pomocy husqvarna 340  2008rok bezawaryjnie chodzi chce kupić do ścinki grubszych drzew grab dab sosna osika mam dolpima ps 180 ale już ona wysiada i szukam czegoś nowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, 5544332211 napisał:

ale co do silnika to łatwo idzie go zagrać

Jak Ci się mega grzeje to skład mieszanki  do regulacji i świece przy okazji wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
6 godzin temu, radek5314 napisał:

Mam możliwość kupienia nowego stihla ms 361 za Ok 2.5 tyś te piły są dalej produkowane idę na Rosję czy Ukrainę i nowej ms 391 za 1700zl i która lepiej wybrać mam do pomocy husqvarna 340  2008rok bezawaryjnie chodzi chce kupić do ścinki grubszych drzew grab dab sosna osika mam dolpima ps 180 ale już ona wysiada i szukam czegoś nowego 

Ciekawe tylko gdzie ta produkcja się odbywa, bo wątpię aby to było w Niemczech, pewnie jakaś Brazylia albo jeszcze gdzieś indziej. 

Nie wiem co chcesz tym robić ale jak do amatorskiego zastosowania to 391 będzie nadto a zostanie 800 zł.

Chociaż jakby to było w Niemczech robione i dużo pracy to warto dopłacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kilku lat już w Chinach robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pewnie tak - ja mam 3 letnią z Chin i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

https://www.olx.pl/oferta/stihl-361-ms361-4-6km-nowa-pila-pilarka-spalinowa-profesjonalna-CID628-IDE5wjC.html#0b65912c02

ja u tego gościa chyba 2 lata temu brałem ms 251 "ze wschodu" za 1600 z nalepką, że wyprodukowana w Brazylii

piła do gałęzi trochę za ciężka, w grubym idzie jak dzika

*nie 251, a ms 260

Edytowano przez HANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Na sthilu pisze wszędzie  made in germany ,   a na husqv na etykitce made  in sweden a na silniku made i japan :) Czyli tak jakby stihl 100% germaniec a husqv plastiki i osprzęt ze szwecji a silnik japoński 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj