Wojtas501

kosiarka bijakowa (mulczer)

Polecane posty

Wojtas501    0

Witam

Jestem na etapie poszukiwania mulczera do ciągnika 100KM, wydaje mi się że 2,8m w zupełności mu wystarczy. W tamtym roku pracowałem z 2,5m na wydźwigu (jakaś kubota) i bez problemu dawał sobie radę w kukurydzy. Mulczer ma służyć do mulczowania po kukurydzy, ew. rzepaku i do poplonów, może się zdarzyć jakaś łąka, ale nie planuję. Ciągnik John Deere 5100M. Z tego co na chwilę obecną się dowiedziałem to Maschio Tigre mi odradzają, gdyż się nie nadaje do resztek pożniwnych ze względu na małą komorę. Wyposażenie jakie chcę: noże Y, uchylna klapa tylna, hydrauliczna regulacja przesuwu i koła podporowe zamiast wału. Maszyny jakie biorę pod uwagę:

Kuhn BP280 37tys 

Maschio Tornado 280 31tys

Kverneland FXE (oferty jeszcze nie dostałem)

Jeśli macie inne typy, sugestie albo rady to piszcie, za każdy odzew będę wdzięczny

Edytowano przez Wojtas501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Weź lepiej wał zamiast kół bo zdecydowanie lepiej trzymie wysokośc cięcia, wystarczy mała koleina lub przypadkowa dziura/nierówność/nora w którą wpadnie koło i kosiarka ryje w ziemie.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas501    0
Dnia 10.01.2021 o 11:21, JD1052 napisał:

Weź lepiej wał zamiast kół bo zdecydowanie lepiej trzymie wysokośc cięcia, wystarczy mała koleina lub przypadkowa dziura/nierówność/nora w którą wpadnie koło i kosiarka ryje w ziemie.

z tym że regulacja wysokości koszenia jest nieporównywalnie wygodniejsza na kołach niż na wale

Dnia 10.01.2021 o 23:38, agrofix224 napisał:

Z mulczerów można się jescze zainteresować produktami Samaszu, mają kilka modeli, oraz unią kornik.

Samasz nie spełnia zbytnio oczekiwań, a druga sprawa jest taka że 2,8m jest tylko w mamucie z tego co pamiętam, a to już zapotrzebowanie na moć od 120km więc za dużo

Dnia 10.01.2021 o 16:27, Pstrąg napisał:

Ja mam kosiarkę desvoys mało popularna ale jest solidna

ja z tych mniej popularnych rozglądałem się za tehnosem, omarv i breviglieri i uwagę mi przykuł jedynie omarv cuneo

 

dostałem ofertę na kverneland fxe na 35tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Uważam, że ważne jest, żeby przekładnia była umieszczona bliżej lewej strony, żeby po przesunięciu kosiarki w prawo wał był prosto. Lub odwrotnie, ale zawsze z przesunięciem, wtedy w pracy wał jest prawie prosto, nie w skrajnym położeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj