Colossus

Ujawnienie nazwiska donosiciela

Polecane posty

kobra89    71

Ale to jest tak jak na komendzie kolego skladasz zeznania i mowisz ze je zastrzegasz i tyle i żebyś pekał nie przeczytasz tego, chyba że ktoś z ARIMR lub psiarni Ci powie, ale za to z roboty może beknąc.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasetka    0

wcale tak nie jest, ARiMR na anonimy nie reaguje. a ten który donosi jest informowany że jego nazwisko zostanie ujawnione osobie na którą donosi. jeśli się na to nie zgodzi to donos nie jest rozpatrywany.

 

Teczka aktowa twojej sprawy powinna zawierać wszystkie dokumenty i dowody zebrane w sprawie ( również donos) a Ty jako strona masz prawo do dnia wydania decyzji w sprawie do czynnego udziału w toczącym się postępowaniu a także do przeglądania akt na mocy Art. 73. § 1." W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów." Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czemu wam zalezy tak na tych nazwiskach z reguły normalni ludzie zgłaszają jakieś nieprawidłowowści poważniejsze trzeba się poprostu starać aby było ok. Zresztą itak można wpaśc przy normalnej kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

"donosiciel"... przeklęty człowiek przez miliony Polaków, osoba która według nich myśli tylko i wyłącznie o tym jak komuś życie uprzykrzyć. Ja widzę że kilku kolegów się zatrzymało w czasach komuny, albo jest sterowana przez osoby które mają we krwi tępienie "donosicieli". ale ten typowy "donosiciel" to był 30 lat temu, teraz to jest człowiek, który wykazuje prawidłową reakcje na bezprawie (lub podejrzewa łamanie prawa), które się wokoło niego dzieje. Sam osobiście też informuje odpowiednie instytucje o takich sytuacjach które rażąco naginają przepisy, ale nie myślałem że taki może być odzew na prawidłową reakcje obywatela, jak tu kolega na początku opisywał, ze od razu wpierd.... takiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

prawidlowa reakcja to leciec do agenji lub na policje?cikawe :blink: jak ci ktos szkodzi lub przeszkadza swoimi poczynaniami to sie idzie i gada jak facet z facetem dopiero jak nie pomoze to mozna innej drogi sprobowac ale latanie z donosem ze jeden lub drugi mniej ma zasiane lub nie obrabia pola a bierze doplaty i takie tam to dno!zal dupe sciska jak ktos sobie cos pokombinuje i kanalja leci z donosem zeby komus nie bylo lepiej jak mnie-zenada i prostactwo niewyksztalconych burakow.wp***dol i tyle ,popieram kolegow wyzej ze jak chce kanalja donosic to z imienia i nazwiska i zobaczymy jak spadnie liczba donosow bo tych ktorych sie nie powstydzi jest znikoma ilosc a reszta 99%to zawisc i zazdrosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolego wedlug mnie gadasz glupote, ja osobiscie jestem jednym gospodarzem na 4 wioski dookoła, a napisałem to dlatego iż przez ich niekoszone łąki ja nie moge nigdzie wjechac, a jak mowisz pogadac jak facet z facetem to ty stoisz pogadasz odejdziesz a ktos wyjmie i na CB wyłoży i dalej to samo, jazy na rowach mi powyrywali to też nie mogłem sie dogadac bo winnych nie było, a tak wogóle uje**c CH***stwo i tyle dosyc walania głupa ze nic nie robią i chełpią się tym że Unia i tak im zapłaci, a co do tych teczek to przyjezdzaja na kontrole i tyle nic tam nie pokazuje nic nie informuja jak ktos nie wiem to niech nie gada pierdołów taka rada!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasetka    0

Kontrole owszem nie informują ale muszą sporządzić raport i przekazać do Biura Powiatowego ARiMR razem z donosem a tam jest Twoja teczka i tam właśnie możesz sobie ja pooglądać..... a co do donosicieli to ciekawa jestem czy ten który donosi to jest taki czysty i przezroczysty bo ARiMR stawia bardzo dużo różnych wymagań i chcąc się przyczepić to zawsze można coś wyniuchać. Więc kto jest niewinny niech pierwszy rzuci kamieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

jeśli pisze że informuje to nie znaczy chyba że latam z każdą pierdołą. Jak mnie człowiek wkur.... to się nie czaje, bo u nas rozmowy przy kawce to nie pomagają, i ide z odpowiednim pismem do odpowiedniej instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

@bambeeras ma rację, jak ktoś się czepia drobnych szczegółów to przesadza ale jak ktoś ma w 4 literach prawo i robi co chce to już trzeba interweniować, w końcu prawo i przepisy nie wzięły się z czystej fantazji i po coś nam służą. Prosty przykład sąsiad nie uprawia pola tylko pryska od miedzy, mi szkody nie robi, jego ziemia jego interes. Ale jak inny koleś z dużego gospodarstwa pozwala swoim 16 letnim synom jeździć w transporcie po 8-11 kilometrów (JD6930 + tandem 13 ton) w dzień i po nocy (bo kopią jeszcze ziemniaki) to jak myślicie powinienem mu odpuścić i czekać jak któryś z nich w kogoś wjedzie czy poinformować policję o tym fakcie? Powiem tak olewam to że na drogę wynoszą kupę błota i na odcinku pół kilometra jeździ się jak po lodzie, (też wyjeżdżam z pola tez wynoszę i wiem że ciężko to sprzątać) ale mówię pobłażliwość ma jakieś granice.

Zgodzę się że donoszenie na kogoś bo np. opryski u niego robi ktoś kto na 100% nie ma uprawnień, czy w lutym wywiezie beczkę gnojowicy to złośliwość i chęć dowaleniu mu.

Ale jak ktoś ewidentnie wywozi śmieci w krzaki na pole sąsiada z innej wioski, czy jak pisałem pozwala prowadzić dzieciakom duży i ciężki traktor to moim zdaniem już przegina im zasługuje na donos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj