siwymirek

Tucz kontraktowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
siwymirek    2

Witam wszystkich pytanie jakie macie opinie o współpracy z firmą Agri plus lub Cedrop(gobarto) ktoś współpracuje z nimi jak warunki wstawiony towar jakieś opinie?? Dzięki za info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

No właśnie po to dałem temacik żeby się odezwali ci co mają niech powiedzą jak naprawdę jest... Z telefonów do firm to same kokosy.... A jak w realu..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
11 godzin temu, siwymirek napisał:

Witam wszystkich pytanie jakie macie opinie o współpracy z firmą Agri plus lub Cedrop(gobarto) ktoś współpracuje z nimi jak warunki wstawiony towar jakieś opinie?? Dzięki za info 

Akurat te dwie firmy mają tak umowy sporządzone że nie można szybko od nich odejść ,a nawet w niektórych przypadkach jest niemozliwe odejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
siwymirek napisał:

No właśnie po to dałem temacik żeby się odezwali ci co mają niech powiedzą jak naprawdę jest... Z telefonów do firm to same kokosy.... A jak w realu..?

temacik juz taki jest i go poszukaj i napisz do @tlewandowski on się tam jakiś czas temu udzielał w tym temacie i w agriplus sobie chwalił jest jeszcze chyba @bartek1994 (moze przektrecilem nick) z okolic Sierpc Zuromina który też dla kogoś tuczy i nawet chlewnie buduje. teraz jak jest niska cena na rynku nie opłaca się do nich przechodzić bo mają niskie stawki. obejrzyj sobie na YouTube o tuczu kontaktowym. znajomy miał kilka lat temu tucz po pierwszych 2 rzutach był zachwycony a po 3 musiał iść do pracy żeby firmie kasę oddać. podejrzewam tylko ze poniekąd było to z jego winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ja sie z rok temu interesowalem bo kupujac ziemie kupilem z budynkami i mialem je puste i nie wykorzystane. tucz kontaktowy jest po to zeby zaklady miesne mialy zaplanowana ciaglosc dostaw zywca on nie jest dla rolnika dostajesz harmonogram ktorego sie musisz trzymac rzut 2 tygonie przerwy rzut i tak ciagle. umowa na 2 3 lata. swienie najlepiej na rusztach paszociag silos rzut mimimum 350÷400szt im wiekszy tym lepszy nie mozesz trzymac innych swini w gospodarstwie. i masz stawke podstawowa plus premie za zuzycie paszy za upadki i za wielkosc tuczu. kiedys chcieli zabezpieczenie w postaci weksli lub hipoteki lub gwarancji bankowych. Ardanoski straszyl ze te tucze ukruci i Ardanoskiego nie ma a tucze sa. jak w każdy biznesie troche zalezy od szczescia.


masz do opieki nad stadem weterynarza i kontakt z nim co karze Ci robic to musisz robic


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Blisko mnie jest były PGR. Dzierżawca budynków prowadzi już kilka lat tucz kontraktowy dla AgriPlus. Umowę dzierżawy obiektu ma jeszcze na 8 lat. Utrzymuje 9tyś. sztuk świń. Co parę tygodni wywożą tuczniki, po tem czyszczenie i dezynfekcja chlewni i po paru dniach przywożą warchlaki.

Jeden mały rolnik we wsi też prowadził tucz kontraktowy ale zrezygnował, bo poszedłbym z torbami.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Szukaj kontraktu, gdzie prosiaka i pasze sam załatwiasz. Tam, gdzie dostajesz wszystko kompleksowo, po paru wstawieniach robią się problemy z jakością tych dwóch rzeczy. Nie wierzyłem, ale rzeczywiście będąc na kontrakcie można stracić gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Oj tyle bzdur tu piszecie że w głowie się nie mieści. Popytaj w innych firmach. Na agri plus świat się nie kończy. Warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Pisałem wcześniej ,a jeszcze agri plus potrafi przywieść prosiaka z choroba i potem wszystko spada na ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

siwymirek wipasz wstawia tez chyba warchalaka możesz do nich uderzyć, a znajomi z wioski dla kogo tucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
7 godzin temu, robert1226 napisał:

Pisałem wcześniej ,a jeszcze agri plus potrafi przywieść prosiaka z choroba i potem wszystko spada na ciebie .

Nie tylko agri, ale też każda firma która w ramach kontraktu daje prosiaka. Żeby tylko z chorobą, gorzej jak dostaniesz partie że sporą ilością selektow, to choćby nie wiadomo jak je żywić, to i tak nie osiągną odpowiedniej wagi. Co do paszy, to przy tej cenie zboża i z dnia na dzień rosnącą ceną soi, pasza kontraktowa jest największym scierwem. Nie mogąc podnieść ceny paszy, bo jest wliczona w kontrakt, dostaje się pasze o mniejszych parametrach, co skutkuje większym spożyciem i obcinka z kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

dokładnie w wipaszu cena pasz do świń i drobiu leci w górę i oni sami nie wiedzą vo zrobić by wyjść na swoje w tuczach ktore wstawili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Szczerze z doświadczenia mam kontrakt z Agri Plus i żadnej innej firmy nie chcę, a to co koledzy wyżej piszą to nw skąd to wymyślili. Mam znajomego w Wipaszu i tam są najgorsze warunki nawet on sam mnie nie zachęcał do zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

1. Wstawiaja obecnie na gleboka ściółkę? 

2. Miał ktoś sytuację że pasza nie dojechala na czas i świnie stały glodne? 

3.Kto określa czy świnie maja już odpowiednią wagę i ile mija czasu od zgłoszenia do odbioru? 

4. Nie mając wagi skąd wiecie ile dokładnie paszy przywieźli? Maja je w tych cysternach?

5. Co w sytuacji wystąpienia ASF? 

6. Ile% upadku jest dopuszczalne bez żadnych konsekwencji? 

7. Silos na pasze musi być oryginalny czy może być to samorobka? 

8. Czy w starym budynku z gorsza wentylacja na głębokiej ściółce da się uzyskać wymagane zużycie paszy do przyrostu lub nawet uzyskać premie za niższe? 

9. Jak jest faktycznie że zdrowotnoscia tych prosiakow. Czy to prawda że Ci trzymający 300-500 szt dostaje gorszy sort? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
1 godzinę temu, Patrykxd napisał:

Szczerze z doświadczenia mam kontrakt z Agri Plus i żadnej innej firmy nie chcę, a to co koledzy wyżej piszą to nw skąd to wymyślili. Mam znajomego w Wipaszu i tam są najgorsze warunki nawet on sam mnie nie zachęcał do zmiany.

Nie znam się na warunkach. Może i agri ma najlepsze, ale wała z paszą i prosiakami robią wszystkie firmy. Aktualnie znajomy po super 4 latach współpracy z agri z niecierpliwością czeka na koniec kontraktu. Nie twierdzę, że tak jest jest wszędzie. Wręcz powiem, że wśród znajomych którzy poszli na hotel, to większość jednak przy nim została. Co do agri to jeden jej plus, że bardzo często prosiak jest polski i nie wspierają tym Duńczyków. 

Nie jestem fanem hoteli, to nie jest rolnictwo tylko usługowe niewolnictwo, dlatego powinno być dodatkowo opodatkowane.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj