Zaloguj się, aby obserwować  
ogrodnik70

Problem z prasa welger Rp12s

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogrodnik70    0

Witam posiadam prase welger Rp12s. I mam taki problem z sznurkiem ma przedziane dobze lecz gdy owine snopek sznurkiem i go wypuszcze to sznurek z jednej strony snopka jest mocno naciagniety o z drugej strony jest dosyc luzny i rozwalaja mi sie troche snopki a napiczane sznurków mam naciagnieta do opory ile idziei nie mam pojecia co to moze byc prosze o jakies podpowiedzi z góry bdziekuje i pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Spróbuj zacząć obwiązywać sznurkiem chwilę przed dostaniem się do komory ostatniej porcji materiału. Być może wtedy się lepiej napnie. Komuś na forum już ten pomysł kiedyś pomógł. A gdy popuścisz ten napinacz sznurka jest tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

U mnie też tak się dzieje w tej prasie ale minimalnie i to tylko w słomie żytniej, w innych jest wszystko dobrze.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

To może trzeba zmodyfikować ten napinacz tak aby była jeszcze większa możliwość regulacji? Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale spróbuj przedłużyć gwint od napinania i itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

A jakim traktorem ciągasz tą prasę? Owijasz na niskich obrotach czy na wysokich? U mnie kiedyś na takich bardzo małych obrotach owijałem to jakoś kiepsko się zawinęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Ogólnie to chyba mało osób ma Welgery na AF. Ja też pytałem o coś w Welgerze to nikt prawie nie odpowiadał. Chyba tylko u mnie jest takie zagłębie Welgera, że w jeden małej wsi na 10 pras to wszystkie Welgery RP 200 i nikt nie ma innej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

U mnie są dwa - 12 i 200. Może jak napięty prawidłowo, to większe obroty potrzeba przy owijaniu? Wypróbuj 1700 1800 czy 1900 :).


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

zwoziłem dzis słome po mojej prasie welger i nie które snopki sa dobre a nie które sie rozwalaja czyli z jednej strony snopka sznórki sa mocno wciagnietne ze nie idzie włozyc palca a z drógej luzne jak cholera ja juz nie mam pomysłow na ta prase i z tymi sznurkami tych snopow nie idzie zwozic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Kolego na napinaczu sznurek wytarł ci rowek i dlatego tak ci się dzieje. Dociskasz sróbą ale to i tak nic nie daje.. ja miałem to samo więc pospawałem te rowki które zrobił sznurek i wyszlifowałem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

zrobiłem tak jak mówił kolega były rowki ładnie za spawałem i wyszliowałem i na dal jest to samo. Pomocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Dzis wpadłem na pomysł przerobienia noza do ucinania sznurka zeby mi ucinał troche dalej bo tak ucinał dosyc na brzegu i go przerobiłem i ucina kawałek za srodkiem beli gdzie zaczyna owijac i jest troche lepiej. Ale mam jeszcze jededno pytanie nieraz mi sie prasa zapcha słoma w podbieraczu i nie chce jej przepchnac a naj gorzej jest gdy te zmijki co sa z boku podbieracza wrzucaja słome i srodkiem tez idzie i wtedy sie zapchnie i musze sturac widłami. Jest na to jakis patent moze idzie cos tam przerobic lub wyciac czy cos.Aha i jescze jedno jaka wydajnos ma prasa welger Rp12s z szerokim podbieraczem czyli ile hektarow w godzine powina łyknac. Z góry dzieki za pomoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

ZNowy proplem ma szeroki podbieracz i gdy prasuje mocna słome i sa z boku te zmijki i jak one wzóca mi słome na srodek podbieracza to mi sie zapchnie podbieracz i musze wtedy skubac ta słome czego moze byc to winna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

ja dopiero kupilem welger rp12s na 2sznurki i siadke pytalam tego co od niego kupowalem cze obydwa sznurki owijaja tak samo.mowil ze nie mial tego problemu. ja do tej pory prasowalem welger rp12.pozdrawiam wszystkich co majo welger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12    0

Mam pytanie ponieważ kupiłem prase Welger RP 150s i chciałbym sie dowiedzieć czy ona jest na sam sznurek czy też na siatke ponieważ nie znam sie na tym prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

@gregor12 wstaw jakieś zdjęcie to postaram się pomóc.Pracuje na rp12s więc to podobne modele.Co do @ROBERTO0808 próbowałem pracować na dwa sznurki ale nic z tego nie wyszło bo się plątały,niby zakładałem tak jak wskazuje schemat ,ale raz było ok a raz było trzeba wyskoczyć odciąć drugi sznurek.One owijają w tym samym momencie tylko w odstępie ok 10cm jeden od drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Nie.tylko sznurkiem.Siatką nawet nie próbowałem i nie jestem pewien czy ten mechanizm działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12    0

@gregor12 wstaw jakieś zdjęcie to postaram się pomóc.Pracuje na rp12s więc to podobne modele.Co do @ROBERTO0808 próbowałem pracować na dwa sznurki ale nic z tego nie wyszło bo się plątały,niby zakładałem tak jak wskazuje schemat ,ale raz było ok a raz było trzeba wyskoczyć odciąć drugi sznurek.One owijają w tym samym momencie tylko w odstępie ok 10cm jeden od drugiego.

 

Tu ma Pan zdjęcia tej prasy. Proszę o pomoc.

post-34076-0-00337900-1299314368_thumb.jpg

post-34076-0-77394300-1299314436_thumb.jpg

post-34076-0-62154200-1299314450_thumb.jpg

post-34076-0-59036800-1299314461_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Niestety myliłem się rp12s to walcówka a rp15s to pasówka.Na 1 zdjęciu jest taki pręt pod osłoną w naszej prasie on służy do napinania siatki więc prawdopodobnie też możesz nią owijać.Jeżeli możesz to podnieś osłonę tą z przodu prasy i zrób z góry zdjęcie i wstaw,to będę miał pewność czy to taki sam aparat do jak jest w rp12s.

 

Ps.żaden ze mnie pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj