edward93

Horsch focus td & Czajkowski + vaderstad

Polecane posty

edward93    1

Witam, szukam siewnika do uprawy pasowej zastanawiam się nad focusem td lub czajkowski i do niego siewnik vaderstad tempo. Słyszałem kilka negatywnych opini na temat czajkowskiego że lichy materiał. Jednak focusa nikt w okolicy nie posiada i nie mam wcale opini na jego temat ? Jakiś użytkownik się może wypowiedzieć ? 

RU68    1079

Chcesz porównywać Trabanta z Mercedesem? U Czajkowskiego robotę robi tylko wał oponowy i jego offset  pozostałe elementy to plastelina suszona na słońcu bo gdyby była wypalana to wytrzyma więcej  

Wiadomość z agroFakt.pl

RU68    1079

Horsch ma raczej dopracowane maszyny szczególnie te po3-4 latach na rynku- pytają użytkowników co by poprawili i to zmieniają . Ja robię dwuetapowo kuchn striger sprawa dużo lepsza moim zdaniem ( siew w przeschniętą ziemię) ale potrzebny GPS z RTK i dwa ciągniki 

puma68    0

Jeśli masz problemy z kamieniami na polu to odradzam Czajkowskiego, niby ma zabezpieczenia, ale kompletnie nie zdały egzaminu w trakcie siewu rzepaku i w konsekwencji musiałem usługodawcy pokryć koszt dłut, które zgubił w trakcie pracy...a reklamują go na każde warunki, kolejna sprawa to "pchane ściernisko" szczególnie na pagórkowatym polu, maszyna jest niby bardzo długa, ale przez to bardziej wrażliwa na nierówności terenu...za taką kasę powinna być bardziej uniwersalna

RU68    1079
17 minut temu, puma68 napisał:

Jeśli masz problemy z kamieniami na polu to odradzam Czajkowskiego, niby ma zabezpieczenia, ale kompletnie nie zdały egzaminu w trakcie siewu rzepaku i w konsekwencji musiałem usługodawcy pokryć koszt dłut, które zgubił w trakcie pracy...a reklamują go na każde warunki, kolejna sprawa to "pchane ściernisko" szczególnie na pagórkowatym polu, maszyna jest niby bardzo długa, ale przez to bardziej wrażliwa na nierówności terenu...za taką kasę powinna być bardziej uniwersalna

Powiedz mi jak można usługodawcy refundować części ?Chyba że przed usługą się na to zgodziłeś ale dla mnie to chore też robię usługi ale na taki układ jeszcze nie wpadłem .Owszem zdazyło misię że zjechałem z usługi bo co innego mówił usługobiorca a co innego w rzeczywistości

puma68    0

Widać nie wszyscy są tacy uczciwi...poinformowałem go, że mam kamień wapienny na polu, dlatego wiedząc, że maszyna ma zabezpieczenia hydrauliczne umówiłem się na siew...dziś wiem, że popełniłem błąd zgadzając się na obciążenie mojej polisy OC, ale wiem również, że Czajkowski to nie maszyna na moje gleby

RU68    1079

2 godziny temu, puma68 napisał:

Widać nie wszyscy są tacy uczciwi...poinformowałem go, że mam kamień wapienny na polu, dlatego wiedząc, że maszyna ma zabezpieczenia hydrauliczne umówiłem się na siew...dziś wiem, że popełniłem błąd zgadzając się na obciążenie mojej polisy OC, ale wiem również, że Czajkowski to nie maszyna na moje gleby

to w końcu pokryłeś  ten koszt czy ubezpieczyciel bo nie rozumiem

edward93    1

No właśnie słyszałem że Czajkowski lipa. Odczekam jeszcze rok w tym spróbuje sprawdzić siew po focusie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez radek997
      Witam mam problem z poznaniakiem so43b skrzynia olejowa otóż na pochylonym terenie jadąc w dół nie sieje na wszystkie redlice. Jadąc do góry jest wszystko ok ładnie posiane a w dół są tak jakby mijaki 
      Ktoś wie co by mu mogło dolegać? Przy próbie kręconej wszystko sieje i jest ok a w polu wychodzą cuda
    • Przez janmes1991
      Witam wszystkich. Jestem posiadaczem siewnika - jak niżej na zdjęciach. Jednakże nie mam pojęcia jakiej to marki siewnik, ani nie posiadam do niego żadnej instrukcji (nie ja go nabywałem). I z tej przyczyn tworzę tego posta - by prosić o pomoc w identyfikacji tego sprzętu. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc w tyn temacie.
      Pozdrawiam

• Przez karbex
      Witam wszystkich. Mam pytanie - chce kupić siewnik do poplonów ale zwykły tależowy i teraz sie zastanawiam jakiego producenta kupić akpil, batyra czy iść w to co najtańsze na rynku - wszelkie opinie mile widziane. I drugie pytanie - bedzie pracował z gruberem 5 łapowym - jka go lepjej wieszać - z przodu ciągnika czy na maszynie? Jak bedzie z przodu to nie będą nasiona za głęboko mieszane przez gruber? Wysiew to głównie mieszanka gorczyca + facelia. Interesuje mnie tależowy bo mam 13 ha do obsiania corocznie i taki mi wystarczy
    • Przez Snokes
      Witam posiada lub posiadał kiedyś ktoś z was siewnik Rolmasz poznaniak ? Jakieś opinie i w którym roku został zakupiony 
    • Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj