mqrcin1991

Jaki ciągnik Kubota wybrać na 25 ha ?

Polecane posty

mqrcin1991    7
Witam Potrzebuje informacji jaki ciągnik polecacie na 25 ha +opasy do oprysków nawozów koszenia zgrabiania i najlepiej ładowacza jeszcze? Zastanawiałem się nad Kubota M4073 albo 5092 tylko czy ten 5092 nie będzie nad wyraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Jak dodatkowo ładowacz to moim zdaniem nie. Pamiętaj, że przy ładowaczu czołowym potrzebna jest też masa ciągnika. Może pod względem mocy mógł by mieć te kilka koni mniej na ten areał, ale jeżeli masz kasę na niego lub wiesz, że spokojnie jesteś wstanie spłacić kredyt to ja bym się nie zastanawiał. Dodatkowo wydzierzawisz 10-15ha i będzie idealny i nie będziesz narzekał i pluł w brodę że jest za mały


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

M4073 by mi najbardziej pasował mały zwinny dużo nie gniecie tylko czy sobie poradzi ze zwożeniem belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Z belkami sobie poradzi, ale wziąć już tonę(np. jakiś mauser z wodą, czy paletę nowozu kostki itp.) to już będzie wyczyn. Ja mam ładowacz na kubocie 8560 i teraz wziął bym większy ciągnik do ładowacza, fakt mocy nie brakuje, ale masy i udziwgu już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

ja bym brał gx z 6 litrowym silnikiem


A tą m5 z najmocniejszym silnikiem i pelne obciążenie na tył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

To może jakiś case New Holland MF? Tylko dodam jeszcze raz on ma służyć do prac lekkich w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
mqrcin1991 napisał:

Tak

jak masz większy to m5 tylko dociążyć dobrze tył do ładowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

nigdy 😀 z rosiewaczem latam fendem 312 albo farmerem w zbożu czy kukurydzy rozsiewacz teraz to i dwutonowy sie kupuje a i opryskiwacz 1000L


robote trzeba zrobić jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Arbos'a to niedługo może już nie być, zmienił się chiński właściciel i ten nowy ponoć niekoniecznie zamierza inwestować w Arbosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

Zmiana koncepcji będzie to główny z ładowaczem co polecacie? Deutz? New Holland? Clas? Kubota? Jd? Proszę o wskazanie modeli i zalet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24
Dnia 8.01.2021 o 18:27, mqrcin1991 napisał:

Zmiana koncepcji będzie to główny z ładowaczem co polecacie? Deutz? New Holland? Clas? Kubota? Jd? Proszę o wskazanie modeli i zalet

I co w końcu wybrałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj