Polecane posty

Andpol    949

Ja mam w obrębie do 10km. 5 skupów i o spadek cen martwić się nie muszę bo między skupami b. duża konkurencja jest.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie każdy jest taki głupi by wszystko bunkrować i karmić robaka a zadłużać się na kolejną odnowę produkcji. Niektórzy głupi kupili nawozy parę stów taniej jakiś czas temu oddadzą teraz rzepak po cenie dnia i zapłacą za nawozy i wyjdzie tak jakby kupili nawóz teraz czy za tydzień lub dwa ale nie muszą bunkrować towaru z zadzieją że może cena wzrośnie albo coś z towarem się stanie albo jak to w żniwa cena zacznie spadać. I kto jest w lepszej sytuacji? ten co sprzeda czy ten co przerzuca?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Z tym to zawsze jest, że na dwoje babka wróżyła. Tu nie ma żadnych twardych reguł, ani co do cen nawozów, ani do cen płodów rolnych.

Już miałem tak, że wywaliłem do stodoły 100 ton pszenicy, w żniwa była po 700, w lutym i marcu wywiozłem 90 po 720 i jeszcze doszedł koszt gazowania.
Nawet nie starczyło na prąd do dmuchawy, nie licząc mojej roboty, brata i ojca. W innym roku w żniwa po 620 i sapanie że grzyb, po czym w lutym ta sama pszenica po 900, a roboty dużo mniej.

W tym roku rzepak sprzedaje prosto z pola, a pszenica w całości na magazyn. Z jęczmieniem zobaczymy jak się potoczy sytuacja, w tej chwili jest obawa ze pójdzie pod talerzówkę 😞


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8
12 minut temu, sznajdik napisał:

Nie każdy jest taki głupi by wszystko bunkrować i karmić robaka a zadłużać się na kolejną odnowę produkcji. Niektórzy głupi kupili nawozy parę stów taniej jakiś czas temu oddadzą teraz rzepak po cenie dnia i zapłacą za nawozy i wyjdzie tak jakby kupili nawóz teraz czy za tydzień lub dwa ale nie muszą bunkrować towaru z zadzieją że może cena wzrośnie albo coś z towarem się stanie albo jak to w żniwa cena zacznie spadać. I kto jest w lepszej sytuacji? ten co sprzeda czy ten co przerzuca?

Można pisać kontrakt i wtedy bilans wychodzi na +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Są ludzie co kupują za wolne środki nawozy, nasiona, paliwo i  opryski a płody rolne  sprzedają kiedy chcą i mają wszystko gdzieś

i do takiej sytuacji powinno się dążyć

  • Like 4
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Ja 2

To po 1600 ja od was zabiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
7 godzin temu, yacenty napisał:

kazdy "głupi" który musi. ja będę pierwszy

Głupi sprzeda a chytry będzie czekał na 3 tysiące.Głupi będzie miał kasę w kieszeni a chytry sraczkę kiedy to sprzedać bo ceny jeszcze nie ma

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, slawek2209 napisał:

Głupi sprzeda a chytry będzie czekał na 3 tysiące.Głupi będzie miał kasę w kieszeni a chytry sraczkę kiedy to sprzedać bo ceny jeszcze nie ma

"Polak chce żeby szybko sprzedać, Niemiec żeby nie stracić, a Żyd żeby zarobić." 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
5 godzin temu, sznajdik napisał:

Nie każdy jest taki głupi by wszystko bunkrować i karmić robaka a zadłużać się na kolejną odnowę produkcji. Niektórzy głupi kupili nawozy parę stów taniej jakiś czas temu oddadzą teraz rzepak po cenie dnia i zapłacą za nawozy i wyjdzie tak jakby kupili nawóz teraz czy za tydzień lub dwa ale nie muszą bunkrować towaru z zadzieją że może cena wzrośnie albo coś z towarem się stanie albo jak to w żniwa cena zacznie spadać. I kto jest w lepszej sytuacji? ten co sprzeda czy ten co przerzuca?

odpowiem Ci w najlepszej sytuacji jest ten co nic nie ma. pieprzyć można przy 10 ha, przy większej skali to trochę to wszystko trzeba mieć poukładane.

Każdy ryzykuje bo nie wiemy co będzie jutro.

3 godziny temu, slawek2209 napisał:

Głupi sprzeda a chytry będzie czekał na 3 tysiące.Głupi będzie miał kasę w kieszeni a chytry sraczkę kiedy to sprzedać bo ceny jeszcze nie ma

Co wy z tą sraczką, przechowuje ten co ma kasę, i sraczki raczej u niego brak.

ludzie inwestują, na giełdach w kruszce w waluty i co każdy zasrany chodzi

opowiem wam taką opowieść : W latach 70 było trzech kolegów i każdy miał po dolarze, jeden schwał w poduszkę, drugi zainwestował w jakąś akcję, trzeci kupił złoto.

spotykają się po trzydziestu latach i pierwszy wyciąga dolara drugi 100 , a trzeci 1000

Edytowano przez pawelek98
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
17 godzin temu, Zapracowany napisał:

To po 1600 ja od was zabiorę

To zakładasz że po tyle będzie w żniwa że tyle oferujesz czy szukasz lamusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, PanPawel napisał:

To zakładasz że po tyle będzie w żniwa że tyle oferujesz czy szukasz lamusa?

Nie zakładam i nie oferuje i nie szukam lamusa. Wiem że jak cena spadnie poniżej 2 nie sprzedam kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Rzepaku się tak łatwo nie magazynuje jak zboża. tym bardziej przy tegorocznej pogodzie. Słońce deszcz i tak na zmianę. Rzepak się będzie obsypywał i porastal. Trudno będzie ukosic suchy i nadający się do magazynowania. Zakłady chcą kontraktować wielokrotności 25 ton. Jak będziesz miał 35 ton to potem jest problem z transportem. Pisze tu o kontraktacji w zakładach tłuszczowych a nie u pośrednika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Piszesz głupoty pól dnia pogody i rzepak suchy do koszenia ,pszenica potrzebuje minimum 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
3 godziny temu, kibix napisał:

Rzepaku się tak łatwo nie magazynuje jak zboża. tym bardziej przy tegorocznej pogodzie. Słońce deszcz i tak na zmianę. Rzepak się będzie obsypywał i porastal. Trudno będzie ukosic suchy i nadający się do magazynowania. Zakłady chcą kontraktować wielokrotności 25 ton. Jak będziesz miał 35 ton to potem jest problem z transportem. Pisze tu o kontraktacji w zakładach tłuszczowych a nie u pośrednika. 

Trochę nieprawda, bo 35t jak najbardziej Ci zakontraktuje praktycznie każdy, tylko chodzi o transport.. miewałem tak, najlepiej wtedy transport po swojej stronie mieć. 

Ja mam za mały areał aby kontraktować, giełdy na zielono to może na żniwa będzie po 2,5k netto, wówczas bym raczej sprzedał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

JA MAM obawy że 561 euro będzie przekroczone do końca miesiąca więc bym raczej obecnie szukał ceny dnia, poza tym pogoda zbyt przewrotna w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
26 minut temu, skywalker89 napisał:

Trochę nieprawda, bo 35t jak najbardziej Ci zakontraktuje praktycznie każdy, tylko chodzi o transport.. miewałem tak, najlepiej wtedy transport po swojej stronie mieć. 

Ja mam za mały areał aby kontraktować, giełdy na zielono to może na żniwa będzie po 2,5k netto, wówczas bym raczej sprzedał 

Dokładnie tak napisałem że chodzi o transport, więc nie wiem gdzie Ty widzisz nieprawdę.

Ja w tym roku rzepak sprzedaje od razu. Cenna jest stosunkowo wysoka w porównaniu z cenami innych zbóż. Lepiej przetrzymać pszenicę jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrew1234    5

Skup Kowalczyk 2350 brutto że słabszych ziem zaczynają przywozić  plon w granicach 3-3.5 ton z hektara wilgotność 9.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj