Polecane posty

marek1977    1308
4 godziny temu, Markus napisał:

Kosow Lacki 1930 netto, niepokoi mnie giełda bo od tygodnia cały czas na czerwono.

Nie można oczekiwacz ciągłych wzrostów ,musi być korekta i realizacja zysków.Osobiście czekam ze swoim rzepakiem ,a  do żniw jeszcze pół roku.Czytając raporty giełdowe wychodzi że  długoterminowy trend wzrostowy będzie pchał rzepak dalej ,ale gdzieś jest granica ,tylko gdzie???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Na razie jest cofka, ja zdarzyłem zaklepać dobrą cenę, a z tym trzymaniem jest duże ryzyko. I tak cena jest już wysoka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

1895 netto z odbiorem agrolok. Warto? nie kantują na parametrach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
4 godziny temu, miwigos napisał:

To on ten rzepak skarmia kurami że tak płacił jak zakłady tłuszczowe

Tak i potem już nie musisz dodawać tłuszczu jak robisz jajecznicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Mam swoje dwa ,resztę  od kur , też swoich 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Trzy lata temu woziłem do Woźniaka rzepak,ma bardzo fajną olejarnie.Olej sprzedaje na dodatki do paliwa a reszta idzie na pasze do kur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Dzisiaj podpisany rzepak do Best Oil za 2050zł/netto ,dostawa początek lutego. Dłużej nie czekam ,cena dobra to trzeba sprzedać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Marek1977, rzepak przechowujesz w silosie ? Nie miałeś problemów z rozkruszkiem , wilgotnością itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

@fezoi  rzepak mam na strychu i na planie na posadzce w stodole , w tym roku rozkruszka nie ma , wilgotność jak robiłem próbę to wyszła 7,2% . Do 8%  możesz spokojnie przechowywać i nie ma problemów . Robię tak już z 10 lat i jestem zadowolony , a w tym roku cena jaką udało się załapać ,chyba mówi sama za siebie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Troche można przechować jak ma się miejsce duże ilości w silosie ryzykowne ,wole w depozyt bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

Dzisiaj podpisany rzepak do Best Oil za 2050zł/netto ,dostawa początek lutego. Dłużej nie czekam ,cena dobra to trzeba sprzedać.

Ile u nich na skupie jest minimalna zawartość oleju w rzepaku(41,42%)bo słyszałem że dużo obcinają z ceny za mniejszą zawartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Kolega 2 lata do tyłu wiosną wysłał auto rzepaku (rzepak gazowany) i wróciło (rozkruszek żywy) , jeszcze raz zagazował i historia się powtórzyła , miał problem z kontraktem bo firma nie chciała mu odpuścić . Gdzie finalnie sprzedał to nie dopytywałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
14 godzin temu, miwigos napisał:

Troche można przechować jak ma się miejsce duże ilości w silosie ryzykowne ,wole w depozyt bez problemów

Czemu ryzykowne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

U góry silosu rzepak jałczeje, psuje się , szkoda nerwów to nie pszenica

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Jak jest suchy i wentylowany to może leżeć rok i nic mu nie będzie. Ale wentylacja jest obowiązkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Mylisz się pod dachem silosu skrapla się wilgoć jesienią ,musiał by być drugi silos i przesypać co 3-4 miesiące ,albo co  dwa miesiące 10 ton sprzedać z silosu powyżej 100 ton

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

jak będziesz wentylował to nic nie będzie się skraplało, no chyba że wsypiesz gorący rzepak prosto z pod kombajnu i go nie przedmuchasz to wtedy tak. Ja kiedyś trzymałem grubo ponad 1,5 roku i nic się nie skraplało i nie psuło, ale był przedmuchiwany zaraz po skoszeniu, a później zimą jak były mrozy i słoneczna pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj