Polecane posty

Agrest    25488
3 minuty temu, Krzysiukov napisał:

Co teraz się boisz że za prawa autorskie się Kula upomni tak się tłumaczysz 😜 ? 

A Ty to od kotła parowego się oderwał? Wygląda jakbyś do niego dokładał , byle więcej pary było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241
2 minuty temu, Agrest napisał:

A Ty to od kotła parowego się oderwał? Wygląda jakbyś do niego dokładał , byle więcej pary było

Było powiedzenie z krowa i mlekiem co mało daje to właśnie o Krzysiu 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
59 minut temu, galan99 napisał:

Z wczorajszego spotkania Kołodziejczyka z ( ministrem rolnictwa)  można było się dowiedzieć    że zakłady azotowe zakontraktowały gaz na 3 miesiące w chwili ceny szczytowej,to chodźmy gaz staniał to nasze  mądrale mają umowę.

A jak mają wytłumaczyc że ceny nie spadną proporcjonalnie do cen gazu -ciemnota uwierzy .A ciekaw jestem jak będzie susza i to taka porządna co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95

 

3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Niewiem co bierzesz ale łam to na połowę. Za nisko jesteś żeby mnie czymś straszyć Krzysiu 😎

Gdzie jestem to moja sprawa 😜 Nie rozumiem tylko tej nienawiści która się tu wylewa, skoro sobie to tak policzył to czemu to hejtujesz wrzucając to jako pożywkę na forum. Nie dziwię się że rolnicy nie mogą nic ugrać w sprawie cen czy innych rzeczy. Odpowiedź jest prosta nie ma żadnego zgrania bo jeden drugiemu wrogiem i gdy drugi zarobi 1zł więcej na czymkolwiek to już wkracza zazdrość i nienawiść 😜 To tyle z mojej strony na aktualny temat. Amen 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
29 minut temu, dsbh napisał:

 

Kilka osób na AF to nie całe rolnictwo a to w Polsce liczy ponad 1 mln gospodarstw. Każdy robi tak jak uważa za słuszne a że na tym korzystają producenci i składy to już inna bajka.

W Polsce mamy max 500-800tys  gospodarstw, pozostałe  to pozoranci ;)

Robię w kontrolach foto i widzę jak te gospodarstwa wyglądają. Jak kontrolujemy ponizej 10ha gospodarstwo to większość jest taka że ma 2-3 działki w polach, żadnego siedliska a adres zamieszkania miasto powiatowe lub większe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241
4 minuty temu, Redeptio napisał:

 

nawozy.jpg

A tak na stan obecny, spadek w dosłownie chwilę. 

Screenshot_20211229_110504_com.android.chrome.jpg

Podobno mówili że szybko zdrożeje, a nie może stanieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

A tak na stan obecny, spadek w dosłownie chwilę. 

Screenshot_20211229_110504_com.android.chrome.jpg

Podobno mówili że szybko zdrożeje, a nie może stanieć. 

To ja się pytam po co taka zagrywka z ich strony, czy chcieli postraszyć ludzi i wyprzedać nawozy po droższych cenach czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Dzwoniłem właśnie rano na duży skład okolice Tarnowa i Mocznik 5120,saletra 4110,poli6 2960,RSM32 3390 ale Pani kazała zadzwonić popołudniu bo będzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek333    5

Postraszyli Rolników cenami z d*py i teraz wszyscy sie rzuca i wyczyszczą place  po 2700 zł , ktoś to mądrze wymyślił . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Chyba dla słabych psychicznie.

To tylko potwierdza, że interesa im nie idą

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

W mojej okolicy rolnicy nie chcieli kupić po 2900 saletry a po świętach kolejki i płacili po 3300-3600. Wnukom będziemy to opowiadać... zagrywka 100-u lecia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
2 minuty temu, karol napisał:

W mojej okolicy rolnicy nie chcieli kupić po 2900 saletry a po świętach kolejki i płacili po 3300-3600. Wnukom będziemy to opowiadać... zagrywka 100-u lecia

Zagrywka dla debili, k.... wiadomo ze cena gazu poszla ostro do dolu , a ze nie jestesmy krajem jeszcze zamknietym, to nawozy beda jechac z zachodu na dzien dzisiejszy tansze, nawet ruski phosagro zarejestrowany jest w szwajcariiba unia moze ma z tym krajem jakies umowy co do cla i my musimy je respektowac, poa tym sa jeszcze marki yara, timac i ceny moga miec nizsze niz nasi.

Podwyzke oglosili w momencie, tapniecia cen gazu, macie internety a nie potraficie przeanalizowac prostych danych

Co do jakis tam wyliczen to mozna je se w d..... wsadzic, bo po peirwsze nie aktualne, po drugie kazdy gospodarzy w innych warunkach, po trzecie ten Kula z siebie debila robi jeszcze prawami autorskimi straszyc za jakies tam 

 

Tomek 90 nie przehmuj sie tymi zas....... co w Kuli boga widza

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawo czy takie zagrywki robia swoim zagranicznym partnerom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Taa, bo jak dziś gaz tani to jutro nawozy stanieja🤣 Ty podstawowej wiedzy o tym rynku nie masz.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
Przed chwilą, Ulman napisał:

Taa, bo jak dziś gaz tani to jutro nawozy stanieja🤣 Ty podstawowej wiedzy o tym rynku nie masz.

Ja wytrzymam z azotem do polowy maja z cena 1100-1200 a ty?

A widzisz od razu stanialy z 4000 do 2600 w ciagu kilku dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

A rolnik z krusu ma więcej????? 

Jaka składka taka emerytura. 

Moi rodzice tez maja razem 2100, a znajomy ojca przepracował 14 lat w skr, do tego kawałek ziemi i ma emerytury 2200. Za co?

 

Jeśli opłacał i KRUS. To ZUS do krusu dokłada.  Wiem bo 16 stycznia idę ze swoim ojcem do ZUS . Ma już tą wcześniejsza bo miał 35 lat krusu  ale miał też 10 lat na kolej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj