Polecane posty

yaroslaw    428
1 minutę temu, HF86 napisał:

załóż se działalność i zobacz jak słodko. zobaczysz ile wplacisz, a ile dostaniesz. przedsiębiorczych ludzi jak dojne krowy traktują. ale żeby im coś posypać to nie ma komu. 

2900 saletra. może by z paletę zamówić 🤔

tylko żeby tam wielką kokardke dokleili 😂

Akurat znam  ludzi  co  się  trudnili  handlem warzywami  i trochę  znam ten temat  , wiecznie  narzekali ale  biedy  to  tam  nie było  i  za  kasę  wszystko  się  dało  załatwić  łącznie  z rentą chorobową w wieku 45 lat , ale  faktem  jest  że  na  wszystko  zapracowali  sami  a  jeżdżąc  po targowiskach i bazarach wstawali  o 2-3 w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877
5 minut temu, youn81 napisał:

za to ze 14 lat pracował na etacie i co miesiąc odprowadzane miał składki od pełnej kwoty miesięcznego wynagrodzenia....... a nie raz na kwartał KRUS

Dzień zaczynali od flaszki i sami nie wiedzieli co tam się działo, każdy lewizny i sprzęt zajechany. Nikt się nie przejmował bo państwo dało nowy. Teraz należy im się za te trudy nagroda bo byli przedsiębiorczy. W sumie tak jak teraz żaden urzędnik nie ponosi odpowiedzialności za swoje czyny a rękę wyciągnie pierwszy. Państwo tylko puchnie od tych ważnych etatów dla każdego coś się znajdzie i segregator do dokumentów

6 minut temu, yaroslaw napisał:

Akurat znam  ludzi  co  się  trudnili  handlem warzywami  i trochę  znam ten temat  , wiecznie  narzekali ale  biedy  to  tam  nie było  i  za  kasę  wszystko  się  dało  załatwić  łącznie  z rentą chorobową w wieku 45 lat , ale  faktem  jest  że  na  wszystko  zapracowali  sami  a  jeżdżąc  po targowiskach i bazarach wstawali  o 2-3 w nocy

Zapracowali słowo klucz. Narzekać to w Polsce wszyscy potrafią taka przypadłość tylko 3/4 ludzi robi to bez powodu...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Jakim cudem nawozy mają być tańsze skoro na rozmowach o rolnictwie (taka grupa na Fejsie jakby ktoś pytał) co  dziennie pojawiają się wyliczenia, że przy tych cenach nawozów i pszenicy pełne nawożenie i tak się opłaca. Niby się wszystko w tych wyliczeniach zgadza tylko jak ta kalkulacja wygląda dla roślin przeznaczonych na pasze i skarmianych w gospodarstwie i jak to się przekłada na opłacalność produkcji zwierzęcej to o tym to już cisza. Ja w znaczące spadki cen nawozów nie wierzę, a jak wejdzie po nowym roku dwucyfrowa inflacja to już w ogóle...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Dawać ten cennik nowy Anwilu. Tylu tutaj wszystko więdzących i dealerów. Podobno 100 zł w górę i 25% kontraktu w styczniu. Znaczy się nie ma towaru i nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszyscy liczą przez pszenicę albo rzepak. A gdzie inne rośliny? już mieszanek czy żyta po 4 tony to nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Z wczorajszego spotkania Kołodziejczyka z ( ministrem rolnictwa)  można było się dowiedzieć    że zakłady azotowe zakontraktowały gaz na 3 miesiące w chwili ceny szczytowej,to chodźmy gaz staniał to nasze  mądrale mają umowę.

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 minutę temu, HF86 napisał:

wszyscy liczą przez pszenicę albo rzepak. A gdzie inne rośliny? już mieszanek czy żyta po 4 tony to nie ma?

Nie na tym forum, ogarnij sie, jak nie masz minimum 8 ton pszenicy na zaniedbanej dzierżawie to lipa nie rolnik.🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Równie dobrze może nie być ceny pszenicy dadzą na skupie po 700 tona bo będzie zmowa. W agrobiznesie mówili że UOKiK ma się zająć cenami nawozów. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Ktoś wcześniej pisał że trzeba będzie psa uwiązać przy nawozach, żeby nie zginęły, jak tak dalej pójdzie to będziemy monitoring pryzm z obornikiem zakładać! 😂 Aż mi się Kapitan Bomba przypomniał: Moje życie jest gówno warte, a gówno jest cenniejsze od złota 😂😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 minutę temu, galan99 napisał:

Z wczorajszego spotkania Kołodziejczyka z ( ministrem rolnictwa)  można było się dowiedzieć    że zakłady azotowe zakontraktowały gaz na 3 miesiące w chwili ceny szczytowej,to chodźmy gaz staniał to nasze  mądrale mają umowę.

Trzeba byc idiota żeby kontraktować gaz na 3 miesiace w tak nie spokojnych czasach i na gorce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
2 minuty temu, galan99 napisał:

Z wczorajszego spotkania Kołodziejczyka z ( ministrem rolnictwa)  można było się dowiedzieć    że zakłady azotowe zakontraktowały gaz na 3 miesiące w chwili ceny szczytowej,to chodźmy gaz staniał to nasze  mądrale mają umowę.

A widział ktoś tą umowę ? Z kim ten kontrakt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvba    7

Handlowiec mówi że może sprzedać ostanie 8 ton Polifoski 6 po 2800 zł po tegorocznym cenniku. Brać i nie czekać aż NPK pójdzie o 1.5 tyś w górę w jeden dzień jak azot czy czekać I liczyć na cud że spadnie na jakieś 2 tys? Raczej sam sobie odpowiedziałem... 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418
5 minut temu, galan99 napisał:

Z wczorajszego spotkania Kołodziejczyka z ( ministrem rolnictwa)  można było się dowiedzieć    że zakłady azotowe zakontraktowały gaz na 3 miesiące w chwili ceny szczytowej,to chodźmy gaz staniał to nasze  mądrale mają umowę.

Czyli standard- gaz był tani, my nie mamy ani zapasu ani kontraktu, teraz słyszymy jakieś bajki o tym że mamy zapas drogiego gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
galan99 napisał:

Z wczorajszego spotkania Kołodziejczyka z ( ministrem rolnictwa)  można było się dowiedzieć    że zakłady azotowe zakontraktowały gaz na 3 miesiące w chwili ceny szczytowej,to chodźmy gaz staniał to nasze  mądrale mają umowę.

Wstrzymać produkcję w GA i tyle. Same błędne decyzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
1 minutę temu, galan99 napisał:

W lutym będzie nowy kontrakt na gaz i nowe ceny nawozów .

Ja myślę że ceny nawozów spadną dopiero po połowie kwietnia jak bedzie już po terminie rozsiania pierwszych dawek wcześniej nie ma szans tym bardziej widzą że ludzie są w stanie zapłacić te 3 tys. Większość kupiła cześć sie wacha a jak przyjdzie pora zasiewów to coś jeszcze kupią a dopiero po tym wszystkim obniżą cenę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Dnia 27.12.2021 o 19:41, Tomek90 napisał:

Co Tomciu wrzucając screen z mojego postu bez dołączonego opisu liczyłeś na gówno burze ale nie pykło? 😁

Nie zagłębiłem się w temat, ale myślę, że Cię wyrecze i dodam kolejne zdjęcie ale z całym opisem :)

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na nowy rok życzę :)

 

"Wczoraj wrzuciłem bardzo ogólnikowe kalkulacje uprawy pszenicy w dzisiejszych realiach cenowych pokazujące, że z jednej strony w teorii zarabiamy nie małe pieniądze ale w praktyce nie jesteśmy w stanie kupić za nie nawet 1t Saletry gdzie w latach poprzednich, za połowę mniejszy dochód można było kupić niemal 2,5t.

Dziś wrzucam pełen kosztorys uprawy pszenicy z naszego gospodarstwa z sezonu 2020/2021 uzupełniony o aktualne ceny nawozów. Ceny ŚOR na dziś to trochę zagadka dlatego trzeba by uwzględnić ewentualny ich wzrost w całkowitym rozrachunku.

Dodatkowo można jeszcze doliczyć koszty Polifoski podanej przed siewem oraz jakiejś soli czy kizerytu wiosną. Ja u siebie tych nawozów nie stosuje.

Pszenica prowadzona na plon 8+t/ha"

 

Bez tytułu (2).png

  • Thanks 2

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
7 minut temu, Kula07 napisał:

Co Tomciu wrzucając screen z mojego postu bez dołączonego opisu liczyłeś na gówno burze ale nie pykło? 😁

Nie zagłębiłem się w temat, ale myślę, że Cię wyrecze i dodam kolejne zdjęcie ale z całym opisem :)

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na nowy rok życzę :)

 

"Wczoraj wrzuciłem bardzo ogólnikowe kalkulacje uprawy pszenicy w dzisiejszych realiach cenowych pokazujące, że z jednej strony w teorii zarabiamy nie małe pieniądze ale w praktyce nie jesteśmy w stanie kupić za nie nawet 1t Saletry gdzie w latach poprzednich, za połowę mniejszy dochód można było kupić niemal 2,5t.

Dziś wrzucam pełen kosztorys uprawy pszenicy z naszego gospodarstwa z sezonu 2020/2021 uzupełniony o aktualne ceny nawozów. Ceny ŚOR na dziś to trochę zagadka dlatego trzeba by uwzględnić ewentualny ich wzrost w całkowitym rozrachunku.

Dodatkowo można jeszcze doliczyć koszty Polifoski podanej przed siewem oraz jakiejś soli czy kizerytu wiosną. Ja u siebie tych nawozów nie stosuje.

Pszenica prowadzona na plon 8+t/ha"

 

Bez tytułu (2).png

Mateuszku boisz się spadku subow i lajkow?? 

Gówno burza?? To nie dlamnie. 

Dostałeś konkretną zjebę wszędzie to się postarałeś i poprawiłeś 🙋‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
yaroslaw napisał:

12 godzin temu, Karol6130 napisał:

Tak tak, będą się składać. 

Dziś ciotka mówiła że po 40 latach pracy dostała 1050 zł emerytury. 

Mieli hurtownie ogrodniczo warzywną, dlatego mają pieniądze na życie i podróże. 

 

I  robili  wszystko  żeby  płacić  jak  najniższą składkę  a  teraz  oczekiwaliby  wysokiej  emerytury

To tak ci "artyści" tzn piosenkarze którzy lata temu brali za koncerty majątki a teraz mówią że mają drobne emerytury 🤷‍♂️ ostatnio dowiedziałem się że w okolicznym składzie saletra była po 3100 a mocznik po 4 tys ale już wszystko sprzedali. W drugim. Sprzedali jednego dnia 100t litewskiego canu po 2800zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
12 minut temu, cinek1808 napisał:

Równie dobrze może nie być ceny pszenicy dadzą na skupie po 700 tona bo będzie zmowa. W agrobiznesie mówili że UOKiK ma się zająć cenami nawozów. 

Jak oni organizują tą zmowę cenową? Paszarnie, młyny, porty,  duże firmy międzynarodowe. Jakieś stowarzyszenie mają? A może nawet z MATIFem są w zmowie? 

6 minut temu, Marl napisał:

Wstrzymać produkcję w GA i tyle. Same błędne decyzje...

Może właśnie o to chodzi. GA zuzywa 10% gazu w Polsce. Przy braku rezerw gazowych , wyłączenie GA  dałoby chwile oddechu i pozwoliło na bezproblemowe utrzymanie ciągłości dostaw dla reszty odbiorców. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
10 minut temu, Tomek90 napisał:

Mateuszku boisz się spadku subow i lajkow?? 

Gówno burza?? To nie dlamnie. 

Dostałeś konkretną zjebę wszędzie to się postarałeś i poprawiłeś 🙋‍♂️

Nie musiałem się o nic starać, od kilku lat pod filmami żniwnymi podaje całą agrotechnike z pełnymi kosztami dla każdej z upraw :)

zobacz, że koszta są niemal identyczne co we wcześniejszym wpisie w którym napisałem, że koszty które nie są uwzględnione pokryje dopłata bezpośrednia. 

Zjebki ruszają mnie tylko wtedy gdy dostaje je od żony 😁

Btw. Myślenie nie boli :)

Edytowano przez Kula07
  • Like 1

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj