Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marl    442

@racyl : kupiłeś tą saletre czy czekasz na wygraną w LOTTO :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
4 minuty temu, Marl napisał:

Ciekawe teraz będą filmy u youtuberów. Znowu 9 ton w żniwa? Ci co myślą to już zakupili zapasy nawozu na 2022 r. 

Pewnie tytuły odcinków tez będą inne np. 

"Ostatni worek saletry- siew na bogato".:lol:

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Marl napisał:

@racyl : kupiłeś tą saletre czy czekasz na wygraną w LOTTO :)

nie kupiłem i jestem wkurwiony. po za saletrą i salmagiem wszystko mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
8 minut temu, racyl napisał:

Nikomu nie odmawiam pomocy ale bredni ze spokojem nie mogę słuchać

 

9ton to nie jest jakiś wyczyn gdy ktoś ma dobre pole, dba, dobrze nawozi to i ma

Bynajmniej u mnie 500kg saletry muszę dać żeby te 8 i więcej zebrać. Bez względu ile będzie kosztowała to i tak tyle dam bo nie po to obsiewałem żeby potem gówno zebrać

Warunek: dobrej klasy ziemia, 2-3 bo na 4-5 mozesz dać nawet 600 kg saletry a przyjdzie 2-3 tygodnie palącego słońca i z tych 8 przewidywanych zrobi sie 4-5 ton max.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
3 minuty temu, racyl napisał:

nie kupiłem i jestem wkurwiony. po za saletrą i salmagiem wszystko mam

W zasadzie juz nie musisz myślec o zakupie. Lepiej odpuścić i czekac na rozwój sytuacji... 

Jest ktoś na forum ktoś kto zdecyduje się na zakup saletry po nowej cenie 4500 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz to już tylko szukanie gdzie ktoś jeszcze może sprzeda po 3tys.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Zrobią promocje na 3500 i ludzie kupią, w telewizji pokażą ze rolnicy znow dostali i nienawiść miasta do wsi zostanie pogłębiona.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no jak to pro wiejska partia będzie na wieś napuszczała miasto 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ta podwyżka mnie zachęciła, żeby zamówić ten mocznik uff. Miałem brać w poniedziałek zwykły a tu 5,5k za tonę, uff 1,5k i jest na miejscu. Jak przywiozę to podeślę zdjęcia co to za technologia wroga

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
55 minut temu, pawelol111 napisał:

Plan Balcerowicza to plan USA. Mieliśmy stare technologie ale dość konkurencyjne- jak Chiny swego czasu.

jakby teraz wygladała Polska gdyby nie byl to plan balcyrewicza a jakis plan w stylu Marschalla

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
Przed chwilą, Wicherek napisał:

Mam cały potrzebny nawóz ale jestem strasznie wk.......y na rządzących  !

Kto nie jest? Zamiast robić interesy z Białorusią, Rosją, Chińczykami to machają szabelką i ściągają portki przed wielkim bratem z za wielkiej wody

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba wybrani są ci którzy zakończyli karierę rolnika po zeszłych żniwach i mają jeszcze zboże na magazynie


WojciechFirus napisał:

chyba wybrani są ci którzy zakończyli karierę rolnika po zeszłych żniwach i mają jeszcze zboże na magazynie

wygrani*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
4 minuty temu, Murphys napisał:

Ta podwyżka mnie zachęciła, żeby zamówić ten mocznik uff. Miałem brać w poniedziałek zwykły a tu 5,5k za tonę, uff 1,5k i jest na miejscu. Jak przywiozę to podeślę zdjęcia co to za technologia wroga

Sprzedają to w mniejszych ilościach czy trzeba brać cały samochód , bo na olx jest ilości cało samochodowe ? Co prawda azot już mam , ale żeby było w normalnych dawkach jak co roku to jeszcze ze 2 tony bym tego UFF kupił . Miałbym sposobność okazyjnie sprawdzić jak to się rozpuszcza w opryskiwaczu ,czy nie zalepia końcówek , albo nie wpływa w jakiś inny negatywny sposób na rośliny czy na sprzęt , I być może w następnych latach można by przejść całkowicie na ten mocznik uff . Tylko pewnie jak się sprawdzi , to i cenę podciągną do cen nawozów mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
2 godziny temu, racyl napisał:

tylko że jeden i drugi coś osiągnął i ma dorobku zawodowego w porównaniu z czcigodnym kaczyńskim

Powiedz co? Że sprzedali za marne grosze naszą gospodarkę. Kaczafi też to potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
4 minuty temu, mysza103 napisał:

Sprzedają to w mniejszych ilościach czy trzeba brać cały samochód , bo na olx jest ilości cało samochodowe ? Co prawda azot już mam , ale żeby było w normalnych dawkach jak co roku to jeszcze ze 2 tony bym tego UFF kupił . Miałbym sposobność okazyjnie sprawdzić jak to się rozpuszcza w opryskiwaczu ,czy nie zalepia końcówek , albo nie wpływa w jakiś inny negatywny sposób na rośliny czy na sprzęt , I być może w następnych latach można by przejść całkowicie na ten mocznik uff . Tylko pewnie jak się sprawdzi , to i cenę podciągną do cen nawozów mineralnych.

U mnie na miejscu mają, dzwoniłem to 2 samochody mają na placu tego i można przyjechać obejrzeć, i ładować na przyczepę i do domu wieźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
14 minut temu, magnum123 napisał:

jakby teraz wygladała Polska gdyby nie byl to plan balcyrewicza a jakis plan w stylu Marschalla

plan marschale by się nie powiódł w Polsce , niemcy przygotowując się do wojny  tworzyli nowoczesne technologie i rozwiązania mieli sporo inżynierów tesla obecnie też buduje fabryke w niemczechbo liczy na dostęp do inżynierów w polsce dobre kadry dopiero się tworzą na wiekszą skale [ większość nowoczesnych rozwiązań wywodzi się z armi ]  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, PAN88 napisał:

Powiedz co? Że sprzedali za marne grosze naszą gospodarkę. Kaczafi też to potrafi

 

że coś warta dana firma to się tak  wydaje ludziom co nigdy żadnej nie prowadzili. łatwo powiedzieć że sprzedali coś za tanio gdy się nie zielonego pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

jakby ich gnebili za wojne nic by nie mieli . chcieli zrobic bufor przed zsrr to pozwolili na odbudowe i jeszcze pomagali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Często wartość maszyn w kg na złomie przewyższała cenę zakupu . A gdzie wartość budynków, placu...

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Podnieśli cenę bo statki z gazem płyną. Cena gazu na giełdach spadną to o oni obniża do tych 3tys z będzie w telewizji  że cena nawozu spadła o 30% i zrobią nagonkę na rolników. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
2 minuty temu, racyl napisał:

 

że coś warta dana firma to się tak  wydaje ludziom co nigdy żadnej nie prowadzili. łatwo powiedzieć że sprzedali coś za tanio gdy się nie zielonego pojęcia

Dobrze że Ty jesteś wszystkowiedzący. A firmę mam od paru lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, racyl napisał:

 

że coś warta dana firma to się tak  wydaje ludziom co nigdy żadnej nie prowadzili. łatwo powiedzieć że sprzedali coś za tanio gdy się nie zielonego pojęcia

No tak, wszystko co było zbudowane za PRL-u, to warte po transformacji parę centów /fenigow/kopiejek/groszy. Plan był taki, żeby doprowadzić do upadku i przejąć za czapkę gruszek... Gratuluję, tytuł " moron of the year" już jest twój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mówię że jestem wszechwiedzący, gdy się ma nóż na gardle to sobie można pomażyć że to czy tamto jest tyle warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj