Polecane posty

karolr2    767

Kiedy dawałeś saletrę? 

4 godziny temu, artur1910 napisał:

Salmag2600,Saletra2750,Polidap3440,2570 ceny brutto powiat BIA, big bag,Lokalny.Jak najdalej od TransRolu.Polisulfat(mniej wiecej kiseryt tylko z potasem)1650.Kupione niech się dzieje wola nieba

 

 

 

Gdzie brałeś? Dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
5 godzin temu, melon10641 napisał:

Czyli na razie spadek nam nie grozi, skoro kupują to nie po to żeby taniej sprzedać. 
Jakby nie było rosnąca konsumpcja i małe zapasy w poprzednim sezonie też spowodowały wzrost cen.

Jakby to było takie proste to byle baran by się obłowił .Kupują po to by generować zwyżki i manipulować paniką na rynku - a każdy może na giełdzie wpłacić zabezpieczenie (10 % wartości transakcji) i możesz kupować i sprzedawać wirtualny towar problem się robi dopiero gdy dochodzi do realizacji kontraktów - jednak ryzykuje się utratą kauci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1910    6
1 godzinę temu, Rrolniik napisał:

@karolr2 u kogo takie ceny? w transrolu polidap ponad 4 tysie.

Dlatego trzeba tą firmę omijac szerokim łukiem.Jak ceny wrócą do do normalnosci ,znowu pojawią sie banery  przed biurem, żeby wspomagać lokalnych Dystrybutorów  polskie firmy itd itp.Jak cena nawozow zaczęła drastycznie rosnąć, to nie sprzedawali mimo placu zawalonego towarem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
45 minut temu, FarmerDyzio napisał:

w jakiej cenie kizeryt ? i ile go dać na ha ?

Polski siarczan magnezu z Tarnobrzegu  ok. 1400 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Dzwoniłem w ubiegłym tygodniu to 1950 brutto kizeryt ale to przy 24 t, mi potrzebne tylko max 2,5 tony. Ja od kilku lat stosuje 100kg/ha, a tego z siarkopolu 150 kg/ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
majster545 napisał:

45 minut temu, FarmerDyzio napisał:

w jakiej cenie kizeryt ? i ile go dać na ha ?

Polski siarczan magnezu z Tarnobrzegu  ok. 1400 brutto 

mi 2 tygodnie temu po 1200 przywozili w bb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

https://fb.watch/9Iqgq0m2vs/

@galan99 gdzie te obniżki co mówiłeś? 

Daj sobie spokój z tym wołem jako Minister rozmawiał z SASINEM uważaj by ten Sasin nie obniżył ceny pszenicy by mąka nie podrożała i chleb bo powie że  podjął takie działanie .

Do lutego w h*j czasu .

Powiada że na drugi rok żywność w Polsce podrożeje to dobrze powiada w sklepach tak ale nie rolnikowi bo już Sasin będzie działał na Polskiej Giełdzie i powie nic nie da się zrobić .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

https://fb.watch/9Iqgq0m2vs/

@galan99 gdzie te obniżki co mówiłeś? 

Co za idiota. Niby rolnicy nie stracą? Z jego słów wnioskuję, że najwięcej stracą konsumenci w miastach a my to chyba na wsi nie jesteśmy konsumentami tylko żywimy się nie wiem czym. Nas podwyżki dotykają podwójnie bo jako producentów i konsumentów. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Już pisałem barana odsunęli woła Powołali i to polityk przyszłości Polskiego rolnictwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1134
10 minut temu, thor1984 napisał:

Co za idiota. Niby rolnicy nie stracą? Z jego słów wnioskuję, że najwięcej stracą konsumenci w miastach a my to chyba na wsi nie jesteśmy konsumentami tylko żywimy się nie wiem czym. Nas podwyżki dotykają podwójnie bo jako producentów i konsumentów. 

Dziwisz się baranowi, jak tu połowa forum nie znając ceny zbytu twierdzi, że w przy tych cenach nawozu będzie miała większe zyski w przyszłym roku.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ktoś jeszcze wierzy tym starym komuchom że zależy im na przeciętnym obywatelu? 

tam tylko stołek i koryto sobie i rodzinie. 

gdzie te obniżki i jego kilkaset złotych spadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1910 napisał:

1 godzinę temu, karolr2 napisał:

Kiedy dawałeś saletrę? 

Gdzie brałeś? Dokładnie 

Poświetne

A dokładniej skąd pochodzisz? Ja mam 2 km do Poświętnego i co roku kupuje w Poświętne bo taniej niż w transrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877
2 godziny temu, HF86 napisał:

ktoś jeszcze wierzy tym starym komuchom że zależy im na przeciętnym obywatelu? 

tam tylko stołek i koryto sobie i rodzinie. 

gdzie te obniżki i jego kilkaset złotych spadków?

Naród podzielony, każdy musi w coś wierzyć żeby nie zwariował. Radio Maryja, Smoleńsk i naczelnika Jarosława który broni Polskę przez nazistami jak to ostatnio mówił o odrodzeniu III Rzeszy. Obawiam się że ludzie są za leniwi na walkę z tą komuną

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
galan99 napisał:

Już pisałem barana odsunęli woła Powołali i to polityk przyszłości Polskiego rolnictwa .

A naczelny TAP podczas wywiadu z nowym ministrem, o mało nie szczytował z zachwytu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1111    3
Dnia 3.12.2021 o 21:16, GRZES1545 napisał:

Po co jak nasi bogaci biorą po 3 tyś 😎 

Ale warto jakiś kontakt złapać, tyle że trzeba cło ogarnąć i dopytać o pozwolenia przewozu, żeby  nie było  że  auto i kierowca na darmo pojechał.

Zboża  nie stanieją mocno, jak ktoś śledził sytuację  w żniwa na świecie to wie dlaczego. Ten rok był słaby na zbiory w wielu krajach, zapasy mizerne a zapotrzebowanie na żywność rośnie.

To jak chłopy myślicie  spadną te ceny do lutego czy nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
5 minut temu, Janek1111 napisał:

To jak chłopy myślicie  spadną te ceny do lutego czy nie? 

Spadną nie spadną, kto to wie.  Na tę chwilę ja od siebie powiem że teraz nic nie kupuję bo i tak jest drożyzną. A jak pójdzie do góry to będę myślał w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
majster545 napisał:

1 minutę temu, fergi99 napisał:

mi 2 tygodnie temu po 1200 przywozili w bb

Netto czy brutto 

brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj