Polecane posty

Yara wznowiła produkcję? bez tego ceny u nas nie spadną, export będzie szedł. rząd jakby co powie że nawozy były dostępne, więc żadnych dopłat nie będzie. jedyna szansa to czasowe zniesienie ceł przez KE. niestety ale mamy listopad, a tu już zima i zużycie gazu będzie rosło, też czekam tylko nie wiem w sumie na co. tylko cła cokolwiek zmieniłyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Sprzedałem ostatnie 10 t pszenicy po 1380 brutto. trzeba opryski kupić bo nawozy już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W grudniowym TAP znalazło się aż 5 cało stronicowych reklam Grupy Azoty 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Jak sprzedasz a w nic nie zainwestujesz to przy dzisiejszej inflacji nie ma to sensu.

Dzisiaj lepiej mieć towar jak pieniądz

Przychodzi i taki dzień że lepiej mieć pieniadz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
2 godziny temu, Agrest napisał:

Widzisz powody do dalszych wzrostów?

Postawiłem sobie taki cel że w grudniu sprzedam.

Pieniądze nie potrzebne, ale nie chciałbym umoczyć.

A ja powiedziałem sobie, że jak pszenżyto osiągnie pewną cenę, to puszczę i tak zrobiłem, większość wywiozłem, zostawiłem sobie trochę zebranego przed deszczami. Czy dobrze zrobiłem czy nie, trudno, powiedziałem sobie, że decyzji nie będę żałował, swoje zarobiłem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25257

Ja czekam na wycenę.

Miałem w ubiegłym tygodniu sprzedać, ale teraz chyba będzie stoperan potrzebny.

Sól 2600, ultra8 2800

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Żyto z 1150 na 950, -  🤷‍♂️

Celowa zagrywka uważam, Co roku podobnie jest że robią chfilowe spadki aby wywołać ruch w sprzedaży. Rok był ciężki na zbiory w wielu rejonach Europy, dobrego towaru mało na rynku . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

@Agrest Wiesz, nie zgadniesz, kto przewidział takie ceny zbóż w żniwa? Sam długo się zastanawiałem w żniwa, czy magazynować, czy wypchnąć, bo w porównaniu z poprzednimi żniwami cena jak na tamten moment wydawała się atrakcyjna, jednak zdecydowałem się zmagazynować, tym bardziej, że mam gdzie. Ze sprzedażą było tak jak napisałem i też już miałem dosyć zastanawiania się "wzrośnie, czy spadnie", "sprzedać, czy jeszcze trzymać" teraz powiem Ci, że spokojniejszy jestem. Wywoziłem w tamtym tygodniu i dodam, że absolutnie żadnego ruchu w skupie ze zbożem nie było, dosłownie nikogo, tylko moje zboże leżało, przez tydzień, z kukurydzą jedynie był i to bardzo duży. Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam, każdy niech robi jak uważa. :) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513
35 minut temu, GRZES1545 napisał:

Celowa zagrywka uważam, Co roku podobnie jest że robią chfilowe spadki aby wywołać ruch w sprzedaży. Rok był ciężki na zbiory w wielu rejonach Europy, dobrego towaru mało na rynku . 

Identycznie tak jak w 2020 pierwsza obniżka końcem listopada.

Pamiętam w tamtym roku podpisałem kontrakty 20 listopada i za parę dni staniało a w styczniu poszło do góry. Ryzyko było czekać bo wilgotność była na ,,styk". W tym roku wilgotność do 12 tak że czekamy dalej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Takie pytanko: Czy warto przy obecnej sytuacji inwestować w rozsiewacz z gps? Mam do wybrania prow i nie wiem czy przedłużać termin czy szukać siewki już na wiosnę? ceny rozsiewaczy horrendalne ale to chyba tak jak wszystkiego. Co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

ja bym sie o npk nie martwił w najgorsszym wypadku cos dobrego można kupić w tej chwili 2600drożej nie bedzie , gorzej  z azotem tu też drożej nie bedzie a i tak od ch  uja drogo.   Czy ktoś sobie wyobrzarza saletre po 3000zł w lipcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576
5 godzin temu, Marcinrolnik2022 napisał:

Przychodzi i taki dzień że lepiej mieć pieniadz. 

Ja tam kasę wydaję i kupuję towar.

Pieniądz leci w dół. Węgiel kupiłem  w październiku po 950 teraz 1800. 

Mocznik po qq kupiłem w  piątek po 3550  netto. 4 tony tyle potrzebuję RSM  w wrześniu kupiony 1240 I 1330 . I wszystkie środki na przyszły rok też kupione. 

Teraz remont starego  domu zaczęty na wiosnę i na przyszłą wiosnę myślę  skończyć,  i od razu może budowa garażu 13x11  murowanego. Tu już się utopiłem 50 tyś, a  jeszcze nie zaczęty i nic nie kupione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

ja też chciałem kupić auto rsm we wrześniu choć 1500 wydawało mi się szaloną ceną, ale oczywiście firmy cenniki miały ale towaru nie sprzedawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Zamówiłem kilka tygodni temu, auto 24t nawozu w AGROLOKU i narazie tylko dostaje wiadomosci ze Z POWODU BRAKU PRZEWOZNIKA TERMIN realizacji ulega przesunieciu na... potem mija nowy termin i tak  przesuwaja 

Macie podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie najwieksza korzyść ze świń to gnojowica, pod rzepak poszło 30m3/ha czyli jakieś 100 kg N dostępnego+ sloma po zbożu. na wiosnę 200 kg saletry i koniec nawożenia, czekam na 4t. oczywiście soli i siarczanu magnezu trochę trzeba dosypać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
lolq1660 napisał:

Takie pytanko: Czy warto przy obecnej sytuacji inwestować w rozsiewacz z gps? Mam do wybrania prow i nie wiem czy przedłużać termin czy szukać siewki już na wiosnę? ceny rozsiewaczy horrendalne ale to chyba tak jak wszystkiego. Co poradzicie?

Warto jeżeli bedziesz systematycznie zlecał badania gleby profesjonalne z gps i mapowniem pól przy tych cenach nawozów to duża oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Grupa Azoty kolejny raz apeluje o kupno azotu bo na wiosne moze byc problem z dostepnoscia 

Chyba juz w magazynch sie nie miesci 

Jak dzwonilem na skald ze moze bym z 3 tony saletry wziol to facet czy na pewno az tyle bo nikt nie kupuke przez miesiac sprzedal moze 500kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj