Polecane posty

Zdzinio    325
28 minut temu, masa24 napisał:

Druga dawka zawsze mocznik w pszenicy ? 
300 kg saletry w pszenicy obojętnie od stopnia rozkrzewienia ? Jakie klasy masz? 

Mocznik będę pierwszy raz dawał ale umnie w okolicy wszyscy więksi gospodarze już dobre trzy lata dają i m9wią że nie ma różnicy. Połowę pszenicy mam ładne , druga połowa siana po 20.10 ładnie podchodziła ale jest malutka. Ziemie głównie 4klasa trochę trzeciej trochę piątej. Ja się nie bawię wszędzie jednakowo sypie. I może dlatego plon si3 Wacha od 7 do nawet 10 ton!

Edytowano przez Zdzinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
5 minut temu, Zdzinio napisał:

Mocznik będę pierwszy raz dawał ale umnie w okolicy wszyscy więksi gospodarze już dobre trzy lata dają i m9wią że nie ma różnicy. Połowę pszenicy mam ładne , druga połowa siana po 20.10 ładnie podchodziła ale jest malutka. Ziemie głównie 4klasa trochę trzeciej trochę piątek.

Musi u Ciebie dobrze przepadywac skoro z 4a pszenicy 8+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
11 minut temu, małoroly2018 napisał:

kupiłem to wcześniej był po 1100 netto teraz po tej cenie to już nie jest takie atrakcyjne, niby mają badania i certyfikat że ma 22 % n a czy ma.? cysterna przyjechała zabląbowana. konstystęcją jest trochę rzadszy jak rsm, odpada stosowanie wczesną wiosną bo już przy 2 stopniach się lekko ścina, przyjechał ciepły, po 2 dniach jak wystygł na górze pojawiła się ok 0,5 cm warstwa białego nalotu, nie tłuszczu bo lekko się rozpuszcza ponownie po zamieszaniu. czy to coś warte i jak przetrzyma zimę to będzie można coś powiedzieć za rok. mogę odsprzedać kilka tyś. kupiłem więcej ze względu na transport.

Tak sobie myślę że może pomyśl o dobrej pompie do mieszania. Ewentualnie regularnie kontroluj stan cieczy. Żeby się nie okazało że wiosną będziesz kląć bo skała na dnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1111    3
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

230N w rzepaku wiosną? Nawóz jednak nadal za tani... Chyba że co roku zbierasz 5+, zmienia to postać rzeczy.

i co w przyszłym  roku tyle zastosujesz nawozu tak? Chociaż że od 1 Grudnia idzie podwyżka o 500 zł na t ?  Ciekawe, 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
15 minut temu, Zdzinio napisał:

Mocznik będę pierwszy raz dawał ale umnie w okolicy wszyscy więksi gospodarze już dobre trzy lata dają i m9wią że nie ma różnicy. Połowę pszenicy mam ładne , druga połowa siana po 20.10 ładnie podchodziła ale jest malutka. Ziemie głównie 4klasa trochę trzeciej trochę piątej. Ja się nie bawię wszędzie jednakowo sypie. I może dlatego plon si3 Wacha od 7 do nawet 10 ton!

Tez zwiększyłem ilość azotu i zauważyłem zwyżkę plonu a nie jakies kombinowanie gęsta/rzadka wiosna i zmniejszanie zwiększanie azotu 

tyko u mni szło 250 kg saletry na pierwsza 300 na druga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
7 minut temu, lonoh napisał:

Musi u Ciebie dobrze przepadywac skoro z 4a pszenicy 8+

Na 4 lepiej rośnie niż na 3 bo jak trochę popada to woda szybciej się przemieszcza a jak na 3 ci się ziemia zasklepi To to co popada to zaraz odparuje! To same jest też z kukurydzą lepsze plony mama na słabszych ziemiach niż na mocnych. A i jeszcze co roku idzie 30 ton gnoju na ha.

2 minuty temu, masa24 napisał:

Tez zwiększyłem ilość azotu i zauważyłem zwyżkę plonu a nie jakies kombinowanie gęsta/rzadka wiosna i zmniejszanie zwiększanie azotu 

tyko u mni szło 250 kg saletry na pierwsza 300 na druga

Ja do tej pory dawałem 300 , 200 , 100 saletry. Sąsiad w zeszłym roku połowę dał tak jak wyżej a połowę 300 saletry 200 mocznika i mówił że na pewno nie gorzej może nawet lepiej bo na słabszych glebach opcja z mocznikiem wyszła lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458
48 minut temu, krilan06 napisał:

Wg mnie jeżeli pszenica rozkrzewiona to pierwsza dawka 300kg saletry zdecydowanie za duża. tak samo jockery w zeszłym sezonie na wiosnę - zboża pokrzewione a oni na pierwszą dawkę 330kg saletrosanu czy nawet trochę więcej bo rozsiewacz trochę przekłamuje a potem jeszcze po paru dniach dodatkowo rsm

200/250kg Saletrosan myśle ze wystarczy na dobrze rozkrzewiona pszenice . Ja będę 250kg sypał . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
9 minut temu, SawekBraczyk napisał:

200/250kg Saletrosan myśle ze wystarczy na dobrze rozkrzewiona pszenice . Ja będę 250kg sypał . 

I jak ci sypie przy takim nawożeniu?, bo ja w zeszłym roku dałem 400 kg saletromagu na pierwszą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Tak zapytam to ile tego roku nawozu stosujecie i ile to będzie kosztowało nawożenie przy obecnych cena saletry czy  saletrosanu ? . Pszenica .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

350kg saletry x 2.8 zł/kg, pszenica na oborniku 30t bądź po ziemniakach lub kukurydzy (obornik również dawany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
14 minut temu, galan99 napisał:

Tak zapytam to ile tego roku nawozu stosujecie i ile to będzie kosztowało nawożenie przy obecnych cena saletry czy  saletrosanu ? . Pszenica .

Jak pisałem już kiedyś u mnie wyjdzie 2300 zł  średnio na ha koszt nawozu gdzie w zeszłym roku było 1000 zł średnio ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
15 minut temu, galan99 napisał:

Tak zapytam to ile tego roku nawozu stosujecie i ile to będzie kosztowało nawożenie przy obecnych cena saletry czy  saletrosanu ? . Pszenica .

Nie patrz na kogoś ile ktos  daje ,kartka dlugopis , klasa ziemi ,realny plon do osiągnięcie i decyzje sam podejmujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Nie o to chodzi nie patrz kto ile .

tylko takie podliczenie jakie będą koszta nawożenia przy obecnych cenach nawozów ? . 

jeśli nie będzie ceny pszenicy 1000 zł z następnych zbiorów jak to się przełoży na zysk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przeciez firmy robia juz kontrakty po 1000 na żniwa ,ktoś tu już pisał o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
32 minuty temu, galan99 napisał:

Nie o to chodzi nie patrz kto ile .

tylko takie podliczenie jakie będą koszta nawożenia przy obecnych cenach nawozów ? . 

jeśli nie będzie ceny pszenicy 1000 zł z następnych zbiorów jak to się przełoży na zysk .

Tym bardziej sam powinieneś podjąć decyzję znając swoje gospodarstwo, oczekiwania , zobowiązania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, SAUTER napisał:

No przeciez firmy robia juz kontrakty po 1000 na żniwa ,ktoś tu już pisał o tym

wszystko dążyć będzie do kontraktacji. I takie czucie mam że kontrakty będą narazie dużo lepiej opłacalne jak woly rynek. I tak powoli zagoni się rolników do siania tego co chcą i ile chcą i kiedy chcą 

to się dzieje od dawna w trzodzie. kontraktowy jakiś mały ale jednak dochód przyniesie, wolny rynek to ruska ruletka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja do tej pory na kontraktach zawsze traciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Nie wszyscy podpiszą kontrakt to raz i czy ten kontrakt jest 100 % gwarantem danej ceny ? .

Wielu chwali się że ma po 9 ton zapewne coś tam ma ale sami się rolnicy oszukują z tymi plonami a teraz gigantycznym ryzykownym kosztem inwestycji w pszenicę .

Cena saletry do 3 tyś to ruletka inwestycyjna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, galan99 napisał:

Nie o to chodzi nie patrz kto ile .

tylko takie podliczenie jakie będą koszta nawożenia przy obecnych cenach nawozów ? . 

jeśli nie będzie ceny pszenicy 1000 zł z następnych zbiorów jak to się przełoży na zysk .

200 kg polidapu  540 zł i 500 saletrosanu 30 1300 razem 1840 rok temu trochę więcej sypałem ale taniej było to wyszło 1200. Kompostu tu nie wliczam bo idzie co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Co to za pytania z tymi hektarami??? 

Nie, ale kupiłem nawóz z podobnym składem. Sprinta się nie opłaca bo drożej wychodz od kalium od luveny czy pothasplus od icl. 

Miałem w zeszłym roku sprinta. Wiesz co było na dole worka napisane? Product ICL. 

Tak samo sypkie nawozy dolistne produkuje adob.😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Mi teraz wychodzi 1500 zł na ha kukurydzy nie licząc obornika ale to nawożenie minimalne 100 kg Polidapu 150 kg soli 200 kg mocznika Lub wersja 2 250 kg Polifoska 6 Mocznika 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877
52 minuty temu, HF86 napisał:

wszystko dążyć będzie do kontraktacji. I takie czucie mam że kontrakty będą narazie dużo lepiej opłacalne jak woly rynek. I tak powoli zagoni się rolników do siania tego co chcą i ile chcą i kiedy chcą 

to się dzieje od dawna w trzodzie. kontraktowy jakiś mały ale jednak dochód przyniesie, wolny rynek to ruska ruletka. 

Słowem ubezwłasnowolnienie u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Co do klasy ziemi to już kiedyś pisałem że u nas 5 klasa jest cięższa niz 3 klasa więc to nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
3 godziny temu, wojak1986 napisał:

Słowem ubezwłasnowolnienie u siebie

W drobiu masz zakontraktowane 90% rynku jak nie więcej teraz. Każda produkcja zwierzęca prędzej czy później podzieli ten los bo zwierząt nie przetrzymasz bo zysk leci na łeb.

Zboże możesz łatwo magazynować i firm handlujących masz ogrom. Jak masz 24ton i czym załadować to praktycznie siedziba firmy Cię nie interesuje tylko cena i pewność płatności. Ja nawet nie wiem gdzie agrolok ma siedzibę a sprzedawałem do nich pszenżyto. 

Ciekawy jestem czy przy prognozach produkcji zbóż brana jest pod uwaga cena nawozów. Robią oceny przezimować/liczą areały/patrzą na rozkład opadów a jeszcze nie słyszałem że obniżają prognozę bo nawozy są drogie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj