Polecane posty

zbigniewPGR    109
13 godzin temu, Krzysiukov napisał:

Twierdzisz że ceny zboż spadną ? Wszędzie trąbią że mało go na świecie a ty takie info o Chinach. Tak jak rynek zaakceptował ceny nawozów tak i ceny zbóż ale po 700 zł nikt im nie sprzeda przy tej cenie nawozów 

Mówisz że nikt nie sprzeda, sprzedadzą sprzedadzą i jeszcze będą po rękach całować żeby wzięli. Sezon 2022 będzie po żniwach po 700 i też sprzedadzą bo chłop to jedyna grupa społeczną co lubi dokładać do interesu, ale nikt nie przebije świniarzy!

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Śmieszy mnie jak ktoś mówi, że ostatnie podwyżki są przez inflację. A skąd się wzięła inflacja? Z wysokich cen surowców w tym paliw. To tak jakby powiedzieć, że cena paliwa na stacjach podrożała bo podrożał transport paliwa na stację

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
56 minut temu, zbigniewPGR napisał:

Mówisz że nikt nie sprzeda, sprzedadzą sprzedadzą i jeszcze będą po rękach całować żeby wzięli. Sezon 2022 będzie po żniwach po 700 i też sprzedadzą bo chłop to jedyna grupa społeczną co lubi dokładać do interesu, ale nikt nie przebije świniarzy!

Czy ty wiesz o czym ty wgl mówisz? Prognozujesz spadek ceny o 600zl na tonie jak kontrakty terminowe na sieprnia po 1200

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459

Dziś są kontrakty na sierpień po 1200 , za 3 miesiące mogą być po 1500 , ale równie dobrze mogą być po 1000 , lub poniżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ta jak 10t/ha z af zaczną wywozić to mogą świat zawalić nie sądzę  żeby  jakieś drastyczne spadki nastąpiły czy to w cenach płodów czy to środków do produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
35 minut temu, Krzysiek3110 napisał:

dzis kupiona saletra 33,5N za 2880 brutto tona

data produkcji - 09.08.2021

Nie dość że drogo to jeszcze stara. Ja czekam do wiosny chyba że wcześniej stanieje. Mam jakieś resztki z dwóch lat. Na trawy i koniczynę nic nie daje, już bele kupiłem. Po trochu na rzepak i zboża. Strajk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109
53 minuty temu, michalcium napisał:

Czy ty wiesz o czym ty wgl mówisz? Prognozujesz spadek ceny o 600zl na tonie jak kontrakty terminowe na sieprnia po 1200

Co ja będę ci tłumaczył, życie cię nauczy i będziesz mądrzejszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
1 godzinę temu, zbigniewPGR napisał:

Mówisz że nikt nie sprzeda, sprzedadzą sprzedadzą i jeszcze będą po rękach całować żeby wzięli. Sezon 2022 będzie po żniwach po 700 i też sprzedadzą bo chłop to jedyna grupa społeczną co lubi dokładać do interesu, ale nikt nie przebije świniarzy!

Dokładać do interesu a z czego dokładasz do tego interesu? Widzę, że ekonomię chcecie zakłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
1 godzinę temu, michalcium napisał:

Czy ty wiesz o czym ty wgl mówisz? Prognozujesz spadek ceny o 600zl na tonie jak kontrakty terminowe na sieprnia po 1200

Kto kontraktuje po 1200?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Krzysiek3110 napisał:

dzis kupiona saletra 33,5N za 2880 brutto tona

data produkcji - 09.08.2021

To jeszcze nic 😉 Kupowałem w październiku anwilowską saletrę po 1800, to 3 palety były z lipca, a dwie z grudnia 2020 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
2 minuty temu, mraukot napisał:

To jeszcze nic 😉 Kupowałem w październiku anwilowską saletrę po 1800, to 3 palety były z lipca, a dwie z grudnia 2020 😋

A ty byś zeszłoroczną pszenicę sprzedał dziś po zeszłorocznej cenie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toż przecie nie wymyślałem, tylko brałem jak leciało 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978
52 minuty temu, Ulman napisał:

Kto kontraktuje po 1200?

Wczoraj tu jeden pisał że  pszenica 1600 kontrakty 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Panowie czym różni się czarny zbiornik na wodę od zielonego na RSM? np od kingspana czy swimera? grubością sciany? można w czarnym rsm przez zimę trzymać? PS znajomy zamówił tira RSM 32 po 2500 netto za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja kupiłem zaksan-a po 2800zł i zacząłem spać bo tak to tylko w głowie się pier.....li  bo myśli wojnę toczą.  Co do pszenicy to w poniedziałek jadę i spróbuje ugrać 1400 brutto za paszówkę i robię wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Lokalny skład, północne Mazowsze, ruch od tygodnia coraz większy niestety i ludzie u mnie chyba się pogodzili z cenami bo coraz więcej częściej widzę wywózkę nawozów do rolników, zapomniałem zapytać się o sól potasowa, a siarczan ma kosztować 2400 brutto, ciężko z dostępem wszędzie aktualnie, mocznik zwykły bez otoczki 

20211127_132606.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nik nikomu nie zabroni tanio sprzedawac pszenicy ani drogo kupwoac nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj